Bahçeşehir SuperMassive Worlds'te 2. günü lider tamamladı!

Please log in or register to like posts.
Haberler

Worlds 2018’in ikinci gününde A ve B gruplarındaki takımların maçları oynandı, temsilcimiz Bahçeşehir SuperMassive aldığı 2 galibiyet ile günün öne çıkan takımı oldu.

 

1. Maç: Edward Gaming – Infinity Esports

Günün ilk maçı Çin temsilcisi EDG ile Latin Amerika Kuzey temsilcisi INF arasında oynandı. Karşılaşmada büyük favori olan EDG, Nocturne ve LeBlanc gibi agresif tercihlere yönelirken, INF bunu kontralamak adına orta koridora Lulu ve desteğe Shen seçti. Scout’un henüz 2. dakikada Cotopaco’yu katletmesi ile başlayan kartopu, iBoy’un Kai’Sa ile alt koridorda aldığı ikide iki ile bir çığa dönüştü. Clearlove’ın kullandığı Paranoyalar ile rakip oyuncuları birer birer yakalayan EDG, 22. dakikada aldıkları Baron’un ardından hızlı bir şekilde oyunu bitirip maçtan zafer ile ayrıldı.
Maçın adamı: Kai’Sa ile iBoy

2. Maç: G2 Esports – Bahçeşehir SuperMassive

Günlerdir beklenen karşılaşmanın seçim ekranında G2 orta koridordan kartopu yakalamaya yönelik tercihlerde bulundu; Olaf, Akali ve Alistar tercihlerine GBM Zilean ile cevap verdi. Temsilcimiz alt koridora yediği baskınlar ve kaybettiği takaslar sonucu maça istediği gibi başlayamayıp alt koridordan ilk kuleyi kaybetti. EU LCS temsilcisinin 17. dakikada orta koridora 4 kişilik baskın denemesine  Zilean ultisi ve SnowFlower’ın muazzam sıçra + Ham Yap kombosu ile karşılık vermesi maçın kırılma anı oldu. Bu pozisyonda Zeitnot’un aldığı Alistar skoru ile birlikte hem orta koridor kulesi hem de Vadi’nin Alameti’ni alan SUP, maçın kontrolünü ele geçirdi.
Bundan birkaç dakika sonra orta koridorda savaş deneyen G2’nun planları Stomaged’in Skarner ultisi ile Ornn ultisini durdurması sonucu suya düştü. Buradan da Ornn skorunu çıkaran temsilcimiz hemen Alameti kullandı ve orta koridorda inhibitöre kadar ilerledi. 27. dakikada SnowFlower’ın üst koridora kullandığı lezzet yolculuğu ve Sion ultisi ile başlattığı savaşın devamında Stomaged’in attığı sıçra ultiyle Perkz skorunu çıkarıp Baron’a yönelen temsilcimiz, bunun ardından yaptığı Baron güçlendirmeli kuşatmanın ardından temiz bir şekilde maçı kazanmasını bildi.
Maçın adamı: Tahm Kench ile SnowFlower

3. Maç: Dire Wolves – Infinty Esports

İki takımın da orta ve geç oyuna odaklanan tercihler yaptığı karşılaşmada Okyanusya takımı Azir ve Tristana, Latin Amerika tarafında ise Ryze – Kai’Sa ikilisi vardı. Infinty’nin aldığı 2 skor ve dağ ejderi ile maça hızlı başlamasını Cupcake’in Alistar ile orta koridora attığı baskınlar ile geri çeviren DW, taşıyıcılarının güçlenmesini çok etkili kullandı. Dağ ejderinde savaş başlatıp bu savaşta üst koridor ve ormancı skorlarını çıkaran Dire Wolves, bu hedefin ardından Baron’a yöneldi. Baron<3u almasıyla birlikte karşı üsse yönelen ekip, alt koridorda hatalı bir kule altı denemesiyle oyunun soğumasına sebep oldu. 33. dakikada bir kez daha Baron zorlayan Okyanusya ekibi inanılmaz güçlü durumda olan taşıyıcıları ile hem savaşı hem Baron’u aldı. Bu savaşın ardından hemen karşı üsse ışınlanlar atan DW, daha INF oyuncuları canlanmadan oyunu bitirdi.
Maçın Adamı: Azir ile Triple

4. Maç: Bahçeşehir SuperMassive – Ascension Gaming

Temsilcimizin Kassadin, Olaf ve Lucian gibi riskli tercihler yapmasına LeBlanc – Graves ikilisi ile çok iyi yanıt veren ASC erken oyunda 4 – 0 öne geçti. Neyse ki Bahçeşehir SuperMassive 16 ve 18. dakikalar arasında aldığı 3 skor ile maça yeniden ortak oldu. Baron etrafında hatalı bir savaş girişiminde bulunan Ascension Gaming’e cezayı, aldığı ikide iki ile GBM kesti. Bu posizyonun ardından Baron’u da alan temsilcimiz orta koridoru kuşatmaya başladı. Bu kuşatmada rakibin fazla açılmasını onların kulesinin altında aldığı 3’te 3 ile yanıtlayan Stomaged ve SUP, hızlı bir şekilde maçı bitirdi ve grubunda günün lideri olmayı garantiledi.
Maçın adamı: Kassadin ile GBM

5. Maç: Dire Wolves – Edward Gaming

A grubunun son maçında Dire Wolves’un yaptığı erken/orta oyun tercihlerine karşın Çin temsilcisi, Scout’un Ryze’ı ve Ray’in Darius’u ile rakibine erken oyunda gün yüzü göstermedi. Yakaladığı skor üstünlüğü ile Baron’u da alan EDG karşı takımın inhibitörlerine kadar ilerledi. Bundan sonra birer birer yakalanan EDG oyuncuları adeta Dire Wolves’a maça geri dönme şansı hediye etti. 32. dakikada Darius’u kendi üslerinde gören DW, 7 bin altın gerideyken 5’e 4 Baron denedi. Clearlove’ın Baron’u çalması ile birlikte Nexusa vurmaya başlayan Ray’i durduran şey inhibitörlerin yeniden canlanması oldu. İnhibitörü yeniden alıp Nexus’a odaklanan Darius’u kimse durduramadı, ve EDG hatalar yapmasına karşın maçtan galip ayrıldı.
Maçın Adamı: Darius ile Ray

Son Maç: G2 Esports – Ascension Gaming

Günün son maçı, temsilcimizin de olduğu grupta ilk gün sıralamasını belirliyecek olan maçtı. Ascension tarafının orta oyun odaklı kompozisyonuna G2; Urgot, Camille ve Ryze seçerek bir ayrık ittirme kompozisyonu ile cevap verdi. 22. dakikaya kadar eşit giden karşılaşmayı koparan, ASC’nin aldığı inanılmaz hatalı Baron kararıydı. Karşı takımda herkes hayattayken ve altında gerideyken Baron’a giren Tayland temsilcisi hem Baron’u çaldırdı hem de G2 bu pozisyondan katliam ile ayrıldı. Aldığı bu hediyeyi geri çevirmeyen G2 tarafı, karşı takımın tüm yapılarını düşürerek maçı kapattı.
Maçın adamı: Rakan ile Wadid

 

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir