Bolulu: Bence gerçekten heyecanlı bir seri olacak ama biz kazanacağız.

Please log in or register to like posts.
Haberler

Türkiye Büyük Finali’nde mücadele edecek takımlardan Galatasaray Espor’un orta koridoru Bolulu ile bir röportaj gerçekleştirdik. 

Röportaj: Mehmet Bayram

Çeviri: Sercan Tuncel

 

Takım olarak bu mevsimki performansınız hakkında ne düşünüyorsun? Oyun tarzınız geçen mevsime göre nasıl değişti?

Genel olarak performansımızdan memnunuz. İyi bir seviyeye yükseldik ve tutarlıydık. Doğal olarak Irean, Crazy ve Alive kadroya dahil edildiğinde oyun tarzımızı değiştirdik. Çok yönlüydük ve iyi League of Legends oynadık.

 

Sezonu birinci bitirdiniz ve finalde oynayacaksınız, bu Galatasaray için bir ilk. Nasıl hissettiriyor?

Bir şeyi ilk defa başarmak her zaman harika hissettiriyor. Umarım hayranlarımızı gururlandırmışızdır. Finale çıkmak yeterli değil, ilk şampiyonluğu da alacağız. Buraya yazıyorum.

 

GS olarak bu mevsim Alive ve Crazy katıldıktan sonra harika performans gösterdiniz. Koreli oyuncuların takıma katılması takım uyumunu ve iletişimini nasıl etkiledi?

Irean, Crazy ve Alive’ın bize katılması takımın seviyesini yükseltti. Aynı sayfadaydık, her zaman geliştik ve yeni şeyler öğrendik. LoL’de iletişim herkes ne yapması gerektiğini bildiğinde sorun olmuyor. Tabii ki iletişim çok önemli ama herkes oyunu iyi biliyorsa konuşmanıza bile gerek yok.

 

Kariyerine baktığımızda Mojito seninle en uyumlu görünen ormancılardan biri. Birlikte oynadığın favori ormancın kimdi ve Mojito ile koordinasyonun hakkında ne düşünüyorsun?

Bence ormanda gerçekten yetenekli oyuncularla oynama şerefine eriştim. Kirei, Wiz, Stomaged, KaKAO ve Mojito. Bence Mojito ile sinerjimiz çok iyi ve oyun nasıl oynanmalı konusunda aynı kafa yapısındayız. Mojito ve Kirei’nin oynadığım favori ormancılarım olduğunu söyleyebilirim.

 

Geçtiğimiz kış mevsimi ve bu mevsim ele alındığında bu yılın kariyerindeki en iyi performanslarından biri olduğunu söyleyebiliriz. Gelecekte seni Avrupa veya Kuzey Amerika’da göreceğimizi düşünüyor musun?

Bir oyuncu olarak herkesin amacı LEC veya LCS’te oynamak ve ben zirveye ulaşamayacağıma inansaydım burada League of Legends oynuyor olmazdım.

 

Birçok TCL takipçisi orta koridor MVP ödülünü alamadığın için şaşkına döndü. Ödülü alacağını düşündün mü ve ödülü alan EMENES’in performansı hakkında ne düşünüyorsun?

Hissiyatım ödülü ben alsam da o alsa da şaşırmayacağım yönündeydi. İyi performans gösterdi, benim kadar stabil olmasa da çok iyi geçirdiği oyunlar vardı.

 

Rakibiniz NASR Esports’un performansı hakkında ne düşünüyorsun? Zorluk çıkaracaklarını düşünüyor musun? Belki Japone’nin performansı hakkında yorumların vardır?

Bence NASR’ın performansı gerçekten çok inişli çıkışlıydı ama yarı finalde iyi oynayabildiklerini gösterdiler. Bence gerçekten heyecanlı bir seri olacak ama biz kazanacağız. Ayrıca kupayı Bao’dan kapmanın tadı ayrıca güzel olacak.

 

TCL’de kalite açısından geçen mevsim ve bu mevsim arasında fark olduğunu düşünüyor musun? Diğer liglere kıyasla TCL’i nereye koyarsın?

Bu mevsim kadrolar geçen mevsimden çok daha güçlü ve kazanma şansı yüksek kadrolardı. Benim fikrime göre Türkiye’deki üst sıra takımlar en iyi liglerle rekabet edebilirler.

 

Worlds’ün Çin’den Avrupa’ya alınması hakkında ne düşünüyorsun? Geçen yıl Çin’e gittin, sence herhangi bir farklılık olacak mı?

Çin’de karantinada olmak yaşadığım en kötü tecrübelerden biriydi. Kondisyonumu gerçekten etkiledi ve bu yüzden turnuva Çin’den Avrupa’ya alındığı için çok mutluyum. 🙂

 

Son olarak, şampiyonluk için şansınızı ne kadar yüksek görüyorsun ve şampiyon olursanız Worlds’te ne kadar ileri gidebilirsiniz?

Worlds veya MSI’a gidip başarısız olan bütün diğer takımlar gibi “Bu sefer farklı olacak” demek istemiyorum ama en iyi takımlarla rekabet edebilirmişiz gibi hissediyorum. Bireysel olarak en iyi durumumdaymışım gibi hissediyorum ve her zamankinden hazırım. Tüm takımıma güveniyorum ve inanıyorum ki Worlds’e gidersek bir şeyler yapabiliriz.

 

İfade İle Yorumla

16
10
0
0
0
3
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir