XANTARES: "Space Soldiers ile benim hedeflerim aynı değilmiş."

Please log in or register to like posts.
Haberler

Space Soldiers forması altında ülkemiz adına birçok başarıya imza atan İsmailcan “XANTARES” Dörtkardeş, geçtiğimiz günlerde cesur bir karar alarak CS:GO sahnesinin köklü ekiplerinden BIG’e transfer oldu.
Başarılı oyuncu; transfer sürecini, ex-Space Soldiers’tan neden ayrıldığını, hangi takımlardan teklif aldığını ve hedeflerinin neler olduğunu HLTV.org’un röportajında anlattı.

HLTV.org

Sorularımıza eski takımınla başlayalım. Space Soldiers organizasyonudan ayrıldıktan sonra neler yaşandığını ve neden kadroyla yola devam etmeme kararını aldığını anlatabilir misin?
Takımdan ayrılmamın nedeni oyuncuların motive olmamalarıydı. Ayrılma kararımı etkileyen ana faktörler; benim başarıya olan açlığım ve rekabetçi olan yapım diyebilirim. Bu kararı eski takım arkadaşlarımın benim kadar hırslı olmadıklarını ve benim çalıştığım kadar çalışmadıklarını düşünerek aldım.
Geçmişte bazı uluslararası organizasyonlardan tekliflerden almıştın; ancak bunları kabul etmedin. Neden BIG’in teklifini kabul ettin?
O teklifleri reddetmemin sebebi Space Soldiers’la bir şeyler başaracağımı ve hedeflerime ulaşacağımı düşünmemdi; ancak daha sonra fark ettim ki hedeflerimiz aynı değilmiş. Zaten bu nedenle organizasyonla olan yollarımızı ayırdık. Ben de BIG’in yaptığı teklifi kabul ettim.
Bize biraz süreçten bahsedebilir misin? BIG sana nasıl ulaştı ve görüşmeler nasıl ilerledi?
Space Soldiers’tan ayrıldıktan sonra BIG bana teklif yolladı. Zaten BIG koçuyla önceden arkadaştım. BIG’in teklifini kabul etmesem dahi, her zaman arkadaş kalacağımızı söyledi. Teklifi değerlendirmek ve organizasyonu tanımak için Almanya’ya gittim. Zaten tabseN ve gob b’yi tanıyordum. Süreç boyunca BIG’deki herkes bana arkadaşça yaklaştı, ben de en sonunda teklifi kabul ettim.

HEDEFLERİMİZE SINIR KOYMADIK

Başka takımlardan teklif aldın mı?
İçinde FaZe Clan ve mousesports’un da bulunduğu birçok takımdan teklif aldım; ancak o dönemde takımdan ayrılmayı düşünmüyordum. Takımdan ayrılmaya karar verdiğimde ise BIG’deki arkadaş ortamı ve bu organizasyonla başarılı olacağıma inanmam nedeniyle BIG’in teklifi daha ağır bastı.

HLTV.org

Hayatında ilk kez, uzun bir süre farklı bir ülkede yaşayacaksın. Bu transferin senin üzerindeki kişisel etkilerinden bahsedebilir misin?
Farklı bir ülkede, farklı bir takım adına oynamak için tüm arkadaşlarını ve aileni geride bırakmak büyük fedakarlık isteyen bir şey. Yalnız hissedeceğimi düşünmüştüm ancak ilk andan itibaren, BIG oyuncuları ve yetkilileri beni uzun süredir tanıyormuşçasına bana kucak açtı. Şu anda yalnız hissetmiyorum.
BIG, son Major’da en iyi 8 takım arasına kaldığı için önümüzdeki Major’a doğrudan katılacak. Bu senin BIG’e katılmanda bir etken oldu mu? Organizasyonla Major’daki hedefleriniz için konuşma fırsatı buldunuz mu?
BIG zaten kendini kanıtlamış, köklü ve başarılı bir organizasyon. Bu tabii ki bir faktör oldu. Ek olarak benim de takıma katabileceğim şeylerle daha fazlasını başarabileceğimizi biliyorum. Eğer vizyonumuz ve hedeflerimiz aynı olmasaydı BIG’e katılmazdım. Görüşlerimizin aynı olduğunu söyleyebilirim ve biz her zaman daha iyisini, daha fazlasını hedefliyoruz. Kendimize herhangi bir sınır koymadık. Bizim hedefimiz; takımın ulaşabileceği en yüksek seviyeye ulaşmak.
 

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir