Babip: Umarım yurt dışında da fark edilirim ve kariyerimi daha ileriye taşırım.

Please log in or register to like posts.
Haberler

OPL şampiyonu olup, Worlds’e katılmaya hak kazanan Legacy Esports’un ormancısı Babip ile bir röportaj gerçekleştirdik.

1- MAMMOTH ve Legacy Esports formaları ile 3 kez üst üste OPL şampiyonu oldun, bu nasıl hissettiriyor?

Babip: Üç kere üst üste kazandığım için çok başarılı hissediyorum ama umarım yurt dışında da fark edilirim ve kariyerimi daha ileriye taşırım.

2- İki sene üst üste Worlds’e gidecek olmak nasıl hissettiriyor?

Babip: Geçen sene başarılı olmaya çok yaklaştıktan sonra kendime buraya geri döneceğime söz verdim, şimdi tekrar kendime güveniyorum ve diğer ön eleme takımlarıyla rekabet edebileceğimize eminim.

3- Daha önce bulunduğun takımlara göre bu sene katıldığın Legacy kadrosunda daha az tecrübeli ve daha fazla çaylak oyuncu vardı. Çaylak ve veteran bir takımla oynamanın farkları neler?

Babip: Tecrübeli oyuncular genelde onlardan neyin beklendiğini biliyorlar ve günlük antrenman rutinlerinden ve düzenlerinden nasıl maksimum verim alacaklarını anlıyorlar, geçen yıl hepimizin tecrübeli olması işimizi oldukça kolaylaştırmıştı. Bu yıl ise çaylakların takımda olması biraz daha sabır gerektirdi çünkü onlar gereğinden fazla eğlenmeye veya hiçbir şey olmasa bile zaman harcamaya yatkın oluyorlar.

4- 2. haftadan itibaren ligde tek başınıza liderdiniz. Ligin normal sezonu sizin için beklediğiniz gibi mi geçti?

Babip: İlk sezondan sonra tekrar final yapacağımızdan çok emindik, en az sorunu olan takımın biz olduğumuza inanıyorum ve daha az yenilgi almamızı bile bekliyordum.

5- ORDER’ı hem yarı finalde hem de finalde 3-1 geçerek fazla zorlanmamış gibi gözüktünüz. Play-offlarda bu kadar dominant bir performans göstermeyi bekliyor muydunuz?

Babip: Geçmişte ORDER’a karşı hiç zorlanmamışız gibi gözüküyordu ama 3-1’lik skora rağmen play-off maçları beklediğimizden daha yakın geçti, bu bizi tam zamanında uyandırmış oldu.

6- Worlds için beklentileriniz ne?

Babip: Tekrar zorlu olmasını bekliyorum, inanıyorum ki metayı güzelce kavrarsak ön elemede rekabet edebilecek bir takım olacağız.

7- Worlds’te karşılaşmayı istediğin takım veya oyuncu var mı?

Babip: Bu konuda çok düşünmedim ama dünya üzerindeki en iyi oyuncuların aynı sunucuda tekli dereceli oynamasını dört gözle bekliyorum.

8- Hem geçtiğimiz sene MAMMOTH, hem de önceki senelerde Dire Wolves ilk gün iyi oynayıp ikinci gün bocalamıştı. Worlds’te OPL 2. gün lanetini kırabilecek misiniz?

Babip: MAMMOTH’ın geçen sene 2. gün laneti yaşadığını düşünmüyorum, ama evet, hayalim ön elemenin 5 maçlık serilerine çıkmak ve ilerleme şansını yakalamak.

9- OPL uzun suredir online oynanıyor. Worlds’ün sahnede oynanması siz oyuncuları nasıl etkileyecek?

Babip: Tecrübeli oyuncular için iyi, çaylak oyuncular için kötü olacak.

10- Kadronuzda bulunan sen ve Raes hariç herkesin ilk uluslararası turnuva deneyimi olacak. Sence bu onları nasıl etkileyecek?

Babip: Çaylaklar için kesinlikle inanılmaz bir deneyim olacak. Bir çaylağın en çok Worlds’te gelişeceğine inanıyorum, bu yüzden buradan nasıl bir sonuç alırlarsa alsınlar onlar için olumlu bir tecrübe olacak.

11- Geçtiğimiz sene MAMMOTH beşlisinden sen hariç herkes yurt dışına transfer olmuştu. OPL’de kalmak senin kararın mıydı?

Babip: Bütün takım arkadaşlarımın yurt dışı takımları tarafından alınması kesinlikle kalbimi kırdı ve bu durum beni bu yıl daha da fazla motive etmiş oldu. Minör bölgelerden birinde bir fırsatım olmuştu ama Legacy kadrosunun Worlds’e gitme potansiyeli olduğunda karar kıldım ve bu OPL’de kalma kararıma yol açmış oldu.

12- Sence bu yıl OPL’den diğer liglere transfer olabilecek potansiyele kimler sahip?

Babip: Çoğu zaten alındı, Raes ise FBI, k1ng ve Lost’un burdan giderken sahip olduğu potansiyele sahip.

13- OPL takımları ping değeri optimal olmasa bile yakın bölgeler ile scrim atıyor mu? Japonya veya Hong Kong vb.

Babip: OPL takımları herhangi bir bölgeyle antrenman maçı yapmıyor, bu konu daha önce de açıldı ama oyuncular ping sebebiyle aksi yönde karar verdiler.

İfade İle Yorumla

3
0
0
2
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir