Kaşeler: Annesinin sırtına havlu koymadığı kişi sporcu değildir

Please log in or register to like posts.
Haberler

Cüneyt Kaşeler ve Burak Uçar’ın BaBaLa TV’de yaptığı 2Y1 programının 4. bölümünde konuk Zeynep “Msclick” Gençağa oldu. Msclick’in katılımıyla beraber de konunun espora gelmesi kaçınılmazdı.
Zeynep Gençağa’nın esporu ve esporcuları anlatmaya çalıştığı programda Cüneyt Kaşeler’in sığ yorumları dikkat çekti. Espor izleyicileri tarafından yediği linçe değinen Kaşeler, sözlerinin arkasında olduğunu dile getirdi.

Gençağa’nın önyargıları kırmak adına katıldığı programda ne yazık ki bu hoş çaba sonuçsuz kaldı. Geleneksel spor geçmişi bulunan iki sunucu, konuyu anlamamakta ve espora tepeden bakmakta ısrarcı oldu. Cüneyt Kaşeler, yaptığı açıklamalarda “neyin spor olduğuna dair” ilginç yorumlarda bulundu.
Cüneyt Kaşeler’in açıklamalarından öne çıkanlar:
“Benim neslim için spor topla yapılır. Atlarsın, zıplarsın; spor dediğin şey bu”
“Savaş oyunu oynayan antisosyal bir kuşak ortaya çıkıyor dediğimde karşı taraf hemen “Biz antisosyal değiliz” diye zıpladı. Ama antisosyaller. Dediklerimin arkasındayım.”
“Annesinin sırtına havlu koymadığı kişi sporcu olamaz.”
“Espor bir gerçek, bunu inkar edemem. Hayatın buraya doğru gittiğini kesinlikle kabul ediyorum. Bundan sonra herkes espora yönelecek, bundan kaçış yok. Bunu kabul ediyorum ancak bence bu spor değil.”
Dar görüşlü gözüken yorumlarını mantıklı bir temele dayandıramayan ve daha çok kendi düşüncelerini aktaran Kaşeler, sunduğu argümanları “Bence diyerek dile getirdiğim her görüş benim için doğrudur.” diyerek savundu ve esporun neden spor olmadığına dair herhangi bir olgu sunmadı.

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Yorumlar

  1. bir gün size, bana çomarın tanımı yapabilir misin abidin? diye sorarlarsa; bu haberin linkini atın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir