Chovy: Daha iyi olmamız için bir yol varsa bunu bulacağız

Please log in or register to like posts.
Haberler

Griffin, LCK’deki dominant performansını sürdürmeye devam ederken Jeong “Chovy” Ji-hoon tatmin olmuşa benzemiyor ve şimdiden takımının neleri daha iyi yapabileceğini düşünüyor. Korizon’dan Ashley Kang, Griffin’in kusursuzluğuna uzanan bu yolda Chovy ile röportaj yaptı.
Chovy

cvMAX’in amacı problemleri kökünden çözmek

Alıştığımız galibiyetlerinizden birini daha aldığınız için seni tebrik ederim Chovy. Afreeca Freecs’i 2-0 ile geçmeyi başardınız. Bu galibiyetle beraber Griffin üst üste 8 maç kazanmış oldu. Nasıl hissediyorsun?
Maçı 2-0 kazandık. Performansımız iyiydi ama maç içerisinde noksan olduğumuz bazı konular vardı. Bu, eksik olduğumuz yerleri geliştirebileceğimiz anlamına geliyor. Geliştirebileceğimiz şeyleri bulduğumuz için ve maçı kazandığımız için mutluyum.
Herkes Griffin’in performansını övüyor. Buna rağmen oyuncular hala oyunlarını kusursuzlaştırmaya çalışıyorlar. Bu doğru mu?
Birincil ve en önemli amacımız maçları kazanmak. Bunun içerisinde daha iyi yapabileceğimizi düşündüğümüz şeyleri fark edince de bunları düzeltmeye çalışıyoruz. Çünkü bu hataları tekrarlamak istemiyoruz.
cvMax’in oyuncularına sıklıkla performansları hakkında geri dönüş yaptığını ve bu geri dönüşlerin takımın önemli bir parçası olduğunu duyuyoruz. Bunun hakkında bize biraz detay verebilir misin?
cvMax bize anlaması kolay şekilde geri dönüşlerde bulunuyor ve bu da bizi hatalarımızı tekrarlamaktan alıkoyuyor. Bize “Bu yaptığın yanlış.” demiyor. “Neden böyle yaptın?” diyor. Eğer bir konu hakkında yanlış şekilde düşünüyorsam, bana artık o şekilde düşünmeyeceğim şekilde geri dönüşler yapıyor. Onun geri dönüşlerinin amacı, problemi kökünden çözmek.
Peki, sen de cvMax’e geri dönüş veriyor musun?
Hayır, oyunlarla alakalı bir geri dönüş vermiyorum.
Griffin tarihi galibiyet serisini sürdürürken, LCK’in zirvesinde kalmaya devam ediyor. Takımın atmosferi nasıl? Oyuncular şu ana kadarki başarılanlardan dolayı mutlu, gururlu ya da daha kararlı hissediyorlar mı?
Takımın atmosferi çok neşeli. Bir ortama girdiğimde atmosferi çok iyi okuyan biri değilim (gülüyor), bu sebeple tam anlamıyla nasıl bir atmosfer olduğunu söyleyemem ama kötü olmadığını söyleyebilirim. Bence iyiyiz.
Bana kalırsa biz takım olarak, galibiyet serisine nazaran günlük performanslarımızla daha ilgiliyiz. Bizim odaklandığımız konu, maçı kazanma sebebimizin rakibin hatası mı bizim hatasız oyunumuz mu olduğu.
Chovy

Birbirimizin kararlarına güveniyoruz

cvMax, takımın iyi performansının sebebi olarak oyuncular arasındaki güven ve takım ruhunu göstermişti. Bu takımın bir oyuncusu olarak, takım ruhunu ve oyuncuların birbirlerine olan güveni hakkında ne düşünüyorsun?
Güven ve takım ruhu açısından diğer takımlara göre daha iyi olduğumuzu düşünüyorum. Bir oyun yaptığımız zaman, birbirimizin kararlarına güveniyoruz. Oyun hakkındaki görüşlerimiz birbiriyle uyumlu. Savaş başlattığımızda ya da oyun yaptığımızda, bu kararı kimse geride kalmayacak şekilde uygulayabiliyoruz. Takım ruhu ve güven iyi olduğu için, doğru anda oyunlar yapıyoruz.
Önümüze çıkan koşullarda bir oyuncunun nerede olması gerektiğini biliyoruz ve takımdaki her bir oyuncu haritada nerede olması gerektiğini ve hangi oyunu ne zaman yapması gerektiğini biliyor.
LCK’e bu hafta öncesinde bir hafta ara verilmişti. Sen ve diğer tüm LCK oyuncuları kısa bir tatil yapma fırsatı buldu. Tatilini nasıl geçirdin?
Tatil sırasında tekli derecelide maç yapmadım. Başka oyunları oynadım ve dışarıda gezdim. Diğer oyuncuların tatilde ne yaptığını bilmiyorum. Sormadım.
Hangi oyunları oynadın?
KartRider ve Warcraft… (gülüyor)
Griffin’de, oyuncuların uyması gereken inanılmaz zor bir antrenman programı olduğunu duydum. Tatil sırasında dinlenip, şu ana kadar yaptığınız sıkı çalışmayı düşünme fırsatı bulmuşsundur.
Tatilde geçmişi çok incelemedim. Tatilin tadını çıkarmaya çalışıyordum.
Geçtiğimiz yıl ilk defa profesyonel olduğumda, bu kadar antrenmanla baş etmekte zorlanmıştım. Zor olduğunu düşünüyordum. Artık bu duruma alıştım. Sıradan bir antrenman günü gibi gelmeye başladı.
Griffin, galibiyet serisini mevsim sonuna kadar sürdürebilecek mi?
Tembellik etmez, kendimize olması gerekenden fazla güvenmez ve sürekli kusursuza ulaşmaya çalışırsak bunu sürdürebiliriz.
Griffin performansını böyle sürdürürse, mevsim finaline gidebilir. Hiç mevsim finalinin nasıl olacağı hakkında düşünüyor musun?
Finali bir final olarak düşündüğüm zaman baskı hissediyorum. Bu sebeple, finali sadece üç maç kazanmam gereken beş maçlık bir seri olarak düşünüyorum. Kusursuz olmaya odaklanmaya devam edersek, bunu zafer takip edecektir. Bu sebeple daha da iyi performans göstermeye çalışıyorum.
Griffin inanılmaz galibiyet serisini sürdürdükçe, uluslararası olarak ilgi çekmeye başladı. Her zamankinden çok daha fazla kişi Griffin’in maçlarını izliyor, seni ve takımını destekliyor. Bunu bilmek senin performansını etkiliyor mu?
Dürüst olmam gerekirse bunu hala tam idrak edemedim. Dışarıda olan şeylere çok odaklanmıyorum. Oyunlara odaklanmış durumdayım ve diğer şeyleri çok az biliyorum. Hissetmiyorum.
Röportaj için teşekkürler. Taraftarlara son olarak söylemek istediğin bir şey var mı?
Eğer daha iyi olmamız için bir yol varsa, bunu bulacağız ve daha iyi olacağız. LCK’in yarısına gelirken, mevsimi namağlup kapatma hedefine doğru ilerliyoruz. Bunu başarmak için çok çalışacağız. Taraftarların bizi izlemeye devam etmesi çok güzel olur. Onlara çok teşekkür ediyorum.
Kaynak: https://korizon.net/griffins-chovy-determined-to-continue-striving-for-perfection-if-there-are-ways-we-can-become-even-better-we-will-find-them-and-do-so/

 
 

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir