Counter-Strike: Global Offensive

Calyx: %100 performansımı ortaya koyduğumda en iyi oyuncularla kapışabilirim

Fotoğraf: HLTV.org

Esporin: Sence Space Soldiers dağılmasa nereye kadar ilerleyebilirdiniz?

Calyx: Biliyorsunuz ki Space Soldiers’ta organizasyon ile aramızda çözüme kavuşturamadığımız problemler olmuştu. Bu problemler olmasa veya başka bir organizasyon altında daha iyi şartlarda oynayabilseydik ilk 10 içinde olacağımıza inanıyordum ve AWP oyuncumuz eksikti, bu bize çok büyük bir dezavantaj yaratıyordu. Kısacası daha iyi şartlar ve iyi bir AWP oyuncusuyla devam etseydik ilk 10’a, hatta daha üst sıralara çıkabilirdik.

Esporin: Şu anda Türkiye’nin tek uluslararası takımı gibi görünen Turkey5 hakkında ne düşünüyorsun?

Calyx: Şahsi fikrim olarak beklenilen başarıyı sağlayabileceklerini düşünmüyorum çünkü çok yeni bir takım ve daha önce yüksek seviyede oynamamış oyuncuları kadrolarına kattılar ama ileride zaman bize neler gösterir bilemeyiz tabii ki.

Esporin: Potansiyeline inandığın diğer Türk oyuncular kimler?

Calyx: Türk arenasını pek takip ettiğimi söyleyemem ama gözlemlediğim zamanlarda russ iyi bir performans sergiliyordu, ileride üstüne katarsa iyi şeyler yapabileceğini düşünüyorum.

Esporin: Bulgaristan takımı Windigo’ya transfer oldun, transfer süreci nasıl gerçekleşti?

Calyx: Biliyorsunuz ki Windigo’da daha önce geçici oyuncu olarak yer almıştım. Turnuva sonrası benimle iletişime geçip uluslararası bir kadro kurmak istediklerini ve oynamak isteyip istemediğimi sordular. Ben de deneme sürecini kabul ettim, şu an tamamen takıma girdiğimi söyleyemem ama bu süreç olumlu geçerse neden olmasın?

Fotoğraf: HLTV.org

Esporin: Windigo’da ilk olarak geçici oyuncu rolüyle oynamıştın, takımdaki iletişim ve İngilizce seviyesi (seninki de dahil) nasıldı?

Calyx: İletişim konusunda oyun içi veya dışında herhangi bir problem yaşamadık. Herkes iyi anlaşıyordu. Hali hazırda antrenmanlarımız devam ediyor. Gayet akıcı bir iletişimimiz var.

Esporin: Windigo ile daha önce oynamıştın, nasıl bir deneyimdi?

Calyx: İlk yabancı takım deneyimim Windigo oldu. Giderken kafamda soru işaretleri vardı ama oyuncularla tanıştıktan ve iletişimimizin iyi olduğunu gördükten sonra bunlar kalktı, benim için iyi bir deneyim oldu.

Esporin: Windigo uluslararası bir takım haline dönüşeceğini belirtti ve senin yanında hAdji’yi de transfer etti, bu gelişmeyi olumlu buluyor musun. Uyum süreci ne kadar sürer sence?

Calyx: Bu tür gelişmeler CS:GO arenası için güzel gelişmeler. Umarım daha fazla uluslararası takım kurulur. Uyum süreci konusuna değinecek olursak tahmin edeceğiniz gibi her takımda bu süreç oluyor. Kimyamızın iyi olduğunu düşünüyorum ve takımca kısa bir sürede uyum sağlayıp sizlere de bunu göstermeyi istiyoruz.

Esporin: XANTARES ve woxic’in ardından ülkemizden yurt dışına çıkan üçüncü oyuncu oldun, kendi potansiyelini nerede görüyorsun?

Calyx: Bu benim ilk yurt dışı deneyimim. Bunun eksileri ve artıları var; fakat olayın bütününe bakarsak hem benim için hem Türk CS:GO’su için olumlu bir adım. Kendi potansiyelimi baz alarak konuşmak gerekirse %100 performansımı ortaya koyduğumda en iyi oyuncularla kapışabileceğimi, kendi sınırlarımı aştığım zaman en iyisi olabileceğimi düşünüyorum, şu an ise hedefim yeni takımımla başarılı olmak.

 

Görüşünü belirt

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Haberler

To Top