The International 2018'de üçüncü gün tamamlandı

Please log in or register to like posts.
Haberler

The International 2018’in üçüncü gününde alt klasman 2. tur ve üst klasman yarı final karşılaşmaları ile devam edildi.

Üst Klasman

Team Liquid – PSG.LGD

Team Liquid ve PSG.LGD
Team Liquid ve PSG.LGD

Üst klasmanın ilk yarı finalinde son şampiyon Team Liquid, Çin’in turnuvadaki son temsilcisi PSG.LGD ile karşılaştı. Erken final niteliğindeki eşleşme, tamamen tek taraflı geçti. İlk karşılaşmaya PSG.LGD önde başlamasına rağmen Team Liquid 10. dakikada dengeyi sağladı. Ancak PSG.LGD’nin harita rotasyonları başarılı olunca Team Liquid ilk maçı kaybetti. İkinci karşılaşmada PSG.LGD tüm stratejisini Miracle-‘ı durdurmaya odakladı ve bunda da başarılı oldu. Team Liquid highground’da iyi bir savunma yapmasına rağmen kaybetti. Bu galibiyetle PSG.LGD turnuvayı ilk 3’te bitirmeyi garantilerken, Team Liquid yoluna alt klasman 4. turundan devam edecek.
OG – Evil Geniuses
The International 2018'de yenilen Crit- ve Fly'ın üzüntüsü
The International 2018’de yenilen Crit- ve Fly’ın üzüntüsü

Günün son serisinde ezeli rakipler OG ve Evil Geniuses kozlarını paylaştı. İlk karşılaşma 20. dakikaya kadar dengede geçse de, OG Topias “Topson” Taavitsanen’in Invoker’ı ile üstünlüğü ele geçirdi ve seride 1-0 öne geçti. İkinci karşılaşma uzun süre OG’nin üstünlüğüyle geçti. Ancak highground’da yapılan muhteşem savunmayla Evil Geniuses seriyi üçüncü maça götürecek galibiyeti aldı. Serinin galibini belirleyecek karşılaşmaya Evil Geniuses önde başladı. Ancak bir önceki karşılaşmada olduğu gibi, bu sefer OG kaybedilen bir savaşın ardından yapılan buyback’ler ile maça geri döndü. Evil Geniuses’ta Suma1l’in 31 skor alarak The International rekoru kırmasına rağmen, OG kendini üst klasman finallerine götürecek galibiyeti aldı.

Alt Klasman

VGJ.Storm – Winstrike

Resolut1on Winstrike oyuncularını teselli ediyor
Resolut1on Winstrike oyuncularını teselli ediyor

Günün ilk karşılaşmasında Amerika temsilcisi VGJ.Storm ile Rusya’dan Winstrike karşılaştı. VGJ.Storm iki maçta da rakibi sürklase ederek seriyi 2-0 kazandı ve alt klasman 3. turuna yükseldi. Winstrike ise beklenenin üstünde bir performans göstererek turnuvadan ayrıldı, takım 376.000$ ile eve dönecek.
Team Secret – Vici Gaming
Ace takımını yönlendiriyor
Ace takımını yönlendiriyor

Alt klasman 2. turunun son serisi Avrupa’yı temsil eden Team Secret ile Çin’den Vici Gaming arasında gerçekleşti. Denk güçlerin mücadelesi şeklinde geçen seri turnuvanın 3. maça uzayan ilk serisi oldu. 59 dakika süren ilk maçın büyük çoğunluğunu Team Secret önde götürmesine rağmen, takım savaşlarını kazanan Vici Gaming ilk karşılaşmadan üstün ayrıldı. İkinci karşılaşma ise tamamen tek taraflı oldu. Team Secret highground’a 9. dakikada çıkmayı başardı ve üstünlüğünü koruyarak seriyi 3. maça götürdü. Seriyi belirleyen karşılaşma dengeli başlasa da Team Secret rakibini çok iyi takip ederek ve takımından ayrı kalan oyuncuları avlayarak seriyi 2-1 kazandı. Vici Gaming ise bu mağlubiyetle beraber turnuvadan elendi.
Ayrıca bugün, turnuva etkinlikleri çerçevesinde insan takımlarıyla üç gösteri maçı yapacak olan OpenAI, ilk olarak Brezilya temsilcisi paiN Gaming ile karşılaştı. paiN Gaming maçın büyük çoğunluğunu geride götürmesine rağmen yaptığı doğru hamlelerle insanların OpenAI karşısındaki ilk galibiyetini aldı.
https://www.youtube.com/watch?v=Y2EQCE9LRXE
The International 2018 bugün saat 20.00’da alt klasman 3. grup maçlarıyla devam edecek. Turnuvayı resmi Twitch kanalından İngilizce olarak takip edebilirsiniz.
 

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir