2018 Asya Oyunları 'nda eleme heyecanı başlıyor!

Please log in or register to like posts.
Haberler

2018 Asya Oyunları, 24 Ağustos – 2 Eylül tarihlerinde espor heyecanı Olimpiyatlar’a dahil oluyor. Endonezya’da düzenlenecek 18. Asya Oyunları’nda 8  ülkenin League of Legends takımı sahne alacak. Haziran ayı içerisinde başlayacak Asya Oyunları Elemeleri’nde 45 farklı ülke, ana etkinliğe katılmak için mücadele edecek. 45 ülkenin Olimpiyat Komiteleri takımların nasıl seçileceği konusunda istedikleri yöntemi kullanabilecek.
Peki eleme aşaması nasıl bir formata sahip olacak? Hangi bölgeler birbiriyle karşılaşacak? Bu yazıda sizlere Asya Oyunları’nın eleme formatını anlatacağız.

Haziran ayında yapılacak eleme turnuvaları beş farklı bölgeyi kapsayacak. Ev sahibi Endonezya turnuvaya direkt olarak katılacak.

1-) DOĞU ASYA

Katılımcılar: Çin, Güney Kore, Hong Kong, Japonya, Makao ve Chinese Taipei (Tayvan)
Tarih: 10-20 Haziran
Hong Kong’da yapılacak turnuvanın ardından üç takım Asya Oyunları’nda yer almaya hak kazanacak. Tayvan ve Güney Kore‘nin milli takımları çoktan belli oldu. Japonya’yı da Evi, apaMEN, Astarore, Ceros, YutariMoyasi ve Enty’den oluşacak kadronun temsil edeceği açıklandı. Kalan ekiplerin bu hafta içerisinde kadrosunu açıklaması bekkeniyor.

2-) GÜNEYDOĞU ASYA

Katılımcılar: Brunei, Doğu Timor, Filipinler, Kamboçya, Laos, Malezya, Myanmar, Singapur, Tayland ve Vietnam
Tarih: 5-6 Haziran
Vietnam’da yapılacak turnuvanın galibi Asya Oyunları’nda yer almaya hak kazanacak. Vietnam’ı bölgenin son şampiyonu EVOS Esports’un kadrosu temsil edecek. Tayland ise milli takımını belirlemek için bir turnuva yaptı. Turnuvanın galibi olan MEGA, elemelerde bölgesini temsil etme hakkı kazandı. Son Tayvan şampiyonu Ascension Gaming bu turnuvada yer almamayı tercih etti. Geri kalan ülkelerin kadrolarıysa Ulusal Olimpiyat Komitesi tarafından belirlenecek.

3-) GÜNEY ASYA

Katılımcılar: Afganistan, Bangladeş, Bhutan, Hindistan, Maldivler, Nepal, Pakistan ve Sri Lanka
Tarih: 7-9 Haziran
Vietnam’da yapılacak turnuvanın galibi Asya Oyunları’nda yer alamaya hak kazanacak. Maldivler, Nepal ve Hindistan’da ülkede faaliyet gösteren espor organizasyonları kadroları belirleyecek. Diğer ülkelerdeyse karar Ulusal Olimpiyat Komiteleri’nde olacak.

4-) ORTA ASYA

Katılımcılar: Kazakistan, Kırgızistan, Tacikistan, Türkmenistan, Özbekistan
Tarih: Belli değil.
Online olarak yapılacak turnuvanın galibi Asya Oyunları’nda yer almaya hak kazanacak. Tüm bölgelerde takımlar Ulusal Olimpiyat Komitesi tarafından seçilecek.

5-) BATI ASYA

Katılımcılar: Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri, Filistin, Irak, İran, Katar, Kuveyt, Lübnan, Suriye, Suudi Arabistan, Umman, Ürdün ve Yemen
Tarih: Belli değil.
Online olarak yapılacak turnuvanın galibi Asya Oyunları’nda yer almaya hak kazanacak. Tüm bölgelerde takımlar Ulusal Olimpiyat Komitesi tarafından seçilecek. Sadece Suudi Arabistan’ın milli takımı, bölgedeki espor federasyonu tarafından belirlenecek.
2018 Asya Oyunları Elemeleri’nin ne zaman ve nerede yayınlanacağına dair bilgileri ilerleyen günlerde yine Esporin.com’da bulabilirsiniz.

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir