The International 2018 Şampiyonu: OG

Please log in or register to like posts.
Haberler

The International 2018, dün oynanan karşılaşmalarla sona erdi ve OG şampiyonluk kupası ile 11 milyon$ ödülün sahibi oldu.

ALT KLASMAN FİNALİ

PSG.LGD – EVIL GENIUSES

SumaiL The International 2018'den elenmenin üzüntüsünü yaşıyor
SumaiL The International 2018’den elenmenin üzüntüsünü yaşıyor

Çin temsilcisi PSG.LGD, Büyük Final’de oynama fırsatı için ABD’den Evil Geniuses’ın karşısına çıktı. İlk karşılaşma tarafların avantaj elde etmeye çalışması sebebiyle irili ufaklı savaşlara sahne oldu. PSG.LGD bu savaşlardan sonra öne geçmeyi başaran taraf oldu. Ancak Alchemist’e sahip SumaiL, geç oyunda EG için büyük bir avantaj sağlıyordu. Sonunda EG, PSG.LGD’yi takım savaşında yenmeyi başardı. Ancak bu yeterli olmadı ve PSG.LGD bu savaşın ardından maçı kapatacak hamleleri yaparak 1-0 öne geçti. İkinci karşılaşmaya EG üstünlüğü eline alarak başladı. Ancak oyun ilerledikçe haritanın farklı yerlerine skor bulan taraf PSG.LGD oldu. EG üstünlüğünü kaybetmeye başlayınca çareyi takım savaşı aramakta buldu ve 28. dakikada PSG.LGD, EG’nin boşluğundan faydalandı ve EG’nin tüm oyuncularını yok ederek adını Büyük Final’e yazdırdı.


 

BÜYÜK FİNAL

OG – PSG.LGD

The International 2018 şampiyonu OG
The International 2018 Şampiyonu OG

Kazananın 11 milyon$ ödül alacağı büyük finalde OG’nin karşısına alt klasmandan gelen PSG.LGD çıktı. İlk maça PSG.LGD ilk dakikalardan Wang “Ame” Chunyu’nun Bloodseeker’ı ile ağırlığını koydu. Ancak OG, takım savaşlarına başlayınca üstünlüğü ele geçirdi. Takım savaşlarına uygun bir kompozisyona sahip olan OG, tüm takım savaşlarını kazandı ve ilk maçın galibi oldu.


İkinci karşılaşma ilk karşılaşmanın tam tersi yönünde akmaya başladı. Seçim ekranında Lu “Somnus” Yao’ya Kunkka ve Yang “Chalice” Shenyl’a Enchantress alan PSG.LGD, bütün maçı üstün götürdü ve 30 dakikada seri durumunu 1-1’e getirdi.
Üçüncü karşılaşmada Earthshaker’ın yasaklanmasıyla taraflar farklı seçimlere gitti ve bu maçta OG dengeyi hiç sağlayamadı. Xu “fy” Linsen’in, Phoenix’le 1v2 savaşları kazanmaya başlamasıyla maç dönülmez noktaya geldi ve PSG.LGD’yi 2-1 öne geçirdi.
OG dördüncü karşılaşmaya çıkarken üst klasman maçlarında yaptığı gibi alışılmışın dışında tercihlerde bulundu. Ekip Sebastien “Ceb” Debs’e alınan Axe ve Tobias “Topsen” Taavitsainen’e alınan Invoker ile maça ağırlık koymak istedi. Maçın çok karışık geçmiş olmasına rağmen, OG erken safhada maçta üstünlüğü eline aldı.


Takım savaşları arttıkça PSG.LGD kazanmanın yollarını bulmaya başladı ve yavaş yavaş öne geçti. OG’nin tekrar öne geçmesi kendi üssünde yaptığı savunmayla mümkün olabildi.
Bir saatin üstüne süren karşılaşmada farkı yaratan Ana’nın Phantom Lancer’ı oldu ve seriyi son maça taşımayı başardı.
Büyük finalin son karşılaşmasına ise PSG.LGD üstünlükle başladı. Avantajına rağmen PSG.LGD Aegis’i almaya çalışırken büyük bir hata yaptı ve OG tarafından tamamen yok edildiler.
OG bu noktadan sonra maçın üstünlüğünü ele geçirdi ve rakibin üssüne yürüdü. PSG.LGD’nin buna cevap verecek imkanı yoktu ve böylece OG turnuva elemelerinden başlayarak gösterdiği muhteşem performansını The International 2018 şampiyonu olarak taçlandırdı.

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir