The International 2018'in beşinci gününde büyük sürpriz

Please log in or register to like posts.
Haberler

The International 2018’in beşinci günü muhteşem maçlara ve son şampiyonun elenişine sahne oldu.

Alt Klasman

TEAM LIQUID – TEAM SECRET

Team Secret Team Liquid
Maçın ardından Team Secret ve Team Liquid

Alt klasman 4. turunun son serisi Team Liquid ile Team Secret arasında oynandı. İlk karşılaşmada Team Secret ilginç bir şekilde Team Liquid’e Broodmother’ı bırakmayı tercih etti. Buna karşılık Team Secret oyun sonuna dönük seçimlerde bulundu. Team Liquid kompozisyonunun gerektirdiği gibi hızlı oynamaya başladı. Team Secret Alchemist-Storm Spirit sinerjisini kullanmasına rağmen, Team Liquid ilk maçı kazandı. İkinci maçın seçim ekranında Team Secret, Team Liquid’e hem Broodmother hem de Amer “Miracle-“ Al-Barkawi’nin en sevdiği hero’lardan Invoker’ı bıraktı. Team Secret bu seçimlere karşı olarak Storm Spirit ve Earthshaker tercih etti. Ancak bu tercihler Team Liquid’i durdurmaya yetmedi ve Team Secret 2-0 yenilerek turnuvadan elenmiş oldu.

EVIL GENIUSES – TEAM LIQUID

SumaİL ve KuroKY
SumaiL ve KuroKy

Alt klasman 5. turunda son şampiyon Team Liquid ile bu TI’da büyük çıkış yapan Evil Geniuses kozlarını paylaştı. İlk karşılaşmanın tercih ekranında Team Liquid Chaos Knight ve Venomancer seçerken, Evil Geniuses buna karşılık olarak maçın MVP’si olacak SumaiL’e Storm Spirit verdi. Koridor aşamasından Team Liquid önde çıkmayı başardı. Ancak EG yaptığı Ursa tercihiyle Roshan alanını kontrol etmeyi başardı. Team Liquid’in maç ilerledikçe savunmaya çekilmesiyle kontrol EG’ye geçti. Sonunda yapılan takım savaşlarının ardından 64. dakikada Evil Geniuses ilk karşılaşmayı kazandı. İkinci karşılaşmanın seçim ekranında Team Liquid geç oyuna yönelik defansif tercihlerde bulundu. EG de bu tercihlere aynı şekilde karşılık verdi. Ancak oyun beklenenin aksine çok hızlı oynandı. Evil Geniuses agresif destekleri Dark Willow ve Lich ile harita kontrolünü tamamen eline geçirdi. 30. dakikaya gelindiğinde Evil Geniuses maçı 2-0 kazandı ve son şampiyon Team Liquid’i evine gönderdi.
 

Üst Klasman

PSG.LGD – OG

The International 2018 PSG.LGD OG
PSG.LGD ve OG

Üst klasman finalinde Çin temsilcisi PSG.LGD Avrupa’yı temsil eden OG ile karşılaştı. İlk karşılaşmada PSG.LGD’nin Huskar tercih etmesiyle OG erken oyunda baskı kurmaya odaklandı. PSG.LGD, Yang “Chalice” Shenyi’nin oynadığı Weaver ile birçok skor bulsa da, objektiflerde etkili olamadı. Maçın sonucunu ise yapılan son takım savaşı belirledi ve ilk maçı OG 49 dakikada kazandı. İkinci karşılaşmada oyuncular rahat oldukları tercihlere gittiler. OG’den 7Mad Magnus ve Topson Invoker oynarken, PSG.LGD’nin desteği fy Earthshaker aldı. Maçın ilk 20 dakikasında Topson ağırlığını koydu ancak sonrasında verdiği skorlarla üstünlüğünü kaybetti. PSG.LGD, OG’nin takım savaşında etkili olan yeteneklerinin etrafında oynamayı başardı. Somnus’un Storm Spirit’le 9/4/19 ile bitirdiği karşılaşmayla seri son maça taşındı. Finalisti belirleyecek karşılaşmada iki takım da oyun sonuna yönelik tercihlerde bulundular. OG taşıyıcıları için Spectre ve Arc Warden alırken, PSG.LGD Terrorblade ve Mirana ile karşılık verdi. PSG.LGD erken oyunda Spectre’yi durdurmayı başardı ancak bir türlü OG’nin üssüne giremedi. Ardından Ame’in başlattığı savaş PSG.LGD’ye istediğini verdi. Ancak bu girişim dört oyuncuyu kaybetmeleriyle sonuçlanınca, OG maçı kazanacak hamleyi yaptı ve The International 2018’in büyük finaline yükseldi. PSG.LGD ise yarın oynanacak alt klasman finalinde yoluna devam edecek.
Turnuvanın son gününde Türkiye saatiyle 20.00’da Evil Geniuses ile PSG.LGD alt klasman finaline çıkacak. Bu maçın kazananı, saat 00.00’da OG ile The International 2018 Büyük Finali’ni oynayarak Aegis ve büyük ödül için mücadele edecek. Karşılaşmaları İngilizce olarak turnuvanın Twitch kanalından takip edebilirsiniz.
https://www.youtube.com/watch?v=NDtazfF9Kf0

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir