113: Ligimizde iyi bir takım olduğunu düşünmüyorum.

Please log in or register to like posts.
Haberler

İspanya ligi LVP SuperLiga’nın köklü takımlarından Vodafone Giants forması giyen genç ormancı 113, sorularımızı cevapladı.

Röportaj: Mehmet Bayram

Düzenleme: Sıla Öz

 

1- Vodafone Giants seni nasıl keşfetti? 

Vodafone Giants ormancı denemesi yapıyordu, bu süre zarfında onlara karşı SuperMassive Akademi olarak antrenman maçı ayarladık. Bu maçlarda iyi oynadım ertesi gün beni denemek istediler. Bu denemede de iyi oynadım böylece beni keşfettiler. Daha önce deneme yaptıkları ormancı bir arkadaşım da bana referans vermişti, onun da faydası oldu.

2- Akademi Ligi ve VFŞL’den Avrupa’ya transfer olmak isteyenlere neler önerirsin?

Avrupa’ya transfer olmak isteyen akademi oyuncularına tekli dereceli sıralamalarını yüksek tutmalarını önerebilirim. Akademide iyi Avrupa takımlarına karşı antrenman maçı oynayamayacaklarından tekli dereceli karşılaşmalardan bağlantılar edinmek, çevre edinmek en mantıklısı. VFŞL’deki oyuncular zaten bu takımlarla antrenman maçı oynadıkları için antrenmanlarda iyi oynamaları takımların onları keşfetmeleri için yeterli.

3- Seni LVP SuperLiga’da görmek çok güzel, kariyerini bundan sonra Avrupa’da devam ettireceğini mi göreceğiz yoksa VFŞL’ye dönme planın var mı? Buna ek olarak bize biraz gelecek planlarından bahsedebilir misin?

Uzun süreli amacım LEC’de oynamak. Bunu EU Masters kazanarak da yapabilirim MSI/Worlds gibi ulusal turnuvalarda kendimi göstererek de yapabilirim. Bundan dolayı benim için iki seçenek de fark etmiyor.

4- Kadronuzda Attila ve kaSing gibi isimler var. LEC atmosferi solumuş isimlerle aynı çatı altında olmak nasıl bir his? Özellikle kaSing gibi yıllarca yüksek seviyelerde kalmış tecrübeli bir oyuncu ile oynamak sana neler katıyor?  

kaSing ve Attila bana oyun anlamında bayağı bir şey katıyor. Özellikle kaSing ile resmî maçlardan sonra çok fazla birebir kritik yapıyoruz, ne kadar tecrübeli olduğunu konuşmasından anlayabiliyorsunuz. Şu ana kadar bana verdiği geri dönüşler vs. altın değerindeydi.

5- Son senelerde yurt dışına birçok genç yetenek gönderiyoruz. Hatta tanıdık simalardan xKenzuke ile aynı ligde oynuyorsun. Yurt dışında oynamak sana neler hissettiriyor? Bu kadar hızlı bir şekilde yurt dışına transfer olmayı planlıyor muydun?

Rekabet seviyesinin ve stresin artması benim için daha büyük bir motivasyon kaynağı oldu. Yurt dışına transfer olmamın en büyük destekçisi SuperMassive, SuperMassive’de oynadığım her mevsimden sonra LFT atıp takım aradığımı belirttim ve takım denemelerinde insanlarla beraber oynayarak bağlantılarımı geliştirebildim. Türkiye’de buna izin veren başka bir takım olduğunu sanmıyorum.

6- Türkiye’nin en büyük espor organizasyonlarından olan SuperMassive’den Vodafone Giants gibi Avrupa’nın dev organizasyonlarından birine katıldın. Avrupa’daki organizasyonlarla ülkemizdeki organizasyonlar arasındaki temel farklılıklar neler?

Fan kitlesi fazla onun dışında pek bir fark yok. SuperMassive de Avrupa klasmanında bir takım olduğu için çok bir fark görmedim.

7- Biraz erken olsa da LVP SL Yaz Mevsimi play-offları için şansınızı nasıl değerlendiriyorsun?

Şu an potansiyelimizin çok altında oynuyoruz ama play-off’lara kadar hatalarımızı düzeltirsek LVP SuperLiga’yı kazanacağımızı düşünüyorum. Ligimizde iyi bir takım olduğunu düşünmüyorum, hepsi yenilebilir takımlar.

İfade İle Yorumla

1
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir