Calyx: Kimse SS’teki problemlerin boyutunu bilmiyordu

Please log in or register to like posts.
Haberler

Buğra “Calyx” Arkın, ex-Space Soldiers’tan ayrılma kararı, uzun süredir devam eden düşük performansı ve İsmailcan “XANTARES” Dörtkardeş’in ayrılığının yarattığı etki hakkında HLTV’ye konuştu.
Calyx
Kariyerinde yeni bir sayfa açmak için verdiğin kararla başlayalım. Bu kararın arkasındaki sebepler neydi? Takımla düzenli olarak antrenman yapıyor muydun ve maaş gibi konular seni nasıl etkiledi?
Neredeyse yedi ay boyunca herhangi bir organizasyonun parçası değildik, o yüzden hiç maaş almadık. Bu durum bizi çok etkiledi ve tamamen motive olamadık. Dolayısıyla sonuçlarımız da bundan etkilendi. 
Space Soldiers’tan ayrılmamıza rağmen antrenmanlarımız eskisi gibi devam etti. Ancak demin bahsettiğim gibi düzenli bir gelirimizin olmaması ve geçtiğimiz yıl yaşadığımız (ve paylaşmadığımız) şeyler bizi psikolojik olarak etkiledi. İyi sonuçlar alamadık ve kendimizi kötü bir döngünün içinde bulduk. 
Kendi yolunun takımınınkiyle aynı olmadığını ne zaman fark ettin? Bu XANTARES ayrıldığında mı oldu yoksa o dönemde takımın bir geleceğinin olduğunu mu düşünüyordun?
XANTARES ayrıldıktan sonra devam edebileceğimizi düşündük ama bizi destekleyen bir organizasyon yoktu ve istediğimiz sonuçları alamadık. Bir süre sonra MAJ3R’ın da gitmesi gerekti çünkü bakması gereken bir ailesi vardı ve düzenli bir geliri olmadan devam edecek durumda değildi. Yani bu kararı yollarımız uyuşmadığı için değil, bir organizasyona bağlı olmadığımız için verdim. 
Olanlardan dolayı XANTARES’i sorumlı tutuyor musun? Yoksa onun BIG’e gitme kararını anlıyor musun?
XANTARES ayrıldığında birçok organizasyonla görüşme halindeydik. Üzücü olan şey, XANTARES’in belirli bir maaş beklentisi vardı ve görüşmeler bu göz önünde bulundurularak yaplıyordu. Görüştüğümüz organizasyonlarla maaşları konuşurken, XANTARES aniden BIG’in teklifini kabul etti. 
Eğer bu hamleyi yapmasaydı, şu an bir organizasyon altında oynuyor olurduk. Bu ani gelişme Minor’dan bir hafta önce kadroda değişiklik olmasını zorunlu kıldı ve Katowice’deki kötü sonuç kaçınılmaz oldu. Bunun ardından, organizasyonlar bizimle görüşmeyi kesti. Bu sebeplerden dolayı, Minor’dan bir hafta önce ayrılmasını haklı bulamıyorum. Ancak turnuvanın ardından gitseydi onu desteklerdim. 
XANTARES’in, takımdaki diğer oyuncuların kendisi kadar çok çalışmadığına dair eleştirisine katılıyor musun?
XANTARES oyuna gerçekten saatlerini ayırıyordu ve çok hırslıydı. Ancak herkesin kendisi kadar çok saat ayırmasını bekleyemez çünkü bu insanları kötü etkileyebilir. Örnek vermem gerekirse, günde altı ile sekiz saat arası çalışıyorduk. Sonrasında bazen FPL oynardık. XANTARES ise istisnasız hergün FPL’e girerdi. Ancak kısa süre önce bu davranışı değiştirmeye başladığını gördüm, bu sebeple konu hakkındaki görüşü ve bakış açısı değişmiş olabilir.
Hala takımla çalıştığını söyledin. Bu, eğer ESL Pro League Relegation’a kadar yeni bir takım bulamazsan, seni yine takımınla beraber göreceğimiz anlamına mı geliyor?
Takım şuan yenilenme sürecinde. Eğer biraz uyum sağlayabilirsek, yeni takım arayışım sürerken profesyonel sahnedem uzak kalmamak için EPL Relegation’a katılabilirim. 
Çoğu kesim sana yükselen bir yıldız, yeni bir XANTARES gözüyle bakıyordu. Ancak insanlar senin onun seviyesine çıkamadığını söylüyorlar, özellikle 2018’in ardından. Buna katılıyor musun? Bunun sebebi nedir?
Kimse gerçekte Space Soldiers’ta yaşadığımız problemlerin boyutunu bilmiyordu ve biz bunları paylaşmıyoruz. Bu sorunlar bizim motivasyonumuzu etkiledi ve dikkatimizi oyun dışındaki birçok gereksiz şeye vermek zorunda kaldık. Kişisel seviyelerimiz bu yüzden ve yeni bir organizasyon bulamadığımız için düştü. Ancak bu bir bahane değil, eskisinden daha iyi dönmek için çok çalışacağım. 
Biraz geleceğin hakkında konuşalım. Bir takımı seçerken neye bakıyorsun? Örneğin Top 30’da mı olmasını istiyorsun? 
En önemli şey dünya sıralamasındansa kadro kalitesidir çünkü teklif yeni kadro kuran bir takımdan gelebilir. Eğer kadroya inanıyorsam, sıralamayı birlikte tırmanırız. 
Hem Avrupa hem de ABD’den gelecek tekliflere açık olduğunu söylemiştin. Eğer benzer teklifler alırsan, birini diğerine tercih eder misin?
Eğer benzer teklifler alırsam, hangisinde daha başarılı olacağıma inanıyorsam onu tercih ederim. Bu arada, 10 yıllık ABD vizesine sahibim. 
İngilizcen nasıl?
İyi olduğuna inanıyorum. 
Kaynak: https://www.hltv.org/news/26678/calyx-nobody-knows-the-scale-of-the-problems-we-had-in-space-soldiers
https://m.youtube.com/watch?v=7nyzAkzTkQ4

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir