Virtus.pro, The Kuala Lumpur Major'ın şampiyonu oldu

Please log in or register to like posts.
Haberler

The Kuala Lumpur Major’ın büyük finalinde şampiyonluk için iki büyük takım karşılaştı. ESL Hamburg 2018’de gösterdiği güzel performansla bu sezon iddialı olacak Team Secret ve defalarca major turnuva şampiyonluğu bulunan Virtus.pro, beş maçlık seride karşılaştı.
The Kuala Lumpur Major Virtus.pro
İlk karşılaşmada Team Secret’ın orta koridor oyucusu Yeik “MidOne” Nai Zheng, Shadow Shaman da tercihiyle maça etki etmek istediğini gösterdi. Buna rağmen Virtus.pro, MidOne’ın aktif olmasına izin vermeden 30 dakikada serinin ilk maçını kazandı.
İkinci karşılaşmaya daha konsantre çıkan Team Secret, Yazied “YapzOr” Jaradat’ın Weaver ile haritanın her noktasında kurduğu baskı sayesinde rakibinin farm yapmasına bile izin vermedi ve seriye eşitliği getirdi.
Aldığı ilk galibiyetin ardından momentumu koruyan Team Secret, kısa süren serinin üçüncü karşılaşmasında rakibinin her hamlesine bir cevap vermeyi başararak seride 2-1 öne geçti.


Team Secret, seriyi kapatmak için Michal “Nisha” Jankowski’nin Morhpling ile yapacağı oyunlara güvendi. Virtus.pro, rakibinin bu hamlesine her savaşta karşılık vermeyi başararak seriyi son maça götürdü.
Şampiyonu belirleyecek karşılaşmaya önde başlayan Team Secret, YapzOr’un Echo Slam’i ile oyunu 20. dakikada açmış gibi görünüyordu. Virtus.pro, aldığı darbenin etkisinden çabuk kurtularak dengeyi sağladı. Rakibini tam manasıyla üssüne kitleyen “Ayılar,” 42 dakika süren karşılaşmanın ardından The Kuala Lumpur Major’ın şampiyonluğuna ulaşmış oldu.
Takımların kazandıkları ödül miktarı ve DPC puanları:

  • Şampiyon Virtus.Pro: 350.000$ ve 4.950 puan
  • İkinci Team Secret: 170.000$ ve 3.000 puan
  • Üçüncü Evil Geniuses: 100.000$ ve 2.100 puan
  • Dördüncü Ninjas in Pyjamas: 80.000$ ve 1.350 puan

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir