Broken Blade: Hayalim Türkiye'den büyük bir bölgeye giden ilk oyuncu olmaktı.

Please log in or register to like posts.
Haberler

2018 yılı, TSM’in Dünya Şampiyonası’na katılamadığı ilk yıl oldu. Batının yetiştirdiği en iyi oyunculardan biri olan Soren “Bjergsen” Bjerg, turnuvayı ekran başında izlemek zorunda kaldı. Başarısız geçen sezonun ardından TSM, takımı orta koridordaki yıldız oyuncusunun üstüne kuracak hamleler yaptı. Zven-Mithy ikilisinden Zven takımda kalmayı başardı ama yıllardır beraber oynadığı Mithy’nin yerine Andy “Smoothie” Ta transfer edildi. Bizim ilgimizi çeken transfer ise tabii ki Royal Bandits ile harika bir sezon geçiren Sergen “Broken Blade” Çelik oldu. Broken Blade, transferinin ardından InvenGlobal’a kısa bir röportaj verdi. 

Broken Blade

Bize kendini tanıtıp, biraz kariyerinden bahseder misin?

Adım Sergen “Broken Blade”Çelik. Bir süredir Türkiye’de oynuyorum ama çok fazla kişi beni tanımıyor çünkü Kuzey Amerika için tamamen yeni bir yüzüm. Oyuna başladığımdan beri Avrupa’da oynuyorum. EUW sunucusunda çok oynadım. Ayrılmadan önce Şampiyonluk aşamasında dört hesabım vardı.

Söylediğim gibi, son yıllarda Türkiye’de oynadım. Geçtiğimiz yıl benim için hem çok iyi bir yıl oldu hem de bir oyuncu olarak gelişmem açısından önemli bir yıl oldu. Bir takım arkadaşı olabilmek ve profesyonel olabilmek konusunda çok şey öğrendim. Şimdi, TSM’e gelerek büyük bir adım atıyorum ve artık Türkiye’de geliştiğimden çok daha hızlı gelişeceğimi düşünüyorum.

Büyük bölgelerde her şey çok daha profesyonel oluyor. Altyapı daha güçlü, insanlar oyuncuların mental ve fiziksel sağlığıyla daha fazla ilgileniyor. Ayrıca oyuncular ve koçlar diğer bölgelerden çok daha üstün, böylece bir oyuncu olarak çok daha hızlı gelişebilirim.

Bir haftadır ABD’desin. Birebir tanışmanın ardından, bir organizasyon olarak TSM hakkında ilk izlenimlerin nelerdir?

Buraya gelip TSM’in bir parçası olmadan önce, onların YouTube videolarını izliyordum. Hepsi çok eğlenceliydi. Ayrıca, takım evi benim kendi tecrübelerime kıyasla çok büyük bir gelişme olacak. İyi bir takım olmamıza yardımcı olarak bir sürü güzel sponsor var. Taraftarlar çok iyi. Bjergsen ve Smoothin başta olmak üzere tüm takım arkadaşlarım sakin olmalarının yanında, kararlı ve yetenekliler.

Bu benim Kuzey Amerika’daki tecrübemin sadece başlangıcı. Yemekleri de çok beğendim. Yemek yemek güzel ama artık biraz salona gidip çalışmam gerek. Yemek porsiyonları kocamandı. Çılgınca.

Buradaki profesyonel oyuncuların sürekli salona gitmelerinin bir sebebi var; yemekler çok güzel! Türkiye’den ayrılıp Kuzey Amerika’ya gelme konusunda bir tereddüt yaşadın mı?

Hayır. Benim hayalim her zaman Türkiye’den büyük bir bölgeye giden ilk oyuncu olmaktı. Bu hem benim için güzel hem de Türkiye için çünkü bunun mümkün olduğunu gösterdim. Hala sahnede iyi performans göstermem gerekiyor ama hedefim bu. Sadece büyük bir bölgede oynayabilecek olduğumu göstermek istemiyorum, büyük bir bölgede başarılı olmak istiyorum.

İstatistiksel olarak TSM’e bir üst koridor olarak ne katacağını düşünüyorsun?

Oyun tarzı ve şampiyonlar açısından bakarsak, çok esnek olduğumu düşünüyorum. Çalışma ahlakı olarak da çok uyumluyum. İyi bir insanım, birlikte çalışması kolay bir insanım ve çok fazla problem yaratmam. Başka bir oyuncunun gölgesi altında başarılı olabilirken, takım için önce çıkan oyuncu da olabilirim. İstatistiksel olarak ne gerekiyorsa onu yapabilirim.

En iyi oynadığım tarzın, taşıyıcı şampiyonlar olduğunu düşünüyorum. Montajlarda ve özetlerde hem bunlar görünüyor.

Broken Blade
Broken Blade

İşlevsel şampiyonlarda da rahat olduğunu bilmek çok iyi. Örnek aldığın ya da sana ilham veren başka üst koridor oyuncuları var mı?

Eskiden örnek aldığım üst koridor oyuncuları vardı. Şimdi onları sadece izliyorum. Artık kimseyi örnek almıyorum çünkü nerdeyse onlarla aynı seviyedeyim ve onları örnek alırsam, bu çok sorun yaratır. Şimdi sadece hatalarıma bakıyorum çünkü çok iyi bir oyuncu olmak istiyorum. Herhangi bir oyuncu olmak istemiyorum, kendimden daha iyi olmak istiyorum. Başka birisi gibi olmak istemiyorum.

Çok güzel bir bakış açısı. NA LCS’te karşılaşmayı beklediğin üst koridor oyuncuları var mı?

Herkesle oynayacağım için çok heyecanlıyım. Herkesin ne kadar iyi olduğunu öğrenmek istiyorum. Dhokla ve Darshan’a karşı oynadım ama daha ne kadar iyi olduklarını anlayamadım. Sürekli tekli dereceli ve inhouse maçlar yapıyoruz. Bana kıyasla diğer üst koridor oyuncularının ne kadar iyi olduğunu söyleyebilmem için onlarla NA LCS’te karşılaşmam gerekiyor. Bu onlar için de geçerli. Benim ne kadar iyi olduğumu ancak öyle anlayabilirler.

Kişisel olarak en çok karşılaşmak istediğim oyuncular Ssumday ve Hauntzer.

O karşılaşmalar çok heyecan verici olacaktır eminim. Röportaj için teşekkürler Broken Blade. TSM’deki yeni hayranlarına söylemek istediğin bir şey var mı?

Bana gösterdikleri sıcak karşılama için çok müteşekkirim. Ayrıca, bazı insanlar benim gelmem yüzünden Hauntzer’ın ayrılmasına üzgünler ama bu çok normal. İnsanların favori oyuncuları olur ama ben onlara buraya ait olduğumu, burasının yeni evim olduğunu ve bu sahnede oynayabileceğimi göstermek istiyorum.

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Yorumlar

  1. Bunu yapabilecek Türkiye’deki nadir oyunculardan biriydi, umarım daha iyi yerlere gelir ve ülkemizi temsil eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir