Türk oyuncu w0xic'in çıkartmaları geliyor! w0xic'in düşüncelerini aldık.

Please log in or register to like posts.
Haberler

HellRaisers’ın Spirit’i 2-1 mağlup ettiği heyecan dolu CIS Minor büyük finaline Türk oyuncu Özgür “w0xic” Eker damgasını vurmuştu. 3 maçta 82-47 K/D ve 1.57 gibi inanılmaz bir rating’le oynayan Özgür, takımını 6 Eylül’de başlayacak olan FACEIT Major: Londra 2018’e taşımayı başardı.


Bu sonuçla birlikte HellRaisers ve daha önceki Major’da aldığı dereceyle son 24’e kalmayı başaran Space Soldiers, önümüzdeki Major’ın Challengers sahnesinden başlayacak. Hem Space Soldiers’ın hem de w0xic’in turnuva başlamadan kısa bir süre önce kendine özel çıkartmaları Valve tarafından satışa sunulacak.
Hem bu konuyla hem de HellRaisers’taki macerasıyla ilgili w0xic’e ulaşarak birkaç soru yönelttik.
Esporin: 4 yabancı oyuncuyla oynamak nasıl bir his? Başladığındaki zorlukları atlattın mı?
w0xic: Öncelikle bu benim için çok zor bir karardı, sadece FPL’de oynayıp yayın açıyordum. Bu süreçte çok basit olan İngilizcemi, kendimde yabancı takımlarda oynayacak potansiyeli gördükten sonra geliştirmeye çalıştım. O teklif geldiğinde ilk düşündüğüm şeyler “Yapabilir miyim?”, “İngilizcem yabancı bir takım ve iletişim için yeterli mi?” oldu. Kendime bu gibi birçok soru sordum. En sonunda o riskli ve kariyerimin dönüm noktasındaki kararı verdim. İlk baştaki zorlukları şu an tabii ki de atlattım. Oyunculardan takım yönetimine kadar herkes benim kardeşim, abim gibi. Hatta bazen Türk arkadaşlarımla oynarken oyun içi info verip konuşurken zorlandığım oluyor. Tamamen adapte oldum diyebilirim.
Esporin: Kariyerinde ilk kez Major’a yükseldin ve sticker’ların çıkacak, ne hissediyorsun?
w0xic: Gayet güzel bir his, bunu daha önceden elde edebileceğimi fakat Türkiye’de yeterli imkanlar bulunmadığı için yapamadığımı tahmin ediyordum ve bunu savunuyordum. Şu an bunlara sahibim, gerek bulunduğum konum, gerek takımım. Zaten bunu kazanacağımızı adımız gibi biliyorduk, emindik. Çok çalıştık ve hak ettiğimizi düşünüyorum.
Esporin: Şu an takımın yıldız oyuncusu konumundasın, her turnuvada izleyenleri büyülemeyi başarıyorsun, yıldız oyuncu olmak üzerinde baskı oluşturuyor mu?
w0xic: İlk zamanlar, seyirci önünde oynarken, “Ya onlara istediklerini veremezsem?” diye kafama taktığım oluyordu. Fakat bunu turnuvalara giderek aştım. Artık çok daha rahatım, zaten işimi düzgün yaparsam insanları büyüleyeceğimi biliyorum. CS nankör bir oyun değil, eğer iyi oynuyorsan, insanlar din/dil/ırk fark etmeksizin arkanda duruyorlar.
Esporin: Bir dönem takımdan ayrılacağına dair dedikodular çıkmıştı, bunlar gerçeği yansıtıyor muydu?
w0xic: O dönem Twitter hesabımın bio kısmında HellRaisers yazısını kaldırmıştım. Sebebi de yönetime tepkimi göstermekti, sözleşmemden dolayı zaten kendi keyfime göre takımdan ayrılamam ve şu anda ayrılmayı düşünmüyorum.

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir