CodeMarco: ”Takıma en büyük katkıyı fight’larda yapıyorum.”

Please log in or register to like posts.
Haberler

Röportaj: Emre Baran Çolak

 

PGI.S’i 6. sırada tamamlayan Digital Athletics oyuncusu CodeMarco ile röportaj gerçekleştirdik.

1) İlk defa bir offline turnuvada mücadele ettin, offline arenanın seni nasıl etkilediğini düşünüyorsun?

CodeMarco: Offline turnuvada oynamak evde oynamaktan çok daha farklı oldu benim için, buna alışık değildim ama beklediğimden hızlı adapte olup heyecanımı yendim. Bana heyecanımı kontrol etmeyi öğretti ve en önemlisi inanılmaz bir tecrübe kattı

2) Weekly Survival’ların ilk haftalarında J için 4AM ile uzun süre devam eden bir inatlaşmanız oldu, bu inatlaşmanın sebebi neydi? Bunun yerine başka yere atlasanız ilk haftaların sizin için daha iyi geçeceğini düşünüyor musun?

CodeMarco: Aslında bunun özel bir sebebi yok, onlar kendi bölgelerinde burayı loot’luyor biz de kendi bölgemizde aynı şekilde burayı loot’luyoruz. 2 takım da burayı salmak istemedi ve böyle olunca 3 hafta süren bir hotdrop savaşına girdik. Bunun bize zararı olsa da finallere kalamamamızın asıl sebebinin bu olduğunu düşünmüyorum, sonuçta her hafta 16 tane maçın sadece birkaçında J için savaştık, geriye kalan maçlarda elimize fırsatlar geçti ama istediğimiz gibi değerlendiremedik.

3) Sadece 4. 5. Weekly Final’da mücadele etmiş olmanıza rağmen turnuvayı 6. sırada tamamladınız, 4 ve 5. hafta aldığınız ivmeyle 6. haftaya çıkmayı başarsanız şampiyonluğu alacağınızı düşünüyor muydunuz?

CodeMarco: Evet sadece 4. ve 5. haftalarda final oynadık. 2 finalde de 1. olmaya çok yakındık. 4. haftayı 2. sırada 5. haftayı ise 4. sırada bitirdik ve 2 haftada da 1.’lik çok ufak puanlarla elimizden kaçtı. 6. haftaya girerken moral ve motivasyonumuz yüksekti, her şey tam olması gerektiği gibiydi ve kendimizi çok hazır hissediyorduk. Bence finale çıkabilseydik şampiyonluğun en büyük adaylarından biriydik.

4) İlk offline tecrüben olmasına rağmen çok güzel bir performans sergiledin, yurt dışından teklif gelirse değerlendirmeyi düşünüyor musun?

CodeMarco: Takımımdan oldukça memnunum, hepimizin ilk global arena tecrübesiydi ve ona rağmen çok güzel bir performans göstererek potansiyelimizi kanıtladığımızı düşünüyorum. Bu gelen teklife bağlı olarak değişir tabii ki ama şu anda öyle bir isteğim yok.

5) Digital Athletics’e girdiğinden itibaren PCS3 3.’lüğü ve PGI.S 6.’lığı elde ettiniz, takımdaki eksikleri kapatmış görünüyorsunuz, bunda senin etkilerin neler?

CodeMarco: Takım ben gelmeden önce zaten oyun ve tecrübe bakımından çok üst düzey bir takımdı, en büyük sorunu fight’larda yaşıyorlardı. Takıma en büyük katkıyı fight’larda yapıyorum.

6) PGI.S ardından yapılan açıklamayla bundan sonra turnuvalarda kill’lerin sadece eşitlik durumunda belirleyici olduğu, kazanan takımın galibiyet sayısına göre belirleneceği açıklandı. Bu durumun PUBG esporunu nasıl etkileyeceğini düşünüyorsun?

CodeMarco: Bence bu durum PUBG esporunu çok kötü yönde etkileyecek, oyun içi rekabeti büyük çoğunlukla ortadan kaldırıp oyunun şans faktörünü büyük ölçüde arttırıyor. Bu durumun seyir zevkini çok etkileyeceğini düşünüyorum.

7) Açıklanan yeni puan sistemine takım olarak bakış açınız neler?

CodeMarco: Herkes çok kötü olduğunu düşünüyor, oyun içi şans faktörünü çok arttırıyor kesinlikle değişmesi gerektiğini düşünüyoruz.

İfade İle Yorumla

9
4
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir