CLG’de koçluğa tekrar Weldon getirildi

Please log in or register to like posts.
Haberler

CLG’de 3 yıl süren Zikz yönetiminin sona ermesiyle takımın koçluğuna tekrar Weldon “Weldon” Green getirildi.
CLG Weldon
CLG’nin son şampiyonluğunda takımın başında bulunan Weldon, takıma tekrar katılışıyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:
Ben kariyerime bir koç ve spor psikolojisi eğitmeni olarak CLG’de başladım. Oradan sonra birçok farklı takımda çalışma şansı buldum. Tekrar evim olan CLG’ye dönerek bir döngüyü tamamlamışım gibi hissediyorum. Taraftarı olduğum ve kariyerime başladığım takıma.
Benim için CLG her zaman en üstlere ait olan bir takım olmuştur. CLG’deki ilk ve en önemli hedefim şampiyonluğu almak olacak. Bence öncelikli hedefim bu. CLG’de olmaktan çok mutluyum ve taraftarlarımıza şunu söylemek istiyorum; inananlar ödüllendirilirler.
CLG’nin espor yöneticisi Matt” Trinitii “Naush ise koçun takıma katılışıyla alakalı olarak kısa bir bilgilendirme yaptı:
Weldon’un tekrar LCS takımımızın koçu olması beni çok heyecanlandırıyor. Buraya sadece engin tecrübesini getirmekle kalmıyor, CLG’nin kendine koyduğu vizyon ve yola da çok uygun durumda. LCS takımımız için yeni bir sayfa açıyoruz ve yapılacak çok işimiz var. Weldon, transfer dönemi ve 2019 planlaması için çoktan çalışmaya başladı. Ona ve ailesine bize katılmak için Finlandiya’dan ayrılmayı kabul ettiklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum.”
Kariyerine NA CS takımı Enemy’de spor psikoloğu olarak başlayan Weldon, buradan CLG’nin koçluğuna geçti ve NA LCS 2015 Yaz Mevsimi’nde kendisinin ve CLG’nin ilk şampiyonluğunu aldı. Kariyerinin devamında TSM ve G2 Esports’ta da şampiyonluklar yaşayan Weldon, 2018 Yaz Mevsimi’nde TSM’e ligin son haftalarında ve bölge elemelerinde yardımcı olmuştu.
Daha önce ana koç görevinde çok fazla tecrübesi olmayan ve hep yardımcı koçlardan biri olan Weldon, ilk kez üst seviye bir takımda bu görevi üstlenecek.

 

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir