Rusya'da oyuncular için alışveriş kartı çıkıyor

Please log in or register to like posts.
Haberler

Rusya Espor Federasyonu(RESF) ve Rus bankası Pochta Bank, kullanıcılarının Cyberlab adlı yeni internet sitesine özel erişim sağlayabileceği bir alışveriş kartı çıkarmak için partnerliğe imza attı.
23 Ağustos tarihinde Yota Arena’da yapılan basın konferansında duyurulan bu yeni partnerlik, Rusya’da espor endüstrisinin gelişimine katkı sağlamayı hedefliyor.
Rusya'da oyuncular için alışveriş kartı çıkıyor
 
Bu kartın kullanılacağı RESF ve Pochta Bank ”yeni başlayan esporcular için” sloganıyla Cyberlab adlı bir internet sitesini de hizmete sunacak.
Pochta Bank başkanı Dmitry Rudenko bu girişim ile ilgili olarak şunları söyledi: ” Şu anda espor endüstrisi hızla büyüyor ve muazzam bir potansiyele sahip. Tüm Rusya’da 50 milyon oyun izleyicisi var ve neredeyse 12 milyon kişilik çekirdek bir espor taraftarı bulunuyor. Bazı araştırmalara göre oyuncular oyunlar için, ortalama olarak, her sene %15 daha fazla harcama yapıyor. Finansal olarak iyi durumda olan bu kitle bizim için güçlü bir potansiyel.”
”Yenilikçi ve ileri görüşlü bir banka olarak, böylesi gelecek vaat eden bir pazardan uzak kalmamız mümkün olamazdı. Pochta Bank bu projeyle bizim için ”yeni” sayılan izleyiciyle bağlantı kurmamıza yarayacak. 2019’un sonuna kadar oyuncular ve esporculardan oluşan 100.000 yeni müşteri kazanmayı planlıyoruz. Bu yılın sonuna dek ise bankanın toplam yatırımları on milyon ruble civarlarında olacak.”
RESF ve Pochta Bank işbirliğiyle tasarlanan site Cyberlab’in, yalnızca bu karta sahip olanlar için ”üyelere özel” bir bölümü de olacak. Bu bölümde kart sahipleri espor yıldızlarıyla konuşabilecek, çevrimiçi antrenmanlara ve hediye çekilişlerine katılabilecek ayrıca ünlü oyunculardan özel dersler alabilecek.
Kart sahibi olmak isteyenler, 15 Eylül’den itibaren ön sipariş verebilecek. 14 yaş sınırı bulunan kartın dört farklı tasarımı bulunuyor.
Rusya'da oyuncular için alışveriş kartı çıkıyor
Pochta Bank Perakende İş Geliştirme Departmanı Başkanı Grigory Babadzhanyan, yeni projeleriyle ilgili olarak şöyle konuştu: ”Günümüzün gençleri, yalnızca kartlardan kazanılan ekstra puanlara değil aynı zamanda kaliteli içeriğe ve tasarıma da önem veriyor. Hedef kitleyi analiz ettikten sonra, kitlenin bloglara, sosyal medyaya ve çevrimiçi alışverişe olan ilgisini gördük. Onları yalnızca finansal anlamda değil özel içeriklerle de tatmin edecek bir ürün geliştirdik. Eminim ki oyuncular kartların dikey tasarımını ve temasını beğenecek.”
Bu partnerlik ile birlikte Pochta Bank aynı zamanda 3-25 Kasım arası gerçekleşecek ve 15-16 Aralık tarihinde finalleri oynanacak Russian Esports Cup’ın da partneri oldu. Organizasyonda Pochta Bank Dota 2 finallerinde seçilecek en değerli oyuncuya para ödülü verecek.
RESF Başkanı Dmitry Smit şunları söyledi: ”Rus espor pazarında zaten yeterince büyük sayılarda oyuncu bulunuyor. Pazarda aynı zamanda farklı endüstrilerden, birkaç sene öncesine kadar bu pazara yatırım yapmayı pek de düşünmeyen bir sürü şirket bulunuyor. Rus bankaları arasında lider konumda olan Pochta Bank ile gerçekleştirdiğimiz bu stratejik partnerlik, espor pazarının aslında ne kadar olgun olduğunu ve kitlesinin ne kadar büyük bir potansiyele sahip olduğunu gösteriyor. Pochta Bank’ın bu kitleyle yakından ilgilendiğini görüyoruz.”
”Bununla beraber ve bundan daha önemlisi, partnerimizin hedef kitlenin işine yarayacak ürünlerle ülkemizde gelişen esporu desteklemeyi amaçlaması. Çok sayıda araştırmanın sonucu da gösteriyor ki bu tarz teşebbüsler markalar için de pozitif sonuçlar doğuruyor.”

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir