PapaSmithy: İçinde muhteşem Türk yeteneklerin de bulunduğu, tarih yazmak isteyen genç bir takımız.

Please log in or register to like posts.
Haberler

Röportaj: Simge Nur Erten

Çeviri: Hasan Ege Karıksız

Düzenleme: Sıla Öz

TR

Yeni kadronuz için 4 Golden Guardians oyuncusuyla anlaşma kararını nasıl aldınız?

Kadro videomuzda söylediğimiz gibi asıl planımız; kaynak sağlandığında oyunu taşıyabilen, agresif oynayabilen oyuncular bulmaktı. LCS için ilk önceliğimiz FBI’dı, onun ardından bulduğumuz ikinci isim, kaynak verildiğinde oyunu taşıyabilen oyuncu da Closer oldu ve Ssumday’i de eklersek üç tane aradığımız tipte oyuncuya sahip olduk. Bu noktadan sonra, FBI-huhi ikilisi play-offlardaki en iyi alt koridor olduğu için huhi’yi almak mantıklı geldi ve takımın kalanıyla uyum sağlayabilecek yerli bir orta koridor ihtiyacı bizi Damonte’ye yönlendirdi. Bir oyuncuyla başlayan süreç 2,3,4 oyuncu oldu ve başta bunu planlamamış olsak da şu an gayet memnunuz.

Akademi takımınız için Luger ile anlaştınız, onu transfer etmeye nasıl karar verdiniz? Onunla ve oyun tarzıyla alakalı ne düşünüyorsun?

Riot’ın Master ve üstünde çiftli dereceli sırayı kaldırmasıyla, FBI-huhi’ye karşı özel oyunda ikiye iki oynayabilecek gerçekten güçlü bir nişancı-destek ikilisine sahip olmak istedik. Kuzey Amerika’da koridor aşaması kuvvetli bir nişancı bulamadığımız için arama kriterlerimizi bütün dünyaya genişlettik ve Luger, bu kriterlere mükemmel olarak uyan kişiydi. Hatta FBI’ın tarzına çok yakın oynadığını düşünüyorum.

Bütün bu kadro değişikliklerinden sonra, 100T’den yeni sezonda ne beklemeliyiz?

LCS takımımız da akademi takımımız da genç, mekanik anlamda kuvvetli ve kazanmak isteyen oyuncularla dolu. Bakıp da boy ölçüşemeyeceğimizi düşündüğüm tek bir takım bile yok, limiti olmayan potansiyelimizin bu yıl bizi nereye götüreceğini göreceğiz.

Perkz ve SwordArt gibi büyük isimlerle anlaşan takımlar oldu, bunu göz önünde bulundurarak 2021 LCS Bahar Mevsimi için takımların güçlerini karşılaştırsan, 100T’yi nereye koyardın?

Bence Bahar Mevsimi için güç sıralamasında üst sıralarda olurduk. Üstelik hâlihazırda sinerji oluşturmuş 4 oyuncuyla oynayacak olmanın avantajına da sahibiz. İyi performans göstermemek için bir sebebimiz yok.

Bu yıl birçok Türk oyuncu LCS ve LEC takımlarıyla anlaştı. Türk oyuncuların son zamanlardaki yükselişiyle ilgili ne düşünüyorsun? Sence takımlar onları neden seçiyor?

Bence Türk oyuncular, Okyanusyalı oyuncularla beraber Kuzey Amerika takımlarını tutumlarıyla çok etkiledi. En yüksek seviyede çalışmak ve performans göstermek için inanılmaz bir motivasyona sahipler ve hiçbir şeyi cepte görmüyorlar, bu da onları takımınıza almayı isteyeceğiniz ideal oyuncular yapıyor.

Sunuculuğu bıraktın ve 100T’nin genel menajerlik rolünü üstlendin, bu süreçte yaşadığın zorluklar, gördüğün farklılıklar nelerdi ve LCS için bir takım kurmak nasıldı?

Bunca zaman sadece yayından takip etmişsen bir takımı yönetmekle alakalı bilmediğin çok şey oluyor. Bu yılı neyin işe yaradığını, neyin işe yaramadığını, hata yapmayı ve ders çıkarmayı öğrenerek geçirdim. Bu sene öğrendiğim en büyük dersler iki takımımız arasında ciddi bir yarışma yaratmak ve sağlıklı seviyede egosu olan oyuncularla çalışmak oldu. Taşımak için gereken kaynakları aldıklarında oyunu sırtlarına alacak insanlara ihtiyaç var.

Son olarak, Closer ve Luger ile anlaşmanızın ardından 100T birçok Türk taraftar tarafından desteklenecek, onlara ne söylemek istersin?

Closer ve Luger’i takip eden bütün yeni 100 Thieves taraftarlarını heyecanla aramıza kabul etmek istiyorum! İçinde muhteşem Türk yeteneklerin de bulunduğu, tarih yazmak isteyen genç bir takımız, lütfen bu maceramızda bize katılın!

 

EN

How did you decide to sign 4 GG players for your new roster? 

So our original plan, like we talked about in our roster video, was to find players with firepower – Players who can carry a game if you give them resources and play aggressive. Our first priority for LCS was FBI, and from there we found a second Firepower player in Closer – Giving us 3 altogether with Ssumday. From there, FBI+huhi were the #1 botlane in playoffs so it made sense to bring him in, and finally we needed a resident mid laner who could work with the rest and that led us to Damonte. From 1 player it became 2-3-4, so while it wasn’t our original plan we’re still very happy!

You signed Luger for your Academy team, how did you guys decided to sign him and what do you think about him and his playstyle?

With Riot removing duo queue in master+ we wanted to have a really strong ADC/Support to do 2v2 custom games against FBI/huhi to keep up their level – We couldn’t find a strong laning ADC in NA so we expanded the search to the globe and Luger fit what we were looking for perfectly – I actually think he has a very similar style to FBI.

After these roster moves what should we expect from 100T in the new season?

I think both our LCS and Academy rosters are full of young mechanical players who are looking to win – There’s no team I look at and think we can’t contest, so with an unlimited ceiling let’s see where the year takes us!

Some teams have signed with big names like Perkz and SwordArt, considering this if you make a power ranking of 2021 LCS spring split where would you put 100T?

I think for Spring power rankings we’d be high on power and also have the advantage of 4 players already having synergy – No excuses not to perform!

A lot of Turkish players (Armut, Closer, BrokenBlade, Luger) have signed with LCS and LEC teams this year. What do you think about the rise of the Turkish players lately and why teams are choosing them?

I think Turkish players alongside OPL players have really impressed NA teams with their attitude – They have a huge appetite to practice and perform at the highest level and take nothing for granted, which makes them ideal people to have on your team.

You have quitted casting and moved to the Team general manager role for 100T, what were the difficulties, what were the differences and how was it to build a team for LCS. 

There is a lot you don’t know about running a team when you’ve only been following it from the broadcast – I spent this year learning what works, what doesn’t, making mistakes and learning lessons. This year my biggest learnings where the value of proper competition between my two teams and having players with ‘healthy ego’ – Need people willing to take the game into their own hands when they have the resources to carry.

Lastly after you signed Closer and Luger many Turkish fans will support 100T in the upcoming seasons, what would you like to say to them?

I’m so excited to welcome any new 100 Thieves fans who are following Closer & Luger – We are a young team looking to make history with some great Turkish talent, please join us for the journey!

İfade İle Yorumla

88
18
3
0
3
4
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir