blameF: Beni dinleyen, benimle çalışan ve bana inanan bir takıma sahibim

Please log in or register to like posts.
Haberler

Heroic takımında forma giyen Danimarkalı CS:GO oyuncusu blameF ile röportaj gerçekleştirdik.

flamef
Fotoğraf: HLTV.org

Sizi tanımayanlar için kendinizi tanıtır mısınız?
blameF: Merhaba! Benim adım Benjamin “blameF” Bremer, Danimarka merkezli Heroic takımında oynuyorum. Bu işi tam zamanlı olarak yapıyorum ve bu yolculuğun her dakikasının tadını çıkarıyorum.
Uzun süredir birlikte oynayan bir kadro olmamanıza rağmen kısa süre içerisinde büyük turnuvalarda oynayıp isminizden söz ettirdiniz. Yakın zamanda elde ettiğiniz başarılar hakkında ne düşünüyorsun?
blameF: Genel olarak takımımızın son zamanlardaki performanslarından mutluyuz. Bir sürü büyük etkinliğe katılma hakkı elde ediyoruz ancak istediğimiz ölçüde istikrarlı performans gösteremedik. Bir süredir hedefimiz play-off’lara yükselmek ve daha bunu başaramadık. Ancak son birkaç turnuvada kendimizi geliştirmeye başladık ve geleceğin Heroic için gitgide daha iyi gözüktüğünü düşünüyorum. Her zaman olduğu gibi kendimizi geliştirebileceğimiz alanlar mevcut. Şimdi turnuvalar açısından kısa bir araya sahibiz. Zamanımızı kendimizi yenileyerek ve takımımızın zaaflarının üstünde çalışarak akıllıca kullanmalıyız. Umarım bu sayede oyunumuzu bir sonraki aşamaya çıkartırız.
friberg gibi tecrübeli bir oyuncunun takımda bulunması oyunculara ne katıyor?
blameF: Herkesin bildiği gibi friberg çok tecrübeli biri ve takıma birçok şey katıyor. Takımın en tecrübeli oyuncusu olarak, bizim gibi genç oyuncuların duyduğu kadar momentuma ihtiyaç duymuyor ve performans açısından çok istikrarlı. Geçmişte, özellikle takımın ilk kurulduğu dönemde, takımın işleyebilmesi için kendinden çok ödün vermişti. Bunun için ona çok saygı duyuyorum. Ayrıca birlikte oynamayı seveceğiniz ve neredeyse hiç problem yaşamayacağınız biri. Önemli konularda hep geçerli bir fikri vardır ve bununla birlikte takıma soğukkanlılığı da getirir. Takımdaki tecrübesiz oyuncular için bu çok iyi.
Takımınıza Mart ayında katılan ve şu an deneme sürecinde olan stavn hakkında ne düşünüyorsun? Yıldız bir oyuncu olabilme potansiyeli var mı?
blameF: stavn artık Heroic’in geçici bir oyuncusu değil, ailenin bir parçası. Bana kalırsa stavn zaten yıldız bir oyuncu. Kesinlikle takımdaki kilit oyunculardan biri, yetenek ve mekanikler açısından da muhtemelen takımın en iyi oyuncusu. Bence stavn’ın potansiyeli, şu ana kadar gösterdiğinden çok daha iyiye gidiyor ve ona Heroic’te en iyi performans gösteren oyuncu olarak bakılacağını düşünüyorum. stavn çok fazla şey istemeyen ve buna rağmen iyi performans veren bir oyuncu. Bir IGL olarak onunla çalışmak bir zevk çünkü sizin için her şeyi çok daha kolay hale getiriyor. Eğer stavn bu iştahla devam eder ve sıkı çalışırsa, hiç şüphesiz Danimarka’da yetişmiş en iyi oyunculardan biri olacaktır.
blamef
Fotoğraf: HLTV.org 

Bir IGL olmana rağmen takımının, skor anlamında, önde gelen oyuncususun. Son zamanlardaki performansını nasıl yorumluyorsun?
blameF: Heroic’in IGL’i olmamın beni kötü bir bireysel oyuncu olmakla sınırladığını düşünmüyorum. Beni dinleyen, benimle çalışan ve bana inanan bir takıma sahibim. Bunların hepsi, IGL olarak yaptıklarımın yanında kendime odaklanmamı kolaylaştırıyor. Hazırlanmak için çok zaman harcıyoruz, böylece daha maça başlamadan takımım onlardan ne istediğimi biliyor. Bunun dışında, oyunculara belli ölçüde özgürlükler tanıdığımız yapıda oynuyoruz CS’i, bu da oyun yapmama yardımcı oluyor. Açıkçası IGL olarak yaptığım ekstra işleri yapmaktan mutluyum, beni bireysel olarak kötü hale getirmedi.
IGL olarak beğendiğin ve örnek aldığın birisi var mı?
blameF: İyi oynayan takımlardan ilham alıyorum. O yüzden eğer bir haritada ihtiyaç duyduğum şeyler varsa, o haritada son zamanlarda kimin en iyi performans gösterdiğine bakıyorum ve onun neyi iyi yaptığını analiz ediyorum. Bu herhangi biri olabilir, sürekli stratejisini kullandığım bir IGL yok. Genelde çevrimdışı sunucularda zamanımı kullanıp, kendi oyunumuzda bir problem olup olmadığını bulmaya çalışıyorum. Çoğu zaman, sunucuya girip bu problemlerin mantıklı bir yaklaşımla çözülüp çözülemeyeceğini görmeye çalışıyorum.
Şu anda HLTV dünya sıralamasında 15. sıradasınız. İlerleyen günlerde takımınızı nerede görüyorsunuz?
blameF: Şimdilik 15. sırada olmaktan memnunuz ancak Major’a katılamadığımız için sıralamada birkaç sıra düşeceğiz. Başlangıçta takımın hedefi tutarlı bir ilk 10 takımı olmaktı. Biz henüz o seviyede değiliz, dolayısıyla hedefimiz aynı. Yakın gelecekte ilk 10’a yükselip bir süre orada kalmayı ya da çevrimdışı bir turnuvada play-off’a yükselmeyi amaçlıyoruz.
Gelecek için kariyer planlaman neler? İleride kendini nerede görüyorsun?
blameF: Kendimi, dünya çapında en çok etkiye sahip olan oyunculardan biri olarak en iyi takımlardan birinde oynarken görüyorum. İnsanların izlemekten zevk aldığı güzel Counter-Strike’ın temsilcilerinden biri olarak görüyorum. Hayallerime sınır koymak için bir sebep görmüyorum, belki oraya ulaşamayacağım ancak yaklaşabilmek için elimden gelen her şeyi yapacağım.
Rush B Media’dan Lukas DeWitt, neden FaZe için mükemmel bir seçim olduğunu açıkladı, bu konuda ne düşünüyorsun?

blameF: Başka hangi takıma uyacağımı ya da hangi takıma uymayacağımı düşünmenin sağlıklı olmadığını düşünüyorum. Hem yerel hem uluslararası CS’de rifler ve IGL olarak oynayan bir oyuncuyum. Yani bu kategorilerde oyuncu arayan bir takımlarda oynayabileceğimi düşünüyorum. Kendimi, Heroic’i en iyi versiyonuna getirmeye adadım ve hem bireysel olarak hem de takım olarak potansiyelimize ulaşmak için çok sıkı çalışıyoruz. Başka takımlara katılmakla ilgili konuşmak ancak öyle bir fırsat gelirse yapılacak bir şey.
Son olarak senin eklemek istediğin bir şey var mı?
blameF: Onlara hayalleri ne olursa olsun peşinden gitmelerini söyleyebilirim. Ben kesinlikle böyle yaptım ve hayal edebileceğim en iyi hayatı yaşıyorum. Sıkı çalışın ve hedefinize odaklanın. Bu sayede neyi arzuluyorsanız başarabilirsiniz.
blameF’i Twitch, Instagram ve Twitter üzerinden takip etmeyi unutmayın.

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir