C9 Nisqy: En iyi orta koridor oyuncularından biri olabilecek potansiyele sahibim

Please log in or register to like posts.
Haberler

LCS 2019 Bahar Mevsimi’nin ikinci haftasının ilk karşılaşmasında Golden Guardians ile karşılaşan Cloud9, karşılaşmadan galip ayrılmayı başarmıştı. Pazar günü CLG’ye yenilmesine rağmen diğer altı takımla üçüncü sırayı paylaşan C9’ın orta koridor oyuncusu Yasin “Nisqy” Dinçer; Cloud9’a transferi, Baron güçlendirmesi ve meta hakkında Esportsheaven ile bir röportaj yaptı.
Nisqy
Golden Guardians karşısında Zoe oynadın. Onun metadaki yeri hakkında ne düşünüyorsun?
Bence iyi durumda ancak şampiyona çok hâkim olmanız gerekiyor. Eskisi gibi onu seçip, rakiplere tek yetenek tutturup düşüremiyorsunuz.  Ayrıca çok fazla karşı seçimi olduğu için koridor aşaması da daha zor. Geçtiğimiz yıl Zoe’yi çok sevdiğimden onu sürekli cebimdeki bir seçenek olarak tutuyordum ve eğer rakip takımın kompozisyonu izin veriyorsa, hep onu seçiyordum. Golden Guardians karşısında iyi olacağını düşündüm ve o yüzden seçtim.
Golden Guardians karşısında yanlış giden neydi? Kazandınız ancak çok zorlandınız, bunun sebebi neydi?
Svenskeren’in rakip ormanda girip öldüğü bir savaş oldu, rakip Lee Sin o sırada Svenskeren’dan daha güçlüydü ve bu onlara avantaj sağladı. Ayrıca üst koridorda 2v3 bir çatışma yaşandı ve oradan iki taraf da birer skorla ayrıldı. Ancak bu bizim için çok iyi olmadı çünkü orta koridorda çok minyon kaybettim. Genel olarak bakarsanız maç çok kötü geçmedi, biraz yavaş oynadık. Hızlanmaya çalıştığımızda hata yaptık ve Sneaky yakalandı, bu yüzden iki kez baron almamız gerekti. İkinci baronu aldığımızda maçı kazanacağımızı biliyorduk.
Baron güçlendirmesinin durumu hakkında ne düşünüyorsun? Zeyzal bu konuda görüşünü açıkladığında, Baron’un çok güçlü olduğunu söylemişti. Baron ve onun oyuna olan etkisi hakkındaki görüşün nedir?
Bir takım Baron güçlendirmesi aldığında, onlara karşı üssü savunmak çok zor oluyor çünkü minyonlara hasar vermek çok zor, özellikle de topçu minyonlara. Genellikle Baron güçlendirmesini alan takımlar maçı kazanıyor, o yüzden çok güçlü olduğunu düşünüyorum. Ayrıca, eğer uygun kompozisyonunuz yoksa Baron’u almanın çok zor olduğunu düşünüyorum. Baron güçlendirmesi dengelenmeli mi bilmiyorum ama maçları çok hızlandırıyor.
Takımdaki tek yeni oyuncu olarak, kimseyi tanımadığın bir takıma katılmak hakkında ne hissettin?
Bence bu güzel bir şey çünkü hepsi benden daha iyi denebilir, mekanik olarak olmasa da oyun ya da makro açısından öyleler. Benden çok daha fazla şey biliyorlar çünkü 1-2 yıldır bunun için eğitim alıyorlar ve çok iyi oynuyorlar. Onların açısından benim onlara alışmam ve oyunu öğrenmeye çalışmam çok ilginç olmalı. Onların orta koridordan beklentilerini her açıdan karşılayabileceğimi biliyorum ve en iyi orta koridorlardan biri olabilecek potansiyele sahibim. Şu anda uyum sağlamaya ve öğrenmeye çalışıyorum. Onlarla aynı kafa yapısına ulaştığımda çok iyi olacağımı biliyorum.
Bir orta koridor oyuncusu olarak, bu metada orta koridora yapılan esnek seçimler hakkındaki görüşün nedir? Sence bir orta koridorun şampiyon havuzunda bu tarz seçimler olmalı mı? Esnek seçimleri olmayan orta koridor oyuncusu iyi performans gösteremez mi?
Eğer esnek seçimlerde bulunamayan bir orta koridor oyuncusuysanız oyun oynanamaz halde. Genellikle bir şampiyon seçtiğinizde onu sadece üst koridorda oynayabiliyorsanız bu çok büyük bir problem değil, özellikle de karşı seçimi olmayan bir tanktan bahsediyorsak. Ancak genellikle seçilen bir şampiyon aynı anda üst koridor, orman, orta koridor ve alt koridora gidebildiği için bir orta koridor oyuncusu olarak esnek seçimlere açık değilseniz, çok büyük bir dezavantajınız oluyor. Bazı esnek seçimleri oynayabilir durumda olmalısınız.
Geçtiğimiz yıl Cloud9, ana takımdaki oyuncularını değiştirmesiyle öne çıkmıştı. Bunu duyduktan sonra Kuzey Amerika’ya gelmiş biri olarak, Cloud9’a transfer olurken yedeğe alınmak konusunda bir endişen var mıydı?
Dürüst olmam gerekirse, takımdaki pozisyon için savaşmam gerektiğini biliyordum ancak Cloud9’ı tercih etmemdeki sebep, kendimi geliştirme isteğimdi. Geçtiğimiz yıl Splyce’ta fena oynamadım ama olabileceğim en iyi duruma ulaşamadım ve yeterince kendimi geliştiremedim. 10 kişilik bir kadro olduğu zaman, bir oyuncunun kendini geliştirmesi çok daha kolay oluyor çünkü mesela Goldenglue bana çok yardımcı oluyor ve ben de ona yardımcı oluyorum. Buraya gelmemin benim için doğru adım olduğuna inanıyorum çünkü iyi bir dostluğum olan Goldenglue ile aynı pozisyon için savaşıyoruz, ayrıca Reapered beni eğitiyor ve herkesin dediği gibi o çok iyi bir koç. Buraya gelerek en iyilerden biri olabileceğimi biliyordum. Bu yüzden hiç endişelenmedim.

Kaynak: https://www.esportsheaven.com/features/c9-nisqy-i-know-that-i-can-match-whatever-they-need-for-a-mid-laner-and-i-have-the-potential-to-be-one-of-the-best-im-just-trying-to-adapt-and-learn-more-and-at-one-point-once-we/

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir