McDonald's, espora odaklanmak için futbolu bıraktı!

Please log in or register to like posts.
Haberler

McDonald’s Almanya’da inanılmaz bir gelişmeye imza attı. DFB (Almanya Futbol Birliği) ile olan anlaşmasını yenilemeyen şirket, bundan böyle espora odaklanmak istediğini belirtti.
Tam 15 yıldır DFB’nin sponsoru konumundaki McDonald’s, espor ile daha fazla içli dışlı olmak istediği ve bu alandaki fırsatları kovalamak istediği için anlaşmayı yenilemediğini duyurdu.
McDonald’s Almanya’nın basın sözcüsü Philipp Wachholz “Aldığımız bu karar futbolun espora ya da esporun futbola karşı olduğunu göstermiyor. Genel marka stratejimiz gençlere ve 20’li yaşlara yönelik olduğundan buna yöneliyoruz. Espora adım atmak bizim için doğru hamleydi, hedef kitlemiz arasındaki marka bilinirliğimizin giderek arttığını çok net görebiliyoruz.” dedi.
Geçtiğimiz günlerde Almanya Olimpik Spor Birliği, esporun geleneksel sporlar arasında sayılmayacağını duyurmuşken, aynı ülkede geleneksel sporlardan en ünlüsünün bu kadar büyük bir sponsoru kaybetmesi de olay oldu.


Ünlü fast food şirketi sadece Almanya’da değil, diğer ülkelerde de espora yatırım yapmak istediğini şu anda Danimarka’da yaptığı kampanyayla göstermişti.

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir