sterben: “qRaxs bizim için gerekli bir hamleydi.”

Please log in or register to like posts.
Haberler

VCT Stage 1 Masters ve Stage 2 Challengers 1 Türkiye şampiyonu Futbolist oyuncusu sterben ile EMEA Challengers Finalleri ve First Strike sonrası yapılan kadro değişiklikleri hakkında konuştuk.

Röportaj: Emre Baran Çolak

 

1) First Strike’tan sonra VCT Stage 1 Challengers 2 öncesinde yaptığınız değişiklikle üst üste 2 şampiyonluk aldınız. qRaxs’ın takıma adaptasyon süreci nasıldı?

sterben: qRaxs zaten yetenekli ve zeki bir oyuncu. Bu yüzden adaptasyon sürecinde sorun yaşanmadı. Hızlı bir şekilde bağı kurduk.

2) Türkiye’den EMEA Challengers Finalleri’ne çıkan ilk takım oldunuz, rakipleriniz hakkında düşüncelerin neler?

sterben: Türk ekiplerinin oyun tarzını zaten biliyoruz. Avrupa takımları zaten çok güçlü fakat iyi bir çalışmayla geçilemez bir engel değiller.

3) LOL kadrosu olarak Futbolist’e katılmadan önce çeşitli turnuvalarda Avrupa takımlarıyla mücadele etmiştiniz, şu ana kadar Futbolist bünyesinde Avrupa takımlarıyla sadece Red Bull Home Ground turnuvasında oynadınız. Uzun bir süre sonra ilk defa Avrupa takımlarına karşı mücadele edeceksiniz, bu süreçteki gelişiminizi nasıl değerlendiriyorsun?

sterben: O zamandan bu zamana net bir gelişme kaydettik. Oyun planımızı her geçen gün geliştirmeye devam ediyoruz.

4) Bölgeler arasında major farklar olduğunu düşünüyor musun? Sence en başarılı bölge hangisi?

sterben: Bence çok büyük farklar yok ama Avrupa bölgesinin çok başarılı olduğunu düşünüyorum.

5) marqnue uzun süre sizinle birlikte oynadıktan sonra koç pozisyonuna geçti, qRaxs ise marqnue’nun yerine kadroya dahil oldu. marqnue’nun koç olmasından sonra qRaxs ile oynadığınız ilk turnuva olan Challengers 2’da OtherSide’a mağlup oldunuz, Masters’a ise Challengers 3’den yükseldiniz. Masters şampiyonu olmanıza rağmen beklenmedik bir şekilde marqnue ile yollarınızı ayırdınız, koç pozisyonuna ise nycto geçti. Bu değişiklikleri nasıl değerlendiriyorsun?

sterben: qRaxs bizim için gerekli bir hamleydi. İlk başta yeni katıldığı için yenilgimizi normal olarak karşılıyorum. marqnue koç pozisyonundan daha çok analist kısmıyla ilgileniyordu. Yeni koçumuz nycto ile şu an daha oturaklı bir takımımızın olduğunu düşünüyorum.

6) VCT Stage 1 Challengers 2 öncesi kadroda ilk kez değişiklik yaptınız, değişikliklerden sonra ise Masters ve Stage 2 Challengers 1 şampiyonu oldunuz. Kadroda değişiklik yapmasaydınız yine şampiyon olacağınızı düşünüyor musun?

sterben: Bence olamazdık çünkü fire power eksikliğimiz vardı.

7) Birçok NA oyuncusu, NA takımlarının en iyi EU takımlarına karşı başarılı olacağını düşünüyor. İzlanda’daki Masters’a gitmeniz durumunda, bir NA takımı ile karşılaşırsanız şansınızı nasıl görüyorsun?

sterben: Bence Avrupa takımları Amerika takımlarından daha düzgün bir oyun tarzına sahip. Bizim de öyle olduğumuzu düşünüyorum. Bence şansımız düşündüğümüzden fazla.

8) İzlanda’da gerçekleşecek Masters’ın EMEA elemesinde Avrupa ve CIS takımları ile mücadele edeceksiniz ve sadece 2 takım İzlanda’ya gidecek. Avrupa ve CIS takımlarıyla yaptığınız antrenmanlar nasıl geçiyor? 7 rakibinizin arasından sıyrılıp İzlanda’ya gideceğinizi düşünüyor musun?

sterben: Her geçen gün iyi geçiyor. Zamana karşı bir yarıştayız. Bence çalışmalarını en iyi şekilde sürdüren sıyrılacaktır.

9) Bir Omen oyuncusu olmana rağmen maçta zaman zaman rauntu kurtaracak hareketler yapabiliyorsun, hatta bela attığını bile görebiliyoruz. Bu durumlarda takım arkadaşların bir call veriyor mu yoksa o an kendin mi karar veriyorsun? Önceden ezberlediğin şeyler var mı?

sterben: Genellikle ben karar veriyorum ve tabii aynı pozisyonları çok kez yaşadığım için ezberlediğim şeyler de oluyor.

10) Son olarak sizi destekleyenlere ve taraftarlarınıza ne söylemek istersin?

sterben: Bizi destekleyen herkese teşekkürler. Unutmayın tek Türk takımı değil 3 Türk takımı temsil edecek. Şimdi birlik olma zamanı!

 

 

İfade İle Yorumla

7
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir