m1tez: Türkiye’yi hâlâ temsil edecek bir şansımız olduğu için mutluyuz.

Please log in or register to like posts.
Haberler

VCT Stage 2 EMEA Challengers Finalleri’nde mücadele eden temsilcilerimizden Oxygen Esports’un oyuncularından m1tez ile röportaj gerçekleştirdik.

Röportaj: Hasan Ege Karıksız

1) EMEA Finalleri’ndeki ilk maçınızda Fnatic ile karşılaştınız, maç hakkında ne düşünüyorsun? “Fnatic çok fazla antrenman yaptığımız bir takım” demiştiniz, beklediğiniz gibi bir maç oldu mu?

m1tez: Aslında beklediğimiz gibi bir maç gerçekleşti fakat rakibe cevap vermekte biraz zorlandık. Aslında tam oyunun içine girebilmiş değildik. En doğru şekilde böyle söyleyebilirim.

2) Kaybedenler maçında Futbolist ile karşılaştınız ve maalesef Futbolist’i turnuvanın dışına ittiniz, maç hakkında ne düşünüyorsun? Bir Avrupa turnuvasında başka bir Türk takımını mağlup etmek nasıl hissettirdi?

m1tez: Yani, kötü hissettik aslında. Başka bir Türk takımını elediğimiz için ne kadar da kötü hissetsek de bunun bir galibiyet olması bizi hem kötü hissettirdi hem de mutlu etti. Bunun devamında Türkiye’yi hâlâ temsil edecek bir şansımız olduğu için yine takım olarak mutluyuz. Elimizden geldiği kadar gidebildiğimiz yere gitmeyi düşünüyoruz.

3) Turnuvada kalmak ve yarı finale yükselmek adına bir sonraki maçınızda Fnatic – Guild maçının kaybedeniyle oynayacaksınız, hangi takımla karşılaşırsanız karşılaşın kazanacağınızı düşünüyor musun? Rakip tercihiniz var mı?

m1tez: Kesinlikle mentalimiz o yönde, hangi takım gelirse gelsin zaten elimizde bir tek şans var, kim gelirse gelsin kazanmayı planlıyoruz, hedefimiz bu yönde, çalışmalarımızı da kesinlikle buna göre yapıyoruz. Yani elimizdeki tek şans bu, kim gelirse gelsin kazanmak için oynayacağız, bunun için mücadele edeceğiz ve maç öncesinde çalışmalarımızı buna göre yapacağız. Aslında Guild’in gelmesini istiyoruz ama Fnatic gelirse de intikamımızı almak güzel olacak diyebilirim.

4) Turnuvada finale yükselip İzlanda’ya giderek ülkemizi temsil edeceğinizi düşünüyor musun?

m1tez: Tabii ki yani, bu oyun söylediğim gibi hatalardan oluşan bir oyun. Ne kadar az hatayı yapan, o gün içerisinde, kazanır. Ve şu an bu kim olursa olsun, hangi takım olursa olsun, hangi karşılaşma olursa olsun bu geçerli. O maçta en az hatayı yapan o maçın, o günün galibi olur. Biz kesinlikle bu turnuvaya 2. olalım 3. olalım kafasıyla gelmiş oyuncular değiliz. Finale gidip finali kazanıp İzlanda’ya gitme planımız var. Bunun için uğraşacağız diyebilirim.

5) İzlanda’ya gitme durumunda karşılaşmaktan çekineceğiniz bir bölge var mı?

m1tez: Yani, en zorlu bölgenin EU olduğunu düşünüyorum. Şu anki eleme olduğunu düşünüyorum yani.

6) Oyun planınıza ve haritaya göre gerek Reyna, gerekse Omen ve Astra oynadığını görebiliyoruz, farklı ajanlar oynamana rağmen yeterli performans sergilediğini düşünüyor musun?

m1tez: Yani genel olarak bence yeterli performans sergileyebiliyorum. Tabii ki formun düşük olduğu ya da yüksek olduğu maçlar olabiliyor. Bunu elimden geldiğince formumu ve mentalimi yüksek tutmaya çalışıyorum, maça yansıtmaya çalışıyorum. Oyun içindeki lider olarak zaten bu benim en büyük görevim. Performansımın şu anlık yeterli olduğunu düşünüyorum, daha da tabii ki bu yeterli diye üstüne koymamazlık değil, üstüne koymaya devam ediyorum. Her zaman bir fazlası, her zaman daha iyisi vardır çünkü. Her zaman söylediğimiz bir söz.

7) Oyuna en son eklenen Astra, pro arenaya çok hızlı uyum sağladı ve çoğu takımın kompozisyonu değişti. Oxygen Esports’ta ise Astra’yı senin oynadığını görüyoruz, sence Astra nasıl? Maç içinde rauntu kurtaracak hareketler yapmaya müsait bir karakter mi?

m1tez: Bence Astra hem smoker hem de bir sentinel görevi görüyor, o yüzden şu an çok tutuluyor ve benim de beğendiğim yönlerinden birisi bu. Kesinlikle hani sadece smoker değil de bir yandan da side holder olarak kullanabiliyorsunuz. İşte çekmesi olsun, stun’ı olsun, her an istediğiniz yerde smoke açabilme özelliğiniz olsun, hele ki ultisi retake’lerde olsun çok güçlü bir karakter. Şu an diğer smoker’lara göre kesinlikle ön planda. Bu yüzden onu tercih ediyoruz. Bize daha fazla oyun yaratma imkanı sağlıyor.

İfade İle Yorumla

1
1
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir