The International 2018'de dördüncü gün maçları oynandı

Please log in or register to like posts.
Haberler

The International 2018’in dördüncü gününde alt klasman 3. tur ve 4. tur maçları oynandı.
OpTic Gaming – Virtus.pro

Virtus.pro galibiyetin ardından mutlu
Virtus.pro galibiyetin ardından mutlu

Günün ilk serisinde ABD temsilcisi OpTic Gaming ile Rusya’dan Virtus.pro karşılaştı. Serinin ilk maçında OpTic Gaming taşıyıcısına rakibe karşı tercih yapma imkanı vererek Huskar alınması ve Virtus.pro’nun Quin “CCnC” Callahan’ı bir türlü durduramaması ilk maçı OpTic’e getirdi. İkinci karşılaşmada Virtus.pro seçim ekranından önde çıktı. 9pasha’nın Tiny ile 20/2/19 oynadığı karşılaşmada Virtus.pro seriyi son maça götürecek galibiyeti aldı. Son maçta her iki takım da güvenli tercihlere gitti. Virtus.pro maçta üstünlüğü dördüncü dakikadan eline geçirdi ve tüm koridorlarda iyi oynayarak seriyi 2-1 kazandı. OpTic Gaming güzel performans gösterdiği turnuvadan bu mağlubiyetle elendi ve 7.-8. sıra ödülü olarak 600.000$ kazandı.
VGJ.Storm – Team Secret
Team Secret Fata
Team Secret Fata

Alt klasman 3. tur son serisinde ABD’den VGJ.Storm ile Avrupa’yı temsilen Team Secret’ın mücadelesi vardı. İlk maçta VGJ.Storm’un Marcus “Ace” Hoelgaard tarafından yapılan Meepo tercihini dikkate almaması, Team Secret için neredeyse maçın seçim ekranında kazanılmasına neden oldu. 12. dakikada Blink Dagger, 23. dakikada Manta ve Etheral Blade sahibi olan Meepo, Team Secret’ın maçı 30. dakikada 20 bin altın farkıyla kazanmasında en önemli etmendi. İkinci maçta takımlar seçim ekranında geç oyuna yönelik tercihlerde bulundular. Team Secret’ın savaş başlatma mekanikleri bulunan Vengeful Spirit ve savaştan çıkmalarını sağlayacak Silencer ile çıkması, seçim ekranını gene onların kazandığını gösterdi. Buna rağmen VGJ.Storm bu defa uzun süre maça tutundu. Ancak Clinkz ile yaptıkları ayrık ittirme stratejisi onlara maçı getirmedi ve VGJ.Storm’un The International macerası son bulmuş oldu.
Evil Geniuses – Virtus.pro
Crit-, Fly ve BuLba
Crit-, Fly ve BuLba

Günün son serisinde Rus devi Virtus.pro ile ABD’nin turnuvada devam eden son temsilcisi Evil Geniuses karşılaştı. İlk karşılaşmanın tercih ekranında Evil Geniuses Sumail “SumaiL” Hassan’a tanındığı Storm Spirit’i verip onun etrafında seçimler yaptı. Evil Geniuses’ın birkaç ufak hata yapması, maçı kazanmasına engel olmadı. İkinci karşılaşmaya Virtus.pro saldırarak başladı ve 10. dakikada üstünlüğü ele geçirdiler. SumaiL’in Alchemist’ini erken safhada durdursalar da, Evil Geniuses toparlandı ve kendisini bir üst tura çıkaracak galibiyeti aldı. Böylece Virtus.pro turnuvadan elenmiş oldu.
The International 2018 yarın saat 20:00’da alt klasman 4. tur ile 5. tur ve üst klasman finaliyle devam edecek. Turnuvayı resmi Twitch kanalından İngilizce olarak takip edebilirsiniz.

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir