Espor bilet gelirleri 59 milyon dolara ulaştı!

Please log in or register to like posts.
Haberler

Ajans Press’in Eğitim, Kültür ve Araştırma Genel Müdürlüğü verileri ve medya yansımalarından derlenen bilgilere göre, espor bilet gelirleri 2016 yılına göre 32 milyon dolar artış göstererek 59 milyon dolara ulaştı. Türkiye’deki espor taraftarı sayısı ise 4 milyon olarak belirlendi.
2018 yılı sonunda espor gelirlerinin, yüzde 38,2 yükselerek 906 milyon dolara ulaşacağı öngörülüyor. Gelirlere ek olarak markaların da espor endüstrisine 694 milyon dolar yatırım yapması bekleniyor. Bu yatırımların 2021 yılına kadar 1,4 milyar dolara ulaşması da beklentiler arasında. Raporda ayrıca esporun olumlu ve olumsuz yönelerinden bahsedildi.
Rapora göre esporun olumlu yönleri arasında eğitim materyali olarak kullanılması, yabancı dil öğrenmede etkili olması, strateji geliştirme ve hızlı karar verebilme becerisini geliştirmesi var. Olumsuz yönleri ise dil gelişiminde aksama, duygu kontrolünde zorluk, asosyalleşme ve obezite şeklinde belirlendi. Raporda espor taraftarlarının geleneksel spor taraftarlarına kıyasla daha sosyal ve centilmen oldukları da belirtildi.
espor bilet gelirleri

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir