ABD’li telekomünikasyon devi Comcast, LCK takımı alıyor

Please log in or register to like posts.
Haberler

Dünyanın en büyük ikinci telekomünikasyon ve medya şirketi Comcast, LCK’den bir takım satın alarak espora girmeyi düşünüyor.
Comcast
Güney Kore’deki espor yetkililerinin açıklamalarına göre, Comcast şirketinin Ekim ayından beri birçok LCK yetkilisi, oyuncusu ve koçuyla görüşmelerde bulundu. Comcast’in Kasım ayında başlayacak transfer dönemi öncesinde LCK’den bir takım almak için danışmanlık hizmeti aldığı söyleniyor.
Comcast’in LCK’e olan ilgisinin lige çok olumlu etkileri olabileceği konuşuluyor. Şirketin Güney Kore’deki LoL pazarına girmesiyle, oyuncuların LCK’i para için terk etmelerinin önüne geçilebileceği düşünülüyor. Bu yılın başında KING-ZONE DragonX ve Gen.G Esports, oyuncularının sözleşmelerini yurt dışından gelen yatırımlarla yenileyebilmişti.
Comcast’in LCK’e ilgisinin sebeplerinden birinin de düşük maliyetle iyi bir reklam etkisi yaratacak olması. NA LCS’ten takım satın almak için çok büyük meblağların gözden çıkarılması gerekirken, LCK’den çok daha ucuza takım satın alınabiliyor. NA LCS takımı almak için harcanacak parayla, bir LCK takımının satın alınmasının yanında, oyuncu/koç masrafları ve diğer tüm yönetim harcamalarının yapılabileceği tahmin ediliyor.
Son olarak, Güney Kore’nin 2018 Dünya Şampiyonası’ndaki başarısızlığıyla aldığı darbenin bu yatırımla tersine döneceği de düşünceler ar asında. Şirketin yakın gelecekte başarılı olarak bir espor takımını yönetmesi, espora yatırım yapma konusunda çekinceleri olan diğer şirketlerin de cesaretlenmesini sağlayabilir.

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir