Sadece spor kulüplerinin yer alacağı espor ligi geliyor!

Please log in or register to like posts.
Haberler

Japon organizasyon şirketi Akatsuki Inc. katılımcılarının yalnızca spor kulüplerine bağlı takımlardan oluşacağı espor liginin temellerini attı.

Tüm dünyadan ve özellikle spor kulüplerinden katılımcıları barındırmaya hazırlanan The League of Professional Esports’ta takımlar şimdilik Ajax, Galatasaray, Tokyo Verdy, Santos F.C., Real Sociedad, Villarreal SD Huesca, SD Eibar ve Real Betis’ten oluşuyor. LPE, tüm takımları yerel topluluklarla ve fan kulüpleriyle iletişim içinde olmaları için cesaretlendiriyor.
LPE yöneticisi Xavier Cortés konuyla ilgili olarak şunları söyledi: ” İçinde bulunduğumuz dünya bizi yaşımız, cinsiyetimiz ve fiziksel kapasitemiz sınırında rekabet etmeye zorluyor. Esporun gelişiyle birlikte bu sınırları yıkıyor ve herkesi temsil edecek bir bayrağın altında toplanıyoruz. Tüm dünyadan gençlere hitap eden ve kişilerin kendilerini ve yeteneklerini kanıtlamak için bir şans olarak gördüğü bu sektörü transparan bir hale getirmek niyetindeyiz. Bu yüzden kurduğumuz espor ligi farklı jenerasyonlara erişerek farklı dünyaları bir araya getirme ve espor taraftarları ile geleneksel spor taraftarlarını birleştirme amacı güdüyor.”.
Henüz hangi oyunların oynanacağı ve ligin formatı belli olmasa da, katılımcı tüm spor kulüplerinin futbol kulübü olması ligde Fifa’nın kesinlikle oynanacağını gösteriyor. Ligin açılışı 500.000 $ ödül havuzu ile 2019 yılında olacak.
Spor kulüplerine bağlı espor takımları, NA LCS’e katılan üç NBA takımı Golden State Warriors (Golden Guardians), Houston Rockets (Clutch City Gaming), Cleveland Cavaliers (100 Thieves) ve NBA 2K League‘in de başlamasıyla büyüyüp gelişmeye devam ediyor.

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir