C9 Reapered: Zam alma vaktimiz geldi

Please log in or register to like posts.
Haberler

Batı takımlarının beklenilenin üstünde başarı sergilediği 2018 Dünya Şampiyonası’nda; Güney Kore’nin ikinci seri başı takımını 3-0 gibi net bir skorla geçen Cloud9’ın koçu Bok “Reapered” Han-gyu, galibiyetin ardından InvenGlobal’a bir röportaj verdi.
Reapered
Turnuvada kalan son Güney Kore takımını 3-0 geçmeyi başardınız. İlk Dünya Şampiyonası’ndan sonra ilk defa yarı finale çıkmayı başaran bir Kuzey Amerika takımı olarak, neler hissediyorsunuz?
3-0 kazandık. Bugünkü maçlar beklediğimden kolay geçti. Çok daha zor bir seri bekliyordum. Birçok şey planlarımıza uygun gelişti.
İlk iki karşılaşmada, Afreeca Freecs üst koridorda tank Viktor oynadı. Bu sizi şaşırttı mı? Yoksa bir planınız var mıydı?
Öncelikle, ben Kiin’in tekli dereceli oynarken Viktor çalıştığını gördüm. Viktor’un Urgot ve Aatrox’a karşı çok iyi bir tercih olduğunun da farkındaydım. Buna rağmen çok endişelenmedim çünkü Kiin’e geç oyuna kadar güçlenmesi gereken bir şampiyon verirlerse Afreeca Freecs’in dağılacağını biliyordum.
Bunun üzerine onlara Viktor’u bırakmayı ve karşısına Aatrox almayı düşündüm ve güçlü orta oyun takım savaşları yapmaya karar verdim.
Ön eleme aşamasında, maçları kazanmanıza rağmen çok sinirli görünüyordun. Cloud9’ın makro oyunu ön eleme aşamasında çok sağlam görünmüyordu. Takım turnuvada ilerledikçe makro oyunu da ilerledi. Takım, makrosunu kusursuzlaştırmak için neler yaptı?
Makromuz, koçların etkisiyle iyileşmedi. Dünya Şampiyonası’nda ilerledikçe, güçlü takımlarla antrenman maçları yaptıkça öğrendik ve doğal olarak geliştik. Doğrusunu söylemek gerekirse Dünya Şampiyonası’nda yer alan tüm takımlar güçlü, önemli olan antrenmanlardaki oyunu ve sonuçları sahneye yansıtmak. Antrenmanlarda tüm takımlar iyi oynuyor.
Takımının tarihinde ilk defa yarı finale çıkmış olması Jack’i çok mutlu etmiş olmalı. Jack ve oyunculara söylemek istediğin bir şey var mı?
Jack’e şunu söylemek istiyorum: İlk sezondan sonra yarı finale çıkmayı başaran ilk NA takımıyız. Tüm ekibimiz harika bir performans gösterdi. (Takım sahibine sesleniyor) Jack, paraları hazırla, zam alma vaktimiz geldi.
Oyunculara gelirsek, onlar için ben arada onları haşlayan bir koçum. Önlerine çıkan zorluklara dayandıkları için hepsine teşekkür ediyorum.
Dünya Şampiyonası’nın metası orman ve orta koridor etrafında dönüyor gibi görünüyor. Bu meta batı takımları için bir avantaj mı? Özellikle Cloud9 için?
Evet.
Batı takımları yavaş bir makro oyun oynamaktansa, hızlıca savaşlar yapıp üstünlüğü bu yolla almaya çalışıyor. Bu konuda çok iyiler. Bu yıldan önce meta çok farklıydı, o yüzden çok zorlandık. Şu anda Çin ve Avrupa takımları, koridor aşamasına odaklanan oyunculara sahipler ve bu metada o tarz oyuncular parlıyor.
NA ya da Cloud9 için konuşmak gerekirse, takım olarak öne çıktığımız tek bir konu yok. Dünya Şampiyonası’nda zaman geçirdikçe, iyi olduğumuz ve odaklanmamız gereken şeyleri bulmaya başladık.
NA LCS’te 10. sıradan, Dünya Şampiyonası’nın yarı finaline uzanan bir yolculuk. Üstelik takımınızda bir çok çaylak var. Cloud9’ın başarısının sırrı nedir?
Sanırım ben çok iyiyim.
Kendini övmen gerekse, ne söylerdin?
Harika iş çıkardım. Zam almanın vakti geldi.
Kendini en iyi olarak görüyor musun?
Elbette. Eğer ben olmasaydım, bu kadar çok çaylaktan oluşan bir takım bu kadar ilerleyemezdi.
Turnuvanın sonraki aşamalarında karşılaşmak istemediğin bir oyuncu ya da takım var mı?
Dünya Şampiyonası’nın hemen, burada sona ermesini istiyorum. Karşılaşmak istediğim bir takım yok. Hiçbiriyle karşılaşmak istemiyorum. Güney Kore’den yüzümde bir gülümsemeyle ayrılmak istiyorum.
Cloud9
Bugün C9’ın MVP’si kimdi?
Svenskeren. İlk iki maçta çok iyi oynadı.
Üçüncü maçta, Licorice öne çıktı. İlk iki karşılaşmada dezavantajlı bir eşleşmedeydi ve bunun sonucu olarak cezalandırıldı. O sonuçlara rağmen, mental olarak gücünü korumayı başardı ve baronu çalmayı başardı hatta son karşılaşmada kullandığı Ocağın Çağrısı tüm rakiplere isabet etti.
İlk maç dışında, seri hiç kolay değildi. Çok git gel yaşandı.
Kendi seçim/yasaklama performansına 10 üzerinden kaç puan verirdin?
6.
Bugün Ahri oynadık ve dürüst olmam gerekirse, spontane bir tercih oldu. Takım kompozisyonuna uygun olduğu için seçmiş olmamıza rağmen, Jensen onunla çok çalışmamıştı o yüzden yaptığı bazı hatalar oldu. Kendi kendime düşündüm: “Ahri doğru tercih miydi?”
Orta koridordaki Galio-Lissandra eşleşmesinde kazanmayı bekliyordum ancak Galio beklediğimizden daha güçlü çıktı. Beklenmedik bazı olaylar oldu. Aslında AF oyuncuları, şampiyonları beklediğimden çok daha iyi oynadılar.
Cloud9’ın finale çıkıp Dünya Şampiyonası’nı kazanma ihtimali nedir?
%0.5. Mevcut halimizde bu.
Zaman ilerledikçe yaptığımız çalışmalar ve hazırlıklarla, bu yüzde artacaktır.
NA LCS 10’unculuğundan Dünya Şampiyonası yarı finallerine geldiniz. İyi sonuçlanmış olsa da, başlarda taraftardan çok tepki almıştınız. Onlara söylemek istediğiniz bir şey var mı?
Yarı finallere ulaştık. Bu Dünya Şampiyonası taraftarlarımızın eğleneceği bir festival olacak. İyi hazırlanacağız ve en iyi formumuzla maça çıkacağız.
Sneaky’nin yeni cosplayleri hakkında bir bilgin var mı?
Yarı finallere ulaştığımıza göre, onun kafasında bir şeyler vardır.

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir