Genel

Elwind’in son yayınındaki açıklamaları

Royal Youth bünyesinde yayınlarına devam eden Elwind, geçtiğimiz akşam yaptığı yayında bazı açıklamalarda bulundu. Açıklamalarında esporla alakalı birçok duruma değinen oyuncunun söylemlerini derledik.

Elwind yayın

 • Elwind: Ligde bir takım var, isim vermeyeceğim, adamlar aylık 800 TL’ye ligde oyuncu oynatıyor. Asgari ücretin de altı, 800 TL’ye oynatıyorlar. Hangi takım olduğunu söylemem. Şimdi bakıyorsun abi; sen espora başla, okulunu dondur, İstanbul’a taşın, oyun oyna, ayda 800 TL al. Bu ne abi? Çok kötü bir şey.
 • Örnek veriyorum tamam mı, tamamen bir örnek. Bazı veteran oyuncular şu takımlarda, şurada bir tane ADC var veteran; burada da yeni başlamış, heyecanlı, şampiyon olmak isteyen çocuklar var. Veteran oyuncu diyor ki içinden, içinden diyor ama bunu: “Biz bu takımla s***** şampiyon olamayız.” Adam biliyor bunu içten içe ama yanındaki insanlar takımın şampiyon olacağına o kadar inanıyor ki adam rol yapmak zorunda kalıyor. “Abi kesin şampiyon oluruz.”, “Evet, evet oluruz.” triplerine giriyorlar. Normalde veteran oyuncu dediğimiz, yıllardır ligde oynayan adam biliyor bu takımdan bir şey olmayacağını ama öyle bir rol yapması gerekiyor ki adamın, takım da “Çalışıyoruz abi evet, evet şampiyonuz bu sene çok çalışıyoruz bak.” diyor.

Elwind yayın
Bazı oyuncular var adam antrenmandan antrenmana LoL’e girer

 • Bazı oyuncular var isim vermiyorum, takım sahipleri eve geliyor mesela. Hani böyle takım sahipleri arada gelir, oyuncuları yoklar “Ne yapıyor bakayım, takımım çalışıyor mu?” falan diye. Bazı oyuncular var adam antrenmandan antrenmana LoL’e girer, geri kalan zamanında kızlarla chat yapar. Instagram’dan kızlarla konuşur, ne bileyim başka oyunlar oynar. Mesela Marshall anlatıyordu: “En basitinden, oyuncu alıyor kahvesini tamam mı? ‘Günaydın beyler’ diyor koyuyor kahvesini. PUBG oynuyor, antrenman zamanı geliyor LoL oynuyor, sonra giriyor ARAM atıyor kızlarla.” Şimdi bu tarz oyuncular var esporda. Takım sahibi eve ziyarete geldiği zaman direkt şu moda bürünüyor: “LoL oynuyorum, çok çalışıyorum.” böyle lanse ediyor kendini takım sahibine.
 • Rogu:Tamam abi ben de yapıyordum ki onu.
 • Elwind: Takım sahipleri mesela, maç kaybettiği zaman psikolojisi bozuluyor adamların, bazı oyuncuları çıkartıp kahve içirmeye götürüp dertleşiyorlar. Hani “Ne olacak bu takımın hali?” muhabbeti yapılır ya, onun için. Bu oyuncu şey der: “Abi bilmiyorum, bizim yabancılar çok kötü ya, bu yabancıları ne yapacağız bilmiyorum ya.” Herkes birbirinin arkasından konuşuyor. Takım sahibi birini alıyor böyle, seçiyor aradan, “Gel bakalım Burak senle bir yemeğe gidelim.” diyor. Yemekte bir başlıyorlar, X oyuncu mesela ADC’yi kötüler. Oradan başka bir oyuncu alır takım sahibi gelir: “Abi bizim bot lane işte şöyle, top lane şöyle, yok jungle böyle.” Herkes birbirini flame’liyor, sürekli dönüyor. Bizim Mojito olayına hiç girmeyin, herkes onu şey yapıyordu ama çaresizdik.

Burası çukur

 • Sunucular ne diyor mesela acaba? Sunucular fena RP yapıyormuş gibi geliyor.
 • Takım sahipleri böyle işte: “Galakticos, coming home!” hype hype şeyler yapıyor. Adamlar koşup ölüyor ama takım sahibi ne yapsın, takım sahibinin suçu yok.
 • Zaten adamlar sezona tilt başlamıştır. ADC’leri ban yedi. Adamların maçlara tilt başladığı nasıl belli biliyor musun? Naru yayın açıp, Kog’Maw’la Nexus’un etrafında mevlana müziği açıp dönüyordu oğlum. Kafayı yedikleri nasıl belli. Adam size mesaj veriyor: “Kurtarın beni başım belada.” diyor. Adam delirmiş lig başlamadan. Anlıyor musunuz, oradan anlamıyorsunuz. Twitch chat’i olarak şey diyosunuz “Aa Koray’a bak nasıl da eğleniyor ehe ehehe.” falan diye izliyorsunuz. Adam sıyırmış daha lig başlamadan. Dışarıdan bakıyorsunuz “Aa espor, keşke ben de esporcu olup League of Legends oynayıp para kazansam.” Burası çukur, çukur abi burası. Burada hayatta kalmaya çalışıyor insanlar. Panky’i ilk başta tanıyordum saçları vardı. Koray’ın da vardı bak yavaş yavaş açılıyor abi. Godbro’ya baksana adam yataktan kalkmış geliyordu. Sıyırmış abi burdaki insanlar.
 • Eylül: Bir şey söyleyeceğim, Kaan da gerçekten özellikle geçen yıl çok kötüydü. Bayağı kötüydün, psikolojik olarak çok kötüydün. Zaten haftada bir gün buluşuyorduk. Böyle tek konuştuğu şey: “Çok mutsuzum işte, şöyle oluyor takımda, böyle oluyor işte bilmem ne.” Başka hiçbir konu konuşmuyordu. Çok morali bozuktu, yani psikoloji yerlerdeydi.
1 Yorum

1 Comment

 1. önder

  4 Şubat 2019 at 12:05

  güzel derleme. teşekkürler.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Haberler

To Top