Magnum: “Bence İzlanda’ya giden 2 takımdan biri olacağız.”

Please log in or register to like posts.
Haberler

VCT Stage 2 Challengers 2 Avrupa şampiyonu olan ve EMEA Challengers Finalleri’ne yükselen takımlardan Fnatic’in yeni transferlerinden Magnum ile röportaj gerçekleştirdik.

Röportaj: Emre Baran Çolak

1) Derke ile birlikte Challengers 2 elemelerinden iki gün önce kadroya katılmanıza rağmen çok iyi performans sergilediniz ve şampiyon oldunuz. Takıma katıldıktan sonra adaptasyon süreciniz nasıldı?

Magnum: Uyum sağlamak o kadar da zor olmadı çünkü takımdaki herkes arkadaş canlısı ve sakindi, bize çalışmamız için bolca alan da sağlandı.

2) EMEA Challengers Finalleri’ndeki rakipleriniz hakkında düşüncelerin neler? En güçlü bulduğun takım hangisi?

Magnum: Bence EMEA Finalleri’ndeki herkes slotunu hak ediyor ve güçlü, kimin en güçlü olduğunu söylemek gerçekten çok zor çünkü çoğu takım momentuma sahip.

3) ScreaM ‘Türk takımlarına karşı yaptığımız antrenmanlarda bizi her zaman yok ediyorlar’ açıklamasında bulundu. Türk takımlarıyla antrenman yapıyorsanız size karşı nasıl durumdalar? Genel olarak Türk takımları hakkında ne düşünüyorsun?

Magnum: Türk takımlarıyla resmî olarak karşılaşmadık bu yüzden tam olarak yorum yapamıyorum ama antrenmanlar genelde bizim üstünlüğümüzde ya da berabere geçiyordu ancak antrenmanlar, hata yapmak ve bir şeyler denemek için var olan yerler, o yüzden tamamen ciddiye alamayız.

4) EMEA Challengers Finalleri’nde 7 rakibiniz arasından sıyrılıp İzlanda’ya gidecek takımlardan biri olacağınızı düşünüyor musun?

Magnum: Bence İzlanda’ya giden 2 takımdan biri olacağız.

5) Sence bölgeler arasında major farklar var mı? İzlanda’ya giderseniz karşısında oynamaktan çekineceğiniz bir bölge ya da takım olacak mı?

Magnum: Duruma göre değişir. Eğer bunu 6 ay önce sorsaydınız evet derdim ama o zamandan beri her bölge birbirlerinden ilginç şeyler kapıyor ve ajan seçimlerini bir kenara bırakırsak herkes birbirine benziyor. İkinci soruya cevap vermek de zor, büyük farklar görmüyorum ama Avrupa takımları daha çok takım oyunu ve taktikler üzerine kurulu bir oyun oynarken Kuzey Amerika takımlarının bireysel oyunlar ve agresif oyun stillerine odaklandığını görebiliyorum. Hangisinin daha iyi olduğunu söylemek güç.

6) Ana karakter olarak Sentinel oynamana rağmen düelloculardan geri kalmıyorsun, örneğin Vitality’ye karşı oynadığınız yarı finalde MVP sendin. İleride fire power’ını ön plana çıkarmak için düellocu oynadığını görür müyüz?

Magnum: Her şeyi yapabilen bir insanım, herhangi bir karakteri oynamaya bağlı değilim ancak şu an için beni düelist oynarken görmeyeceksiniz. Eğer ileride takımım isterse, benim için problem değil.

7) EMEA Challengers Finalleri’ndeki grubunuz belli oldu, ilk maçta Türk takımlarından Oxygen Esports ile eşleştiniz, eşleşme hakkında ne düşünüyorsun?

Magnum: Bence Oxygen Esports en iyi Türk takımlarından birisi, ve evet, şu anda bu karşılaşmayı kazanacağımıza inanıyorum ama kazansak da yakın geçecektir. Tabii ki kazanmaya odaklıyım, aynı onların da olduğu gibi. Şunu söyleyebilirim, maça hazır olun, güzel bir oyun izleteceğiz.

8) Daha önce Enterprise ve HOMELESS gibi çeşitli takımlarda yer almana rağmen Fnatic gibi bir takım tarafından fark edildin ve transfer oldun. Sence Fnatic’in seni fark etmesindeki en büyük sebep neydi?

Magnum: Sanırım beni fark etmelerinin sebebi Avrupa’da oynamaya uygun olan birkaç düzgün Sentinel oyuncusundan biri olmam ve kadro denemelerinde takım oyunu ve sinerjisine uyumlu olmamdı.

9) Sence oyuna Cypher ve Killjoy’dan başka Sentinel gelmeli mi? Sentinel çeşitliliğinin artmasının iyi olacağını düşünüyor musun?

Magnum: Ben kesinlikle karakterlerin çeşitli olmasını seven biriyim, tabii çok çılgınca güçlü veya zayıf değillerse, yani evet, yeni karakterleri dört gözle bekliyorum ve Sentinel olmasına da gerek yok, arasından seçebileceğimiz daha fazla tercih olması çok iyi olurdu.

İfade İle Yorumla

3
1
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir