Armut: RNG ve DK çok da iyi gözükmüyor.

Please log in or register to like posts.
Haberler

PSG Talon’a karşı aldıkları galibiyetin ardından MAD Lions’ın üst koridoru Armut, sorularımızı cevapladı.

 

 

Öncelikle aldığınız galibiyetten dolayı seni tebrik ederim. Nasıl hissediyorsun?

Güzel hissediyorum ama RNG’ye karşı kazanmak istiyordum, hâlâ onu kaybetmenin bir hüznü var üstümde ama PSG’yi yenmek de güzel. Güzel hissediyorum kazandığım için.

 

Peki hazır seni almışken biraz geriye gidelim. IW sizin grubunuzdaydı, tek galibiyetini size karşı alıp 1-5 bitirdiler, sormak istediğim şu; size karşı doğru yaptıkları neyi diğer maçlarda yapamadılar?

Bizim oyunu hiç hatırlamıyorum ama bence grup aşamasında seçimlerimiz çok kötüydü. Bir de ciddiye almamak değil de çok try hard değildik ya. Yani takımlara karşı çok iyi hazırlanmadık, seçimlerimiz iyi değildi, grup aşaması gerçekten berbattı. O maçı hatırlamıyorum yani.

 

Sen de VFŞL şampiyonu olarak uluslararası arenada hayal kırıklığı yaşadın daha önce, IW için söyleyebileceğin bir şeyler var mı?

Yani ne diyebilirim bilmiyorum, kaybetmek bayağı üzücü oluyor. Ben iyi performans gösterip kaybetmiştim ama. (gülüyor) Böyle yani, seneye daha güçlü gelsinler. (gülüyor)

 

Dün oynadığınız Cloud9 maçından önce “C9 buraya güçlü geliyor, MAD’i yenebilir” gibi şeyler konuşuluyordu, eğlene eğlene yendiniz! Hatta gurur kırıcı bir oyundu bile denebilir.

Onun sebebi, çok kötü olmaları değil yani. Ben Cloud9’a saygı duyuyorum. O oyunu o kadar kolay kazanmamızın sebebi, üst koridorda bir 3v3 yaşandı, ben ve Humanoid 1 canla kaçtık, Udyr 3 skor alıyor, Udyr aşağıya gidiyor orada da 3v3 atılıyor, orada da 3 skor alıyor ve oyun bitti yani. Biraz şanssızlık da vardı bence. Ben kesinlikle iyi durumda görüyorum Cloud9’ı.

 

Peki, gelelim RNG maçına, RNG maçında aslında çok kötü iş çıkarmadın üst koridorda, bir savaşta bazı skorlar da topladın. İyi yakalamıştınız maçı, daha sonra ne yanlış gitti?

Ya ben çok kötü bir yerde “Buraya Kadar” verdim, sonra gittim başka bir yerde hata yaptım, kötü oynadım ya, takım olarak da kötü oynadık, seçimlerimiz de çok optimal değildi. Kötü seçimlerdi demiyorum ama bizim oyun tarzımıza çok yaklaşmıyordu bu seçimler bence. Biz güçlenip beklemeye değil de daha çok erken oyunu güçlü geçirip oradan devam ettiren, oyunu yönetmeyi seven bir takımız. Tarzımıza pek uymadı. Bir de tabii çok kötü de oynadık yani. Draft’a pek suç atmamak lazım.

 

PSG Talon maçında tam tersi oldu, erken oyunda çok öne geçemediniz, seni çok darlamalarına rağmen dayanmayı başardın, bir iki skor vererek atlattın ve daha güçlü çıktın koridor aşamasından. Ondan sonra bir savaşta döndü oyun, bir Morgana W’sunun içinde de kaldın o savaşta…

Bence PSG gayet iyi oynadı, Hanabi de çok iyiydi, benim üzerime iyi oynadılar gerçekten. Ama yani, takım savaşına gelince Jayce’in gerçek gücü ortaya çıktı. Gnar’ın koridor aşamasında Jayce’i yendiğini düşünüyorum. Ben üç eşyaya ulaşana kadar orman canavarları olsun, minyonlar olsun, kuleler olsun, alabildiğim altını almaya çalışıyorum. Öyle yani, bence gayet güzel oynadılar.

 

Biraz da rakip takımlardan bahsedelim, RNG iyi gözükürken DK akıllarda soru işaretleri bırakan performanslar gösterdi. Turnuvanın favorileri olarak gösterilen bu takımlar hakkında şu ana kadar ne düşünüyorsun?

RNG ve DK -sözde- turnuvanın finalistleri tabii. Bu doğru olabilir, bilmiyorum. Ben MAD Lions’ın, yani bizim, bayağı potansiyelimizin olduğunu düşünüyorum ama bir gün geliyor, o kadar kötü oynuyoruz ki sözlerimin altında yamuluyorum. Yine de RNG ve DK çok da iyi gözükmüyorlar, kesinlikle yenebiliriz.

 

Xiaohu’ya karşı oynamak nasıl bir histi?

Öyle aman aman bir şey hissetmedim ama gayet iyi oynuyor arkadaş. Yani bir Nuguri edası yok ama gayet iyi oynuyor, Nuguri çok farklı bir seviyeydi.

 

Ormancınız Elyoya çaylak, senin LEC’de ilk mevsimin ve şampiyon olmayı başardınız. MSI’ın son şampiyonu da G2, Avrupa’yı tekrar gururlandırabilecek misiniz?

Ya az önce dediğim gibi bu potansiyel bizde kesinlikle var. Yapabilir miyiz bilmiyorum yani diğer takımların da eli armut toplamıyor. Bizim de potansiyelimiz çok yüksek ve iyi bir durumda olduğumuzu düşünüyorum kesinlikle. Yani o fırsat bu sene kesinlikle var. Büyük bir başarı olur bizim için de.

 

Yarın DK’e karşı oynuyorsunuz, maçınızdan önce, Türkiye’de senin için daha önce hiç takip etmedikleri kadar LEC’yi takip eden seni çok seven bir kitlen var, onlara Esporin üzerinden vermek istediğin bir mesaj var mı?

Son zamanlarda biraz fazla ünlü oldum. Mesajlara dönemiyorum. (gülüyor) Çok fazla mesaj var ve birine dönüp birine dönmemek istemiyorum. O yüzden çok özür dilerim ve çok teşekkür ederim bizi desteklediğiniz için. Size, beni desteklemeye devam ederseniz sevinirim ve VLOG’umu izleyin demek istiyorum!

 

Armut’a verdiği samimi cevaplar için teşekkür ederiz. MSI 2021 süresince oyunculardan aldığımız güncel röportajları anında öğrenmek için Esporin’i takip etmeyi unutmayın!

İfade İle Yorumla

20
8
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir