ESL ve Universal Music Group ortaklaşa müzik şirketi kuracak

Please log in or register to like posts.
Haberler

ESL, Universal Music Group(UMC) ile birlikte yeni yetenekli şarkıcı bulma, bünyesine katma ve espor turnuvaları vasıtasıyla tanıtımını yapma amacıyla çalışma kararı aldı. Uzun vadeli yapılan bu anlaşmayla beraber iki taraf ortaklaşa bir müzik şirketi kuracak. Canlı yayınlar ve sosyal medya vasıtasıyla bünyelerine kattıkları yetenekli şarkıcıların tanıtımını yapacak. Aynı zamanda bu isimler, büyük canlı etkinliklerin öncelerinde ve devre aralarında performanslarını sergileme imkanı bulacak.
ESL Universal Music Group
ESL’in iş geliştirme ve satıştan sorumlu başkan yardımcısı Bernhard Mogk, “Müziğin dili evrenseldir ve tıpkı oyunlar gibi popüler kültürün önemli bir parçasıdır. Geçtiğimiz birkaç yılda, müzik ve dünyanın her tarafında düzenlediğimiz turnuvalar ayrılmaz bir bütün haline geldi. Yeni şarkıcılara ve yeteneklere performanslarını sergileyebilecekleri yeni bir platform sunma ve hem etkinlik alanında hem de dünyanın her yerinde ekranları başında olan izleyicilerimize daha fazla eğlence sağlamak için sabırsızlanıyoruz” açıklamasında bulundu.
Şarkıcılar ve yapımcılar, UMG’nin Berlin’deki merkezinde bulunan ve yeni yetenekleri keşfetmekle sorumlu olan A&R bölümüne demo çalışmalarını göndermeleri için davet edilecekler. Ortaklaşa kurulacak olan müzik şirketinin adı ESL New York’ta açıklanacak. Müzik şirketinin yönetimi UMG’nin pazarlama bölümünün başkanı Dirk Baur ve UMG’nin Orta Avrupa espor sorumlusu Gustav Käll tarafından yapılacak.

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir