MAJ3R, takımdan ayrılan XANTARES hakkında konuştu

Please log in or register to like posts.
Haberler

ex-Space Soldiers’ın oyun içi lideri Engin “MAJ3R” Küpeli, Avrupa Minör Turnuvası öncesi, XANTARES ayrılığının takım üstünde bıraktığı etkiler, onun yerini doldurmak için takıma katılan yam’in getirdikleri ve takımın kısa süreli hedefleri hakkında HLTV’yle bir röportaj yaptı.

HLTV.org

Herkesin beklediği soruyla başlayalım: XANTARES, Minör’e katılma hakkı elde ettiğinizi öğrendikten sonra takımdan ayrıldı. Bu sizin için sürpriz oldu mu ve takımı nasıl etkiledi?
XANTARES’in BIG’e gitmesi tabii ki bizim için sürpriz oldu. Londra’daki Majör’de koçumuzla oynamak zorunda kalmamızın ardından gelecekte yola nasıl devam edeceğimize dair takımca konuştuk ve birlikte devam etmeye karar verdik. Sonrasında, Minör Kapalı Elemeleri’nde daha iyi koşullarda oynayabilmek için arabayla Prag’a gitmeye karar verdik. Orada oynayabilmek için 2.000 kilometrelik, iki gün süren bir yolculuk yapmak zorunda kaldık. Bu yolculukta koçumuz hardstyle, Calyx, XANTARES ve ben vardım; ancak vizesi zamanında çıkmayan paz bulunmuyordu. Kapalı elemeleri kazanıp Türkiye’ye geri döndük ve antrenmanlara devam ettik. Her şey yolunda görünüyordu.
Sonrasında tatil dönemi başladı. Bir akşam, XANTARES TeamSpeak üzerinden takımdan ayrılma düşüncesi olduğunu anlattı. BIG’den hiç bahsetmedi; sadece mutlu olmadığı için ayrılmak istediğini söyledi. Daha sonra onunla mutsuzluğu hakkında konuştum. Neden mutsuz olduğunu ve başka bir takımdan teklif alıp, almadığını sordum. O da bana bir süredir BIG’in menajeri ve bazı BIG oyuncularıyla görüştüğünü söyledi (XANTARES ayrıldıktan sonra öğredim ki FACEIT Major’dan bu yana görüşme halindelermiş). BIG’in XANTARES’e yaptığı teklif oldukça iyiydi.
Daha sonra, bir kaptan olarak yapabileceğim her şeyi yaptım. Majör için kadro kilitlemelerine on gün kala takımdan ayrılmamasını ve en azından bizle oynamayı bir kez daha denemesini söyledim ancak BIG’in teklifi onun için daha iyiydi. BIG’in Majör’e doğrudan katılıyor olması da bunda etkili oldu tabii. XANTARES, ayrılmasının ilk nedeni olarak şunu öne sürdü; bizden aile havası alamıyordu ve BIG’de bunu hissetmişti. Bizle konuştuktan iki gün sonra, takımdan ayrılmaya karar verdi ve Almanya’ya gitti.
XANTARES’le yaptığımız röportajda, XANTARES takımdaki diğer oyuncuların onun kadar çalışmadığını ve onun kadar hırslı olmadığını söylemişti. Bu yorumlar hakkında ne düşünüyorsun?
Bunlara kesinlikle katılmıyorum ve zaten bunu, ona da söyledim. XANTARES çok çalışkan bir oyuncu, bu doğru ama bir fark var, “bireysel olarak çalışkan” bir oyuncu. Her zaman, herkesten çok daha fazla çalışıyordu (Örnek vermek gerekirse günde on saatten fazla oyun oynuyor). XANTARES’in çalışkanlığına diyecek yok ama kendisi için çalışıyordu.
Bana göre, takımın gelişmesine yardımcı olmadı. Kaptan olarak sağ kolum olmasını ve takımı geliştirme konusunda bana yardımcı olmasını istiyordum. Ondan takım arkadaşlarının öğrenmelerine yardımcı olmasını ve daha öğretici olmasını istiyordum çünkü daha tecrübeliydi. Ancak bunlardan hiçbirini yapmadı. XANTARES iyi bir oyuncu, ama sorularına cevap olarak hayır, bizden daha motive değildi.
HLTV.org

Avrupa Minör Turnuvası’na yam ile katılacaksınız. Buna nasıl karar verdiniz ve diğer adaylar kimlerdi? Bunlara ek olarak yam’in Türkçesi nasıl?
Koçumuz hardstyle’la birlikte Majör dönemi öncesi, bu kısa sürede takıma kimin daha çok uyacağı hakkında görüştük. Türkçe bilen birini bulmamız gerektiğini, takımın iletişim dilini on gün içinde İngilizce’ye değiştirmenin imkansız olduğunu biliyorduk. yam, gayet iyi ve tecrübeli bir oyuncu. Takıma adapte olacağından şüphem yok. Uzun süredir oyunu oynuyor ve birçok büyük turnuvaya katıldı. Onu Okyanusya bölgesinden tanıyoruz ve AWP ile iyi olduğunu biliyoruz. Space Soldiers’ta eksik olduğumuz noktalardan biriydi, her iki taraf için de kazan-kazan durumu oluştu diyebilirim.
Yedi gün antrenman yapabildik, bu tabii ki mükemmel değil. Yeni AWP rolü nedeniyle birçok şeyi değiştirmek zorunda kaldık ancak takım iletişimi ve takım ruhu ilk güne göre çok daha iyi durumda. Genel anlamda mevcut gücümüz biraz azaldı ancak yam’le birlikte soğukkanlılık ve tecrübe kazandık. yam, daha iyi olmamız için bize yardımcı olacak. Ona güveniyorum.
Şu anda bir organizasyonunuz yok. Finansal sıkıntılar hazırlıklarınızı etkiledi mi? Görüşmeler nasıl gidiyor?
Detaylara girmek istemiyorum ama bazı insanlarla görüşüyoruz. Acele karar vermeden, bizimle aynı düşünce yapısına sahip bir organizasyon bulmaya çalışıyoruz. Uzun süreli bir ortaklık istiyoruz. Şu anki amacımız hem bizim onlara güvenebileceğimiz hem de onların bize güvenebileceği bir ortaklık ortaya çıkarmak. Çünkü elimizden gelen her şeyi vereceğiz.
Biraz Minör hakkında konuşalım. Beklentileriniz neler? Bootcamp yaptınız mı?
Tatil dönemi nedeniyle çoğu takım gibi yedi gün antrenman yapma fırsatı bulduk. Asıl amacımız, tabii ki Majör’e gitmek. Buna ulaşmak için de her şeyi yapacağız. Minör Turnuvasında ENCE gibi güçlü ekipler var ancak ben takım arkadaşlarıma güveniyorum. Minör’de her takımın playoff’lara gitme şansı olduğunu düşünüyorum.

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir