CoreJJ: Team Liquid beni sadece NA LCS’i kazanmak için almadı

Please log in or register to like posts.
Haberler

Cho “CoreJJ” Yong-In, 2015 yılında Dignitas’tan ayrılmış ve Güney Kore’ye dönmüştü. Kendi potansiyelini 2016 yılında göstermeye başlamış ve 2017 yılında Dünya Şampiyonası’nı kazanarak zirveye çıkmıştı. Lakin Gen.G, bu zaferin ardından zorluklar yaşamaya başlamıştı. Güney Kore milli takımıyla Asya Oyunları’nda Çin’e yenilip gümüş madalyayla yetinmişti. Fomos, kariyeri adına cesur bir karar verip tekrar NA LCS’e dönen destek oyuncusuyla bir röportaj yaptı.
CoreJJ
NA LCS takımlarından Team Liquid’e katıldın. Bunun arkasındaki sebep neydi?
Yeni bir macera istedim. Gen.G, 2016 ve 2017 yıllarında çok iyiydi ama 2018’de o kadar iyi sonuç elde edemedi. Kendimi daha da geliştirmek için yeni bir çeşit değişikliğe ihtiyacım olduğunu düşündüm. Nihayetinde, Doublelift ve Team Liquid beni gerçekten istedi.
Transferimin sebeplerinden biri de benim ilgim. Doublelift ile oynamanın ilginç olabileceğini düşündüm ve ondan, bu kadar yıldır LoL oynamasına rağmen nasıl hala devam edebildiği konusunda bir şeyler öğrenebilirim. Ayrıca, eğer onun zayıflıklarını kapatabilirsem nasıl oynayabileceğini de merak ediyordum.
Böyle bir karar almanda 2018 yılındaki hangi olaylar etken oldu?
Asya Oyunları ve Dünya Şampiyonası. Asya Oyunları’nda Çin’e kaybettikten sonra, bir sonraki uluslararası maçı kazanmak istemiştim. Ruler’a bana güvenmesini ve iyi mücadele etmemiz gerektiğini söyledim ama yine kaybettik. Sıfırlama tuşuna basar gibi, yeni bir başlangıç istedim.
İkinci defa NA LCS’tesin. Geçtiğimiz dönemine göre ne farklılık var?
O zaman “Umarım iyi oynayabilirim.” diye düşünüyordum ama şimdi iyi oynamam konusunda baskı olacak. Yine de baskıyı hissederek oynamayı seviyorum, o yüzden eğlenceli olacak.
Kuzey Amerika’daki taraftarlar alt koridor ikilisi olarak sizi “DoubleJJ” olarak adlandırıyor.
Sihirdar adımda iki J harfi olduğu için, DoubleJJ demeleri mantıksız değil. Değişik olmuş, beğendim.
Ligde bir çok değişiklik oluyor, örneğin Bang’in 100 Thieves’e transferi. NA LCS ile ilgili düşüncelerin nedir?
Cloud9 yarı finallere çıkmış olsa da,NA genel olarak iyi performans gösteremedi. Uluslararası alanda başarılı olabilmesi için, NA LCS’in kendi içerisindeki rekabeti arttırması gerekiyor. Sezon 9 öncesinde, birçok iyi oyuncunun Kuzey Amerika’ya gelmesiyle ligin rekabet düzeyi artacaktır.
Karşılaşmak istediğin bir alt koridor ikilisi var mı?
Bangphromoo (Bang ve Aphromoo) bugünlerde çok ilgi görüyorlar ve onlarla başlamak istiyorum. C9’dan Zeyzal ve Sneaky’i de yenmek istiyorum.
Önceki röportajlarında, pişman olmamak için elinden gelenin en iyisini yapmak istediğini söylemiştin. Bunu yapabildin mi?
Bu yılın her anı için çok üzgünüm. Süreç fena değildi ama sonuçlar çok kötüydü. Takımım LCK’de, Asya Oyunları’nda ya da Dünya Şampiyonası’nda bir şey başaramadı.
Eski röportajlar hakkında konuşunca aklıma Kang “GorillA” Bum-Hyeon geldi çünkü onunla aynı yılda doğduk. GorilA’nın LEC takımlarından Misfits’e gittiğini okudum. Ona bol şans diliyorum. Umarım Rift Rivals sırasında karşılaşabiliriz.
Ona söylemek istediğin bir şey var mı?
Umarım biz, eski destek oyuncuları, 2019 yılında iyi performans gösterebiliriz.
Bir varsayımda bulunalım. Eğer Asya Oyunları’nı ve Dünya Şampiyonası’nı kazansaydın başka bir takıma gider miydin?
Eğer o varsayım doğru olsaydı başka takıma gitmezdim, çünkü Güney Koreli taraftarları ve Gen.G’yi çok seviyorum. Yine de hem benim için hem de Ruler için birçok değişiklik olacak. Artık ayrı olsak da, umarım Ruler ve ben eskisi gibi devam edebiliriz.
Ruler’a söylemek istediğin bir şey var mı?
Ruler’ı oynarken izlediğimde, onun hep bir cevher olduğunu düşünürdüm. Eğer onu iyi işlerseniz, en iyi nişancı olabilir. Buna hala inanıyorum. O çok yetenekli. Onun kiminle oynayacağını bilmiyorum ama umarım eskisi gibi devam edebilir.
Önümüzdeki yıl onun profesyonel kariyerinin dördüncü yılı olacak. Her zaman limitlerini zorlayan bir oyuncu. Ona tavsiyem biraz ara verip rahatlaması olurdu. Eğer bunu yapabilirse, onun bir sonraki seviyeye geçeceğine inanıyorum.
Gen.G hala destek pozisyonunda kiminle oynayacağını açıklamadı. Yedek destek oyuncusu Kim”Life” Jung-Min önümüzdeki sezon A takımda yerini alabilir. Onun hakkında ne düşünüyorsun?
Onun ilk hayranı benim. Akla gelmeyecek taktikleri ve stratejileri olan oyuncuları çok beğenirim ve Life da öyle bir oyuncu. O da bir cevher ve potansiyeli çok yüksek. Ruler ile iyi bir sinerji yakalayabileceklerine inanıyorum.
TL CoreJJ olarak, NA LCS’teki hedeflerin nedir?
Team Liquid beni sadece NA LCS’i kazanmak için almadı. Dünya Şampiyonası’nda iyi bir iz bırakmak istiyorlar, ben de bunu istiyorum. Takımın uluslararası etkinliklerde iyi bir performans göstermesi için kendi rolümü oynayacağım.
Son olarak eklemek istediğin bir şey var mı?
Gen.G’deki takım arkadaşlarıma ve koç ekibine çok teşekkür ediyorum. Umarım onlarla bir sonraki Dünya Şampiyonası’nda görüşebiliriz. Ayrıca sözleşmeyi imzalama sürecinde bana yardımcı olan Agency JL’e teşekkür ediyorum. Tabii ki, tüm sevenlerime gösterdikleri aralıksız destekleri için de teşekkür ederim.

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir