woxic: Kariyerime bir sürü şampiyonluk eklemek istiyorum

Please log in or register to like posts.
Haberler

20 yaşındaki Türk oyuncu Özgür “woxic” Eker, 19 aylık HellRaisers macerasının ardından Mart ayında mousesports’a katıldı. Takımıyla katılacağı ilk LAN turnuvası olan ESL Pro League öncesinde HLTV ile HellRaisers dönemi ve geleceği hakkında bir röportaj yaptı.
Woxic
Türkiye dışındaki ilk maceran olan HellRaisers ile bir buçuk yılın üzerinde bir süre oynadın. Bu dönemin senin kişisel ve profesyonel hayatına etkisi hakkında konuşabilir misin?
Öncelikle, turnuvalarda HellRaisers oyuncularıyla sunucuyu paylaşmak benim gelişmem için çok büyük bir fırsattı. Maceramın başında neler yapabileceğimi ve ne seviyede mücadele edebileceğimi görmek için, yeteneklerim açısından iyi bir test olduğunu söyleyebilirim.
Oyuna yaklaşım Türkiye’dekinden tamamen farklı, o yüzden Avrupa seviyesine geçişte özellikle İngilizce konuşmak zorunda olduğum için, bu durum hem beni korkuttu hem de heyecanlandırdı. O zamanlar başarılı olsaydım ne olacağını tahmin bile edemiyordum. Zamanımı boşa harcamak yerine, oyunuma ve İngilizce seviyemi olabildiğince yükseltmeye odaklandım. Şimdi mousesports’a transferimin ardından, kariyerime bir sürü şampiyonluk eklemek istiyorum. Oyuna olan tutkum ve açlığım hiç bu kadar yüksek olmamıştı.
mousesports sana ulaşmadan önce başka teklifler aldın mı? Neden mouz’a gitmeye karar verdin?
Evet, benimle ilgilenenler vardı ancak sözleşmem bir yıl daha devam ettiğinden, fesih bedelini ödemek istemediler. O takımlarda hedeflerime ulaşabileceğimi düşünmüyordum zaten.
karrigan ile uzun zamandır ağabey-kardeş ilişkimiz vardı. O mousesports’un kaptanı olduğunda ve beni takımda görmek istediğini söylediğinde çok heyecanlandım. Ayrıca mouz köklü bir organizasyon olduğundan, onların ne kadar profesyonel bir takım olduğunu tahmin edebiliyordum. Şu ana kadarki tecrübemi baz alırsam, hem oyuncuların hem de organizasyonun çok profesyonel olduğunu söyleyebilirim.
Bir süredir karrigan ile oynuyorsun. Onun oyuna yaklaşımı hakkında ne söyleyebilirsin?
Onun efsanevi bir oyuncu ve lider olduğunu söyleyebilirim. Kariyerini sonlandırmadan önce onunla oynama şansım olduğu için çok mutluyum. Akıllı bir liderin yanında çok gelişeceğimi biliyorum. Beni olabilecek en iyi şekilde nasıl kullanacağını biliyor. Onun liderliği altında kendimi rahat ve güvende hissediyorum.
Kariyerinin bu yeni aşamasına girerken kendine nasıl bir hedef koydun mu?
Herkesin tahmin edebileceği gibi, bir gün Major bir turnuva kazanmak ve yılın en iyi 20 oyuncusu listesinde üst sıralarda olmak istiyorum.
Yeni kadro ilk LAN karşılaşmasına 12 Nisan’da ESL Pro League’de çıkacak. Seninle aynı memleketten olan oyuncuların olduğu ex-Space Soldiers’ın grubundasınız. Onların mevcut durumu hakkında ne söyleyebilirsin?
Bildiğiniz gibi, XANTARES’in ayrılmasının ardından ex-SS çok güç kaybetti. Onun yerini imoRR aldı ve XANTARES kadar tecrübeli olmamasına rağmen, sıkı çalışırsa ona benzer bir seviyeye ulaşacak potansiyele sahip. Onlarla antrenman maçı yapmadık o yüzden ne kadar çalıştıklarını ya da yeni kadronun ne kadar uyum sağladığını pek bilmiyorum.
Grubunuzdaki diğer takımlar OpTic ve North. Onlara karşı bu hafta sonu Leicester’da şansınız nedir?
LAN grupları yerine uzun lig haftalarının olduğu eski format çok ekstra çalışma gerektiriyordu. Hazırlanarak LAN’a gitmek, her hafta online olarak oynamaktan çok daha iyi.
Vertigo, bu turnuvada oynanmayacak olmasına rağmen yakın zaman içerisinde tüm turnuvalarda Cache’in yerini alacak. Yeni harita hakkında ne düşünüyorsun? Bu haritaya çalışmaya başladınız mı?
İlk başta karışık bir haritaydı ancak zaman içerisinde alışıyorsunuz. Takım olarak çoktan çalışmaya başladık.
Son sorumuz. Takımla uzun vadeli hedeflerin hakkında konuştun mu? En iyi 5 ya da en iyi 10’a girmek gibi bir hedef belirlediniz mi?
Tabii ki, ana amacımız en iyi 5’e girmek ve Major’a katılma hakkı kazanmak.
Kaynak: https://www.hltv.org/news/26535/woxic-i-want-to-add-a-lot-of-titles-to-my-career

İfade İle Yorumla

1
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir