World Cyber Games geri dönüyor

Please log in or register to like posts.
Haberler

Birçok farklı oyun dalının tek bir festivalde oynandığı World Cyber Games, 6 yıllık aradan sonra 2019’da yeniden düzenlenmeye başlanacak.
World Cyber Games
Zamanında dünyanın en ünlü oyun turnuvası olan ve “esporun olimpiyatları” olarak adlandırılan WCG hayata döndü. Çin’in Xi’an şehrindeki Quijiang bölgesi yetkilileriyle imzalanan mutabakat anlaşmasıyla, turnuvanın 18-21 Temmuz 2019 döneminde bu bölgede gerçekleşeceği kesinleşti. World Cyber Games, ilk defa 2000 yılında düzenlenmiş, 2013 yılında espor dünyasına veda etmişti.
Quijiang bölgesinden bir yetkili şu açıklamada bulundu: “Xi’an’ın önümüzdeki yıl düzenlenecek en başarılı küresel espor organizasyonunu gerçekleştirmek üzere WCG ile anlaştığımızı duyurmaktan mutluluk duyuyorum. WCG 2019 finallerinin başarılı geçmesi için Xi’an hiçbir masraftan kaçınmayacaktır.”
World Cyber Games Komitesi Başkanı Hyuk Bin Kwon konu ile ilgili kısa bir duyuru yaptı: “WCG’nin küresel çapta en önemli espor etkinliği konumunu korumak için espor karşılaşmalarının yanında çok çeşitli eğlence programları da yapacağız. Antik Çin uygarlığının doğduğu, harika bir kültürel mirasa sahip Xi’an’ın Quijiang bölgesine, dünyanın her noktasındaki izleyicilere geleceğin dijital kültürünün çeşitli kısımlarını göstermek amacı olan WCG’ye verdikleri destek için kendilerine çok teşekkür ediyorum.”
World Cyber Games finallerine gelinecek süreçte önce bölgesel elemeler yapılacak. Böylece amatör esporcuların da turnuvaya katılma imkanı bulunacak. WCG’de yer alacak ilk oyunun CS:GO olacağı kesin gibi gözükürken, turnuva komitesinin kısa süre içerisinde diğer WCG oyunlarını da açıklaması bekleniyor.

 
 

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir