Aloned: Worlds’te iyi bir oyun göstermek istiyoruz.

Please log in or register to like posts.
Haberler

Latin amerika ligi LLA şampiyonu Rainbow7’ın orta koridoru Aloned ile bir röportaj gerçekleştirdik.

1- Brezilya’da geçirdiğin tek mevsimde bireysel olarak iyi oynasan da takımın play-offlara kalamamıştı. Brezilya maceran sana neler kattı?

Aloned: Brezilya maceram kendimi bir orta koridor olarak konumlandırmama yardımcı oldu, bir önceki mevsimde üst koridor oynamıştım ve o sırada gerçekten tekrar orta koridorda oynamak, en iyi oyuncuların arasında elimden gelenin en iyisini yapmak istiyordum; ayrıca daha önce bilmediğim ve Worlds’te uygulanan yeni tarzlar ve fikirler öğrenmiş oldum.

2- Ligin normal mevsimini 3. bitirdiniz. Beklediğiniz gibi mi geçti?

Aloned: Başlangıçta amacımız play-offlarda finalde yer almamızı sağlayacağı için normal sezonu ilk sırada bitirmekti ve herkesi motive eden şey buydu ama pandeminin yarattığı problemler sebebiyle ligin başlamasından önce seyahat edemedim ve yedek oyuncumuzla oynadık, ilk haftayı da 0-2 bitirmiş olduk. Bunun yanında, kadroda 2 değişiklik yapmıştık, Leza tekrar alt koridora geçti ve ben de orta koridora geldim. Ligin ilk haftasından sonra gelebildim ve antrenman yapmaya o zaman başlayabildik, bu yüzden de ligin başlamasından beri antrenman yapan ya da bir veya daha az kadro değişikliği yapan ilk 4 takıma kıyasla alışmak için çok daha az zamanımız vardı. Bütün bunları göz önünde bulundurunca üçüncülük kesinlikle sezonu bitirmek için iyi bir yer oldu diye düşünüyorum, bize play-offta oynama şansını tanıdı ve sezon sırasında yaptığımız her şeyin istediğimiz gibi çalışmış olduğunu gösterdi.

3- Final mücadelesinde 2-0 geriden gelip kazanmayı başardınız. 2-0 geriye düştüğünüzde takım içindeki ortam nasıldı ve oradan nasıl geri döndünüz?

Aloned: Biraz garip hissettim çünkü kimse bir serinin 0-2 başlamasını beklemez ama teknik ekip sayesinde mantalitemizi ve bu serinin üstesinden gelme isteğimizi hiç kaybetmedik, atmosfer sakin ve umutlu kaldı.

4- Brezilya’dan tekrar LLA’e döndüğünde bu kadar başarılı olabileceğini bekliyor muydun?

Aloned: Takıma katıldığımda aradığım şey buydu aslında, pandemi gibi sebeplerden dolayı %100 ihtimalle şampiyon olabileceğimizi hissetmediğim bir takıma katılmak istememiştim. Beklentilerim karşılanmasaydı evde kalmayı tercih ederdim.

5- Worlds için beklentileriniz ne?

Aloned: Ön elemeleri kazanmak istiyoruz, Latin Amerika hiç bu aşamayı geçmeyi başaramadı; bunu yapmak bölge için büyük ve çok önemli bir ilerleme olurdu. Ayrıca Worlds’te iyi bir oyun göstermek istiyoruz.

6- Sence Worlds Ön Elemelerinde LPL ve LEC gibi majör liglerden takımların bulunması turnuvayı minör bölgeler için nasıl etkiliyor?

Aloned: Ön eleme bölgelerini olumlu etkilediğini düşünüyorum, çünkü en iyi 3-4 bölgeyle kendinizi kıyaslamaya ve gerçekten grup aşamasında dünyanın en iyilerine karşı bir şansınız olup olmadığını görmenize yardımcı oluyor.

7- Worlds’te karşılaşmayı istediğin takım veya oyuncu var mı?

Aloned: G2’ya karşı oynamak için ön elemeleri kazanmayı isterdim, neredeyse bir yıldır takip ettiğim bir takım ve onların oyun tarzını ve oyuncularını gerçekten çok beğeniyorum. Özellikle de Caps, benim favori oyuncum.

8- LLA uzun suredir online oynanıyor. Worlds’ün sahnede oynanması siz oyuncuları nasıl etkileyecek?

Aloned: Bizi etkileyeceğini düşünmüyorum, çünkü sahnede oynama konusunda oldukça tecrübeliyiz, ayrıca ön elemelerin sahnede oynanıp oynanmayacağını bilemiyorum.

9- Takımınız ilk kez uluslararası arenada oynayacak birçok oyuncu barındırıyor, sence bu sizi kötü etkileyecek mi?

Aloned: Çıktığımız mantaliteye bağlı olduğunu düşünüyorum, eğer LLA’de sahip olduğumuz mantaliteyi sürdürebilirsek bizi etkileyeceğini düşünmüyorum çünkü kaybedecek hiçbir şeyimiz yok, en fazla Latin Amerika’nın ön elemeleri geçemediği bir başka sene olmuş olacak.

10- Bugüne kadar TCL’i takip etme şansın oldu mu? Genel olarak TCL hakkında ne düşünüyorsun? Eşleşmeyi isteyeceğin bir bölge mi yoksa kaçınacağın bir bölge mi?

Aloned: Aslında Brezilya haricinde minör bölgeleri takip etmiyorum, sadece dünyanın en iyi takımlarının ne oynadığına odaklanıyoruz, bu yüzden de bir tercihim yok.

11- LLA olarak kendinizi diğer minör bölgeler ile kıyaslayabilir misin?

Aloned: Bildiğim kadarıyla Brezilya yakın bir seviyede, buna ek olarak bu yıl haricinde hep onlarla antrenman yaptık, bu yıl ise lig Şili’de değil Meksika’da olduğu için bu mümkün olmadı.

12- Cumartesi günü oynanacak olan TCL finali olan SUP vs 5R finali hakkında bir tahminin var mı?

Aloned: Bolulu VFŞL finalinde bildiğim tek oyuncu ve hatırladığım kadarıyla iyi oynuyor, onu uluslararası bir turnuvada izlemiş olmalıyım, bununla beraber play-offların ve normal sezonun nasıl geliştiğine de bakınca Papara SuperMassive’in 3-2’lik skorla galibiyet alacağını düşünüyorum.

13- İlham aldığın bir orta koridor oyuncusu var mı?

Aloned: Orta koridor oyuncuları arasında favorim Caps, onun tarzını ve tavırlarını sahiden beğeniyorum, buna ek olarak oyun yapmayı seven bir oyuncu, kendine çok fazla güveniyor ve seçim yapma konusunda da yenilikçi; Pyke, Wukong ve Vayne gibi şampiyonlar oynadı.

14- Son olarak eklemek istediğin bir şey var mı?

Aloned: Umarım iyi bir final izlersiniz, Worlds’te görüşmek üzere!

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir