BJK’nin Kadın LoL takımına 40.000€ borcu olduğu iddia edildi.

Please log in or register to like posts.
Haberler

Beşiktaş’ın Kadın LoL takımında yaklaşık 1.5 yıl forma giyen Danimarkalı üst koridor oyuncusu Wolf, Beşiktaş’tan 40.000€ alacakları olduğunu açıkladığı uzun bir yazı yazdı. Bu yazıyı espor takipçileri için Türkçeye çevirdik.
Açıklamanın orijinali için buraya tıklayabilirsiniz.
Wolf: Beşiktaş’la olan problemlerimiz 2019 Şubat’ta başladı, tüm takımın maaşını geç yatırmaya başladılar. O zamanlarda şüphe duymamızı gerektirecek bir şey yoktu çünkü maaşlarımızın birkaç gün içerisinde banka hesabımıza geçeceği söylenmişti. Birkaç gün sonra tekrar sorduğumuzda yeni bahaneler gelmeye başladı, bir hafta sonra durum değişmedi ve ortakların değiştiğine dair karmaşık bir hikaye anlattılar. (Evet, kafa karıştırıcı olduğunu biliyorum ve bu hikayeleri açık açık bizi oyalamak için anlatıyorlardı)
Bu durum aylarca yeni bahanelerle böyle devam etti. Bize söylenene göre, bir yatırımcının şirkete yaptığı yüklü meblağ ortadan kaybolmuştu ve yatırımcı bunu öğrenene kadar 100.000€ gibi bir para kulüp tarafından çarçur edilip kaybedilmişti, yatırımcı da bu durumda kontratını feshedip gitmiş oluyor mantıken. Sonunda da Beşiktaş hem parasız hem de yatırımcısız kalmış. Bize söylenen bu şekildeydi.
Beşiktaş’ın diğer espor takımlarıyla da konuştuk, ana LoL takımı hariç konuştuğum hiçbir oyuncudan maaşlarını alabildiklerine dair bir geri dönüş alamadım.
Ayrıca şunu da söylemek isterim, takım kaptanı olarak BJK’yi yöneten kişiler tarafından büyük bir keriz yerine kondum, çünkü onlara duyduğum şüpheyi bir şeye çevirmem çok ama çok uzun zaman aldı. Onlarla yaptığım yüzlerce telefon konuşmasıyla hep bizi oyalayacak hamleler attılar, sürekli bana içlerinde bulundukları durumları anlattılar ve para geldiğinde benim ve takımımın “en öncelikli” olduğunu söylediler. Bu söyledikleri paraların da yatmadığını belirtmek isterim. Biraz da bundan konuşalım, bu insanlar evli ve çocuklu yetişkin insanlar, buna rağmen 11 aydır para almadıklarını iddia ediyorlar ki böyle bir şey olduğunu hiç sanmıyorum.
Aylarca bize yeniden kontrat imzalamak istediklerini söylediler, bu yeni kontratlar da bayağı uzunca bir süre taslak halinde bekledi. Kontratlar bize ulaştığında içine gizlenmiş bir “gizlilik anlaşması” ve bizi çok rahat yakalayabilecekleri boşluklar olduğunu gördük. Kontratı imzalasaydık hem ağzımızı açma hakkını hem de paramızı kaybedecektik, neyse ki hiçbirimiz imzalamadık.
Günün sonunda 9 aydır kontratımız olmadan Beşiktaş için çalışıyoruz, bu 9 ayda tek kontratımız onların bize verdikleri sözler ve söyledikleriydi. GIRLGAMER Festival elemelerinde BJK’yi temsil ettik ve BJK adı altında Dünya Şampiyonası’na kaldık, bu olduğunda tüm oyunculara 1.000€ verdiler ve kalan maaşların 3 hafta içinde yatacağını söylediler.
Bu son anlattığım olay tam 5 ay önce yaşandı ve o tarihten beri 1€ bile görmedik. Bahaneler aralıksız olarak gelmeye devam ediyor ve bizi sürekli oyalıyorlar ama artık yeter dedik. Geçtiğimiz hafta attığım tweet’te “1 hafta sonra detayları söyleyeceğim” demiştim. Şimdi öğrendiğime göre akademi takımımız bile maaşlarını alırken biz hâlâ görmezden geliniyoruz. Yöneticiler tarafından 11 Mart tarihine kadar beklemek için yine oyalandım, bu da onların beklememiz için yalvardıkları ekran görüntüsü:

Kulübün CEO’larından birinin akademi takımına da ödeme yapmadıklarına dair bir başka konuşma. Akademi oyuncularıyla birden fazla kez konuştum ve para aldıklarını onayladılar:

Bu espor kulübünde kimse sorumluluk almıyor, koşulsuzca onları destekleyen tüm taraftarlar için üzgünüm, lütfen durumu bir gözden geçirin ve son 2 yılda bu takımın altındaki kaç oyuncuyu dolandırdıklarına bir bakın. Beşiktaş’ın şu anda bana ve takımıma yaklaşık 40.000€ borcu var.
Yeteri kadar sabırlı olduk, hatta gerektiğinden fazla sabırlıydık ve sözlerine inandık. BJK adı altında oynadığımız dönem için hak ettiğimiz maaşlarımızın ödeneceğine dair de elimizde herhangi bir işaret yok. Beşiktaş tarafından cezalandırılan tüm oyuncular için (şu aşamada 20+ oyuncu ve teknik ekip üyesi) kalbim ağlıyor.
Elimizde tüm kontrat taslakları var, hem gizlilik sözleşmeleri hem de bize imzalatmaya çalıştıkları şey hala duruyor, ayrıca bizi oyaladıkları ve yalanlar savurdukları anları içeren 100’den fazla ekran görüntüsü var. Aynı zamanda yine tamamen aynılarını yaptıkları fakat onları biraz daha insancıl ve güvenilir gösteren ses kayıtları var. Tüm bu belgeleri yavaş yavaş paylaşacağım. Bu tweet’im sadece olan her şeyin ufak ve basitleştirilmiş bir kesiti.

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir