TSM 37 milyon dolar yatırım aldı, Stephen Curry de yatırımcılar arasında

Please log in or register to like posts.
Haberler

Amerika’nın köklü espor organizasyonlarından TSM, Seri A yatırım turunda aralarında ünlü basketbolcuların ve bir de telekomünikasyon şirketinin bulunduğu yatırımcılardan 37 milyon dolarlık yatırım aldı. Seri A yatırım turu belirli bir başarı göstermiş şirketlerin kendini daha ileriye taşıması için yapılır.

Geçtiğimiz salı günü TSM’in ana hissedarı konumunda bulunan Swift, Seri A yatırım turunda 37 milyon dolar aldıklarını açıkladı. Ünlü bir girişim şirketinin ortaklarından olan Ethan Kurzweil liderliğindeki yatırım grubunda; Golden State Warriors’ta oynayan Stephen Curry ve Andre Iguodala, NFL’in efsane oyun kurucularından Steve Young ve Yahoo’nun kurucu ortaklarından Jerry Yang bulunuyor. Bu yatırım Swift’in diğer girişimlerinden olan FortniteMaster, Probuilds gibi analitik internet hizmet siteleri ve influencer programlarını da kapsıyor.
Diğer yatırımcılar arasında Avustralya merkezli telekomünikasyon şirketi Telstra, Baidu’nun kurucu ortağı Yifang Ventures, Indiana Pacers’ın sahibinin oğlu Steve Simon, JM Eagle’ın CEO’su Walter Wang ve Twitch’in CSO’su Colin Carrier bulunuyor.
TSM; elde ettiği bu yatırımla katılım bedeli 10 milyon dolar olan NA LCS’in franchise sistemine geçmesinin ardından, Los Angeles’ta yaklaşık 20 bin metrekare büyüklüğünde bir antrenman tesisi inşa etmeyi planlıyor. Bu tesiste takımın antrenmanları gerçekleştirilecek, içerik yaratılması için bir stüdyo oluşturulacak ve taraftarlarla direkt etkileşim sağlanabilecek. Bunlara ek olarak kullanılacak 10 milyon dolarla ise organizasyonun oyun branşlarındaki kadroları güçlendirilecek ve oyun sektörüne yatırımlar yapılacak.
Haberin ortaya çıkmasının ardından ünlü basketbolcu Stephen Curry, Twitter hesabından TSM’in bir parçası olmaktan heyecan duyduğuna dair bir tweet paylaştı.


 
 

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir