Almanya'da espor televizyon kanalı açılıyor!

Please log in or register to like posts.
Haberler

Hızla büyüyen espor pazarı yatırımcıların ilgisini çekmeye devam ederken, Alman spor kanalı Sport1 yalnızca espor üzerine yayın yapacakları bir kanal açacaklarını DWDL aracılığıyla duyurdu.

Kesin bir tarih vermese de sözcüsü Michael Röhrig’in partner arayışı içinde olduklarını belirttiği kanal, ilk olarak 2016’da ESL One Frankfurt’u yayımlayarak espor dünyasına girmişti.
2017 yılında ESL ile partnerlik anlaşması imzalayan Sport1; Dota 2, CS: GO ve EU LCS de dahil olmak üzere League of Legends maçlarını ve organizasyonlarını ücretsiz olarak yayımlamaya başladı. Kanalın yalnızca espor üzerine içerik yayımladığı bir Twitter hesabı da mevcut.
Esporun TV dünyasına girmesiyle ilgili olarak 7Sports yöneticisi Zeljko Karajica şunları söyledi: “Esporun  gelişen ve büyüyen bir spor dalı olduğuna inanıyoruz. Ücretsiz kanallar ise bu tarz içerikleri yeni kitlelere ulaştırmak için önemli bir medya aracı.”
SK Gaming’in genel müdürü Alexander Müller ise konuya şüpheci baktığını, “Kablolu televizyonların zamanı geçti.’’ sözleriyle belirtti.
Sport1 espor dünyasına adım atan ilk kanal değil. Alman kanalı ProSieben “ran Esports” adında bir program yaparken; Disney’in sahip olduğu ESPN, ESPN2 ve Disney XD kanallarında ise Overwatch ligi yayımlanıyor. Güney Kore’de ise yalnızca espor yayını yapan OGN kanalı mevcut.
İzleyicilerinin büyük bir kısmı yayınları ve haberleri çevrimiçi olarak takip etmeyi tercih etmesine rağmen, TV kanalları esporu yayın akışlarına katmaya devam edecek gibi duruyor.

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir