Almanya'dan espor için büyük adım! Vize kolaylığı sağlanacak

Please log in or register to like posts.
Haberler

Almanya, çeşitli aktiviteler için ülkeye gelmek isteyen yabancı esporculara vize kolaylığı sağlayacak. Esporun en büyük merkezlerinden biri olan ve EU LCS ve ESL One gibi birçok farklı ulustan oyuncunun yer aldığı turnuvalara ev sahipliği yapan Almanya, espor için çok önemli bir hamle yaptı.
Espor endüstrisinde çalışan Alman avukat Anna Baumann haberi attığı bir tweet ile duyurdu.


Alman Yabancılar Dairesi turnuvalar gibi kısa dönem aktiviteler için Almanya’yı ziyaret edecek esporcular için kural iyileştirmeleri düzenledi. Şimdi ise aynısı LCS oyuncuları gibi uzun dönem çalışanlar için yapılmalı.”
Alman Espor Federasyonu(ESBD)’ndan Jan Pommer konuyu şöyle değerlendirdi: ”Almanya’ya seyahat edecek yabancı esporcular için yapılan bu uygulama bizi bilhassa sevindirdi. Bu, Almanya’yı bir espor merkezi olarak güçlendirecek bir hamle. Bu uygulamayla birlikte takımlar ve organizasyonlar planlarını daha emin bir şekilde yapacak.”

EU LCS maçları Almanya'da oynanıyor
EU LCS maçları Almanya’da oynanıyor

ESBD başkanı Hans Jagnow ise şu yorumlarda bulundu: ”Daha önceleri olmasını hayal bile edemeyeceğimiz bu gelişme için oldukça mutlu ve umutluyuz. Bundan sonra ise atılması gereken adım, esporcuları profesyonel sporcu kategorisine koymaktır. Bu sayede uluslararası yetenekleri keşfedip Almanya’ya getirecek ve ulusal espor takımlarımızın uluslararası arenada güçlenmesini sağlayacağız.”
Yeni vize düzenlemelerini barındıran kitapçıkta esporu geleneksel sporlar kategorisine alan Almanya, bu düzenlemeyle bir sene içinde 90 günü aşmayacak şekilde planlanan kısa dönem seyahatleri kolaylaştıracak.

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir