OpTic Gaming Dota 2'den çekiliyor

Please log in or register to like posts.
Haberler

OpTic Gaming dün yaptığı açıklamayla yakın gelecekte Dota 2 takımlarının olmayacağını duyurdu.
OpTic Gaming
The International 2018 macerasının sonlanmasının ardından sessizliğe bürünen OpTic Gaming, taraftarlarının sorularını cevaplandırdığı sırada yakın gelecekte Dota 2 için takım kurmayacaklarını açıkladı. Takımın Espordan sorumlu başkan yardımcısı ve eski pro Dota oyuncusu Jacob “Maelk” Toft-Andersen konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:
“Dota 2 ve 2018/2019 kadrosuyla alakalı olarak size maalesef kötü haberler vermek zorundayım. Şu anda sözleşmemizin bulunduğu hiçbir oyuncumuz yok ve yakın gelecekte olmasını beklemiyoruz. The International’ın bitmesinin ardından hepimizi gururlandıracak bir kadro kurmak için çalıştık. Nihayetinde iş bizim vizyonumuza ve ne başarmak istediğimize kaldı. Oyuncular kim olursa olsun Dota 2’de olmak istiyor muyduk? Hayır. Kazanabilecek bir takım istiyoruz. Taraftarlarımız gibi Greenwall’un bir parçası olacak takım istiyoruz. Kendimiz gibi göreceğimiz bir takım istiyoruz.
The International’dan elenmemizden dün geceye kadar, farklı varyasyonlarla farkı oyuncular ve kadrolar kurma imkanımız vardı ancak sonunda bu tercihleri daralttık çünkü finansal açıdan mantıklı olmayacaktı. Beklentilerimizi karşılayamayacak bir takım kurmak yerine, doğru fırsatı bekleme doğrultusunda bir karar aldık. Dota 2 sahnesinde sağlam network’e sahip olan Kodiak ve ben, OpTic Gaming’e uygun en iyi kadroyu bulmak için çalışmaya devam edeceğiz. Bana inanın, en az sizler kadar Dota 2 sahnesinde olmak istiyorum.”
Geçtiğimiz yıl OpTic Gaming, Dota 2’ye ilk adım attığında Peter “ppd” Dager’ın onlarla çalışmak istemesi büyük bir şanstı. Böyle bir fırsat kapınızı çalmadığı zaman, Dota 2 sahnesine girmek gerçekten çok zor bir durum. Özellikle 1 numara pozisyonunda yeterince oyuncu olmaması ve büyük takımların bile tanınmamış oyunculara bol bol yer vermesi bunun bir örneği.

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir