The International 2018'de ana tablo belli oldu

Please log in or register to like posts.
Haberler

The International 2018’de grup maçlarının tamamlanmasıyla ana tablo ortaya çıktı.
A Grubu

A grubunda tüm maçlar bir istisna haricinde beklendiği gibi sonuçlandı. PSG.LGD, Mineski’yi 2-0 gibi bir sonuçla rahat geçerken, Team Liquid ve Evil Geniuses da VGJ.Thunder ve Fnatic’i bu sonuçlarla geçti. Grubun sürprizi ise OG’nin Winstrike ile 1-1 berabere kalması oldu. Ancak bu sonuca rağmen OG üst klasmana kalmayı başardı.  Grupta normal maçların sonuçlanmasının ardından, Winstrike ve Invictus Gaming aynı galibiyet sayısında kald ve mücadele tiebreak’e taşındı.
İlk maçta erken oyunda üstünlüğü alan Winstrike maçın geri kalanında çok zorlandı. Dört kez tekrar öne geçen Winstrike, sonunda Bogdan “Iceberg” Vasilenko’nun iyi oyunuyla ilk galibiyetine uzandı. İkinci maça önde başlayan Invictus Gaming, takım savaşlarını çok kötü oynadı ve A grubunda turnuvaya veda eden takım oldu.
B Grubu

Virtus.pro ve VGJ.Storm üst klasmana kalmayı başaran ilk takımlar oldular. Ancak Virtus.pro’nun Team Serenity’e 2-0 yenilmesi, paiN Gaming’i elenme potasına soktu. Team Serenity, paiN Gaming’i de 2-0 yenerek, Brezilya temsilcisini turnuvadan erken eledi.
Üçüncü günü kötü geçiren OpTic Gaming, cumartesi günü oynadığı dört maçı da kazandı ve elenme mücadelesinden kurtularak kendisini üst klasmana taşıyacak sıraya geldi. Newbee ve Team Secret da grup aşamasını 8-8 tamamladığından, bu üç takım arasında tiebreak oynandı.
İlk iki takımın üst klasmana kalacağı üçlü tiebreak’te OpTic Gaming, Newbee karşısındaki ilk karşılaşmada Neta “33” Shapira’nın üstün oyunuyla galibiyete uzandı. İkinci maçta Team Secret karşısına çıkan Newbee, bu sefer Marcus “Ace” Hoelgaard’a direnemedi ve tiebreak sonucunda alt klasmana kalan takım oldu.

The International 2018 bir günlük aranın ardından Pazartesi günü alt klasman maçlarıyla devam edecek.
 

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir