Broken Blade: Kalan maçlarımızı kazanmak için elimizden geleni yapacağız.

Please log in or register to like posts.
Haberler

Worlds 2020’nin grup aşamalarındaki ilk üç maçından mağlubiyetle dönen TSM’in üst koridor oyuncusu Broken Blade ile LGD maçı sonrasında bir röportaj gerçekleştirdik.

Worlds gruplarındaki performanslarına bakıldığında LCS takımları sıkıntılı bir görüntü çizdi, şu ana kadar sadece TL bir galibiyet alabildi. Sence bunun sebebi ne? LCS takımlarının buradaki performansı, ligin seviyesini ve diğer liglere karşı gücünü sorgulamana sebep oldu mu?

Broken Blade: Tam olarak neden böyle olduğunu bilmiyorum ama benim algım değişmedi. LCS takımları şu ana dek rakiplerine ezilerek yenilmediler, genelde yakın geçen maçların içerisinde yapılan bir iki hata sonucu belirledi. Proaktif oyunlar sergiliyoruz ve bence iyi de oynuyoruz ancak istediğimizi bir türlü alamıyoruz. Ben hâlâ diğer bölgeleri yenebilecek güçte olduğumuzu düşünüyorum.

Grup maçları boyunca makro ve iletişim konusunda sıkıntılı durumlar yaşadınız. Fnatic maçında kaybettiğiniz Baron buna örnek olabilir. Takım savaşlarında da savaşmak ve geri çekilmek konusunda anlaşmazlıklar yaşıyor gibiydiniz. Bu sorunları neye bağlıyorsun? Bugünkü maçtaki sıkıntılarınız nelerdi?

Broken Blade: Mekanik anlamda bakarsam buna karşılık sunabileceğim, doğru diyebileceğim bir cevap yok aslında. Makro konusunda Fnatic maçında ya da hatta bu maçta hatalarımız oldu. Bu maçta yan koridorlara yönelik oynamamız lazımdı, normalde ilk ejder için savaşa girmeyecektik, ejderi üst koridorun kule barikatlarıyla takas etmeyi planlamıştık fakat oyun içerisinde yanlış karar verdik. Maçlarımız bir noktaya kadar hep iyi gidiyor fakat sonra bir anda işler tersine dönüyor, genelde maçlarımızı böyle kaybediyoruz.

Maçlarımızı izleyenler de görmüşlerdir, bence aslında kötü oynamıyoruz. Fnatic maçında 2000 altın öndeyken yaptığımız hata sonucunda Baron’u kaybettik ve oyun aleyhimize döndü. Gruptan çıkmak istiyorsak böyle hatalar yapma lüksümüz yok. Üç maç kaybettik, şansımızı zora soktuk. Fakat ben “Buraya kadarmış, şimdi eve dönüyoruz” gibi düşüncelere kapılmıyorum tabii ki. Bütün takım olarak kalan maçlarımızı kazanmak için elimizden geleni yapmaya çalışacağız. Umarım artık böyle saçma hatalar yapmayız çünkü bunları yaparsak yine kaybederiz. Grubumuzdaki diğer takımlar bence bizden çok da üstün değiller, bundan eminim. Kalan maçları kazanma şansımız var.

Şu ana kadar grubunda üç farklı üst koridor oyuncusuyla oynadın. Seni en çok zorlayan kimdi? Kimin karşısında oynamaktan keyif aldın?

Broken Blade: Grup maçlarında karşımda en iyi oynayan üst koridor oyuncusu Rascal’dı. Bir hata yaptığımda beni epey cezalandırdı. Fakat Worlds’e gelen her üst koridor oyuncusu tehlikeli. Bunun dışında Suning’le attığımız scrim’lerde Bin’e karşı oynadım. Adam 17 yaşında ama dehşet oynuyor. Karşısında oynadığım en iyi üst koridor olabilir, gerçekten müthiş bir oyuncu. Ondan çok şey öğrendim. Grup özelinde Rascal çok iyiydi.

Kalan maçlarınızı oynamadan önce üç günlük bir boş zamanınız olacak. Bu süreyi nasıl değerlendirmeyi düşünüyorsunuz?

Broken Blade: Şu ana kadar tüm maçlarımızı kaybettik. Sanırım şu anda hem bizim her maçımızı kazanmamız, hem de diğer iki takımın birer maçını daha kaybetmesi gerekiyor. O durumda eşitliği bozmak için maçlar oynanabilir. Gruptan ancak o şekilde çıkabiliyoruz.

Bence mental anlamda kendimizi blokluyoruz. Bunu bugünkü maç sırasında anladım. Üç gün ara verdiğimizde konuşarak bunun üstesinden gelmeye çalışacak ve kalan maçlarımızı kazanmak için her şeyimizi ortaya koyacağız.

Supermassive’i izleme şansın oldu mu? Performanslarını nasıl buldun? Bunun dışında eklemek istediğin bir şey var mı?

Maçlar ve scrim’lerden fırsat buldukça izledim elbette. Armut’un performansını çok beğendim. Bence Unicorns Of Love’a karşı kesinlikle kazanabilirlerdi. Sanırım o gün gerçek performanslarını ortaya koyamadılar, yenilmelerinin sebebi bence buydu. SUP bence UOL’den daha iyi bir takım ama yapacak bir şey yok. Bir tane beş maçlık seride her şeyi kaybedebiliyorsunuz.

Bizim altı maçımız vardı, üçünü kaybettik. Bu noktadan sonra daha iyi bir performans ortaya koymak zorundayız, aksi takdirde zaten gruptan çıkmayı hak etmiyoruz demektir. Hâlâ kazanabiliriz, takımdaki herkes maksimum performansını vermeye çalışıyor, buraya boşuna gelmedik. Tabii ki kazanmak istiyoruz, önümüzdeki üç günlük süreçte mental bir sıfırlanmaya ihtiyacımız olacak, umarım sonrasında daha iyi oluruz.

İfade İle Yorumla

12
5
2
3
1
4
Daha önce oy kullanıldı.

Yorumlar

  1. Güzel röportaj fakat ilk soru sorulurken fly quest unutulmuş sanırım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir