Bulsara'nın VFŞL 'de takip etmenizi önerdiği 6 oyuncu

Please log in or register to like posts.
Haberler

Oyuncular

6-) Hades – Bursasport Esports
Tekli Dereceli’den kahraman çıkar mı? Adını dereceli sıralarda duyurup da başarılı bir kariyer çizen örnekler fazlasıyla mevcut. Ancak rekabetçi arenaya uyum sağlayamayıp yitip giden oyuncuların sayısı da hiç az değil. Peki Hades bu iki örnekten hangisinin temsilcisi olarak anılacak? Yayınlarda çizdiği renkli kişiliğin ardında disiplinsiz, bazen de toksik bir oyuncu profili yatıyordu. Mekanikleri sayesinde ligde rahatlıkla tutunabilecek bir oyuncu. Ancak yayınlarda çizdiği karakter bir mizansen değilse, gerçekten mental olarak kolay yıkılabilen bir oyuncuysa kendinden uzun soluklu bir kariyer beklemiyorum. Lig boyunca takip edeceğim birçok oyuncu olacak. Ancak Hades kadar ilgiyle takip edeceğim bir başka örnek daha bulunmuyor.


5-) LongB – Dark Passage
2018 yılında hala LongB’yi merakla takip edeceğimi düşünmezdim. 2016 Yaz Mevsimi’nde Team Turquality küme düşerken LongB’nin kariyerini kafamda bitirmişti. Lige yakışmadığını düşündüğüm bir oyuncuydu. 2017 yılı boyunca da bu görüşümüz arkasındaydım. Ne P3P Esports performası ne de Beşiktaş Esports macerası fikrimi değiştirmedi; yeterli bir oyuncu olduğuna uzun süre ikna olmadım. Ancak 2018 LongB için farklı bir yıl oldu. Yükselme Ligi Açık Elemeleri’nden, yani en dipten başlayıp bir başarı hikayesi yazdı. Diğer oyunculara ve takımın koçuna asla haksızlık etmek istemem. Ancak Yükselme Ligi şampiyonluğu yaşayan Macro Maniacs’ta benim için ilgi çekici tek unsur LongB’yi. Gerek mekanik olarak gerekse de oyun bilgisi olarak bambaşka bir aşamaya gelmişti. Mental olarak da yol kat ettiğine de inanıyorum; en azından sosyal medyada yarattığı profil bunu destekliyor. Son kullanma tarihi geçmiş oyuncuların ısrarla ligde olmasına sinir olan izleyicilerden biriyim. Fakat LongB sahnede bir kere daha olmayı fazlasıyla hak ediyor.


4-) Zergsting – 1907 Fenerbahçe
Evet bu klişeyi hep beraber bir kez daha dile getirmeliyiz: Zergsting genç yaşına rağmen oldukça tecrübeli bir oyuncu. Ancak zaman zaman “acaba bu çocuğu fazla mı abarttık” diye kendime sormadan edemiyorum. Zergsting orta sıralarda mücadele ederken kalitesini fazlasıyla gösteren bir oyuncu olmayı başardı. Fakat iş büyük takımlarla büyük işler yapmaya gelince asla ondan istenilen oyunu izleyemedik. 1907 Fenerbahçe’nin yolunu tuttuğunda ondan beklentiler kesinlikle çok daha yüksekti. Alt koridordaki sorunları çözüp takımı daha iyi bir hale getirmesi bekleniyordu. Belki Kış Mevsimi için sorunların büyük bir kısmını Chaser’da arayabiliriz. Ancak ben istediğim Zergsting’i de Vadi’de bir türlü izleyemedim. Bu oyuncudan beklentilerim her zaman yüksek oldu. Ne var ki bu mevsimi de başarısız geçirirse kendisi hakkında hayal kırıklığına uğrayacağımı söylemek isterim.


3-) Naru – Doğuş Üniversitesi Aurora
Naru’yu Kış Mevsimi için de listeme almıştım. Bundan pişmanlık da duyduğum söylenemez. Naru tüm beklentilerimi karşılamayı başardı. Hırsını gösterdi, mücadele etti ve hala bu sahnede olmak istediğini fazlasıyla kanıtladı. Tabii bunun sonucu olarak büyük bir hayal kırıklığı da yaşadı. BAUSuperMassive’e karşı kaybedilen yarı final serisinin ardından attığı Tweet, Naru’yu yeniden listeye eklememdeki ana unsur oldu. Ligde, kazanmayı isteyen ve kendini tamamen buna adayan oyuncular görmek istiyorum. Naru’nun bu uğurda bir mevsim geçireceğine dair bir şüphem yok.


2-) Madness – YouthCREW
Sorumluluk alan oyuncuları izlemek her zaman keyifli olmuştur. Ben Madness’ın oyun içi verilerine baktığımda dahi heyecan duyuyorum. Fazla kaynak alan ve hasar yükünü sırtlayan nişancılar seviyorum. Madness’ın bu listeden olmasının ana sebebi de yaptığım tanımlamayı karşılayan bir nişancı olması. Madness her zaman “geride kalanların en iyisi” oldu. Asla üst düzey nişancılardan biri olarak görülmedi. Onun bu algıyı kırmasını sabırsızlıkla bekliyorum. Bir de HolyPhoenix’le girdiği laf dalaşının ardından bu mevsime daha da hırslı çıkması hiç şaşırtıcı olmaz.


1-) Closer – Royal Bandits
Uzun süredir yeni bir yerli ormancının sahneye çıkmasını bekliyorum. Dört mevsimdir ligde oynayan Mojito dışında ŞL seviyesine çıkabilen başka bir ormancımız olmadı. Açık konuşmak gerekirse Mojito’dan beklediğim performansı asla göremedim. Her zaman ortalama bir oyuncu olarak Vadi’de yer aldı. Oyunu okuyabilen, gerektiğinde sorumluluk alan ve proaktif davranabilen yerli ormancılar görmek istiyorum. Biraz fazla hayalci davranıyor olabilirim ancak Closer’da bu potansiyeli görüyorum. Gerek Beşiktaş Esports’ta gerekse de Royal Bandits’te yeterince piştiğini düşünüyorum. Performansını merak ettiğim oyuncular arasında ilk sırayı çekiyor.
Tüm bunların dışında iki takım var ki kadroları bende en ufak bir heyecan dahi uyandırmıyor. Bunların ilk HWA GAMING beşlisi! Armut zaten Kış Mevsimi’nde herkesi şaşırtabileceği kadar şaşırttı. Mevsimin Çaylağı ödülü onun için en üst noktaydı. Geçen mevsimden daha fazlasını sunabileceğini düşünmüyorum. Revanche ve Trix uzun süredir bu sahnede ve belirli bir seviyenin üstüne hiçbir zaman çıkamadılar. Revanche zaman zaman hakkında yazılanlara isyan etse de bu gerçeği göz ardı edemeyiz. Takımın yabancıları telracS ve Innaxe ise fark yaratabilecek düzeyde oyuncular değil.
Sıkılarak takip edeceğim ikinci ekipse Bahçeşehir SuperMassive. Bu kadro, lig tarihinin en çekişmeli mevsimini 26 zaferle tamamladı. Yaz Mevsimi’nde hemen hemen tüm kadrolar birkaç adım geriye gitmişken neler yapacaklarını düşünmek dahi istemiyorum. Kadronun ligi yeniden domine edeceğine ortak bir görüş var. Bu ortak görüş beni korkutuyor. Şampiyonu ilk haftadan belli olan bir mevsime daha şahit olmak istemiyorum. SUP beşlisi bende bir heyecandan çok endişe yaratıyor.
Saat 16:00 itibariyle Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi başlıyor. Rekabetin son ana kadar sürdüğü güzel bir mevsim olması dileğiyle yazımı sonlandırıyorum. Mevsim boyunca Esporin.com ailesi olarak ligin nabzını tutmaya devam edeceğiz. Okuduğunuz için teşekkür ediyorum ve sizi rekabetin heyecanıyla baş başa bırakıyorum.

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir