Cloud9, 50.000.000$ yatırım aldı

Please log in or register to like posts.
Haberler

Amerika Birleşik Devletleri merkezli başarılı espor organizasyonu Cloud9, Seri B* yatırım turunda 50 milyon dolarlık yatırım aldı.
Cloud9
Seri B yatırım turu çerçevesinde, yatırım turunu yöneten Valor Equity Partners’ın kurucusu ve yönetici ortağı Antonio Gracias, Cloud9’ın yönetimine katılacak. Bu turda organizasyonun yatırımcıları arasına Glasdoor’un (iş bulma sitesi) kurucusu Robert Hohmann ile birlikte TrueBridge Capital Partners ve Reimagined Ventures isimli iki yatırım şirketi de katılmış oldu.
Cloud9, geçtiğimiz yıl düzenlenen Seri A yatırım turunda 25 milyon dolar yatırım almıştı. Bu turda yatırımcı olarak dünyaca ünlü güreş organizasyonu WWE ve beyzbolcu Hunter Pence katılmıştı.
Bu turda alınan yatırımın kullanılacağı ilk alanlardan birinin, Los Angeles’ta kurulacak olan yaklaşık 2800 m2’lik antrenman tesisi olduğu öğrenildi. Bu tesisin kurulmasıyla beraber, organizasyonun yöneticilerinin ve yardımcı elemanların tek bir çatı altında toplanması planlanıyor. 2019’un sonuna yetiştirilmesi beklenen tesisle, espor altyapısına da yatırım yapılacak.
Altyapı çalışmalarıyla alakalı olarak Cloud9’nın başkanı Dan Fiden, şu açıklamada bulundu: “14 yaşındaki kızınız Overwatch’u çok seviyor olabilir. En çok istediği şey düzgün şekilde çalıştırılmak ve bir ligde oynamak olabilir. Bu tesis, kızınızı her Çarşamba günü antrenmana getireceğiniz yer olacak.


Los Angeles’ta kurulan tesise ek olarak, Cloud9 ürün çeşitlerini genişletecek. Ayrıca uzun vadeli hedef olarak, organizasyonun Overwatch takımı olan London Spitfire’a 2020’ye kadar bir tesis yapması bulunacak.
Cloud9 League of Legends, Overwatch, Counter-Strike: Global Offensive, PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS, Rocket League, Rainbow Six Siege, Hearthstone, Fortnite, H1Z1, Clash Royale ve Super Smash Bros. Melee oyunlarında temsil ediliyor.
*Seri B yatırım turu: Büyümesi belirli bir seviyeyi geçmiş olan şirketlerin, yatırımlarını artırmak/çeşitlendirmek için yatırım toplamasıdır.

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir