cvMax’in cezası ve son gelişmeler

Please log in or register to like posts.
Haberler

Geçtiğimiz sene Esporin’de yayınladığımız yazıda sizlere anlattığımız Griffin olaylarının odağındaki tartışmalı isim cvMax, bir senedir devam eden soruşturmalar ve hala devam eden davası sırasında 5 aylık bir ceza aldı. Yaşananları sizler için özetledik. 

 

 

DRX ile Gen.G’ye karşı sürpriz bir galibiyet alıp Worlds 2020 biletini kapan ve turnuvada grubundan ikinci sırada çıkmayı başarıp çeyrek finalde daha sonra şampiyon olacak olan DAMWON Gaming’e elenen başarılı koç, geçtiğimiz yıl adının karıştığı bazı olaylar neticesinde bugün ceza aldı. cvMax’in aldığı aksiyonların yargıya taşındığı dava ise tüm hızıyla devam ediyor.

 

Kore Espor Adalet Komitesi, LCK takımlarından DRX’in koçluğunu yapan cvMax’in 5 ay boyunca espor etkinliklerinden men edildiğini açıkladı. Griffin döneminde yaşananlardan dolayı verilen ceza, 14 Mayıs 2021 tarihinde sona erecek. (Esporin)

 

Cezanın açıklanmasının ardından cvMax, Fomos’a yorumlarını aktardı.

 

Aldığı 5 aylık cezayla ilgili açıklama yapan cvMax “Kararın bu denli aceleyle alınmasını anlayamadım. Bu konuda açılan dava mahkemede görülmeye devam ediyor ve henüz sonuçlanmadı. Karara itiraz etmek için yasal bir yol arıyorum, verilen karardaki adalet şüphe uyandırıcı.” dedi. (Esporin)

 

cvMax’in aldığı bu ceza ise, takımı DRX için oldukça kötü bir vakitte denk geldi. DRX, Korece ve İngilizce dillerinde yaptığı açıklamada bu cezanın geç açıklanmasının takımı ne kadar sıkıntıya uğratacağını ve oyuncuların ve koçların mağdur olmamasını istediklerini aktardı. DRX, bu ceza sebebiyle ekibin mağdur olmaması için her türlü yola başvurduklarının altını çizdi. DRX’in yaptığı resmi açıklamayı sizler için çevirdik.

 

Sevgili DRX taraftarları,

DRX’in, Espor Adalet Komitesi’nin Kim “cvMax” Dae Ho’ya karşı alınan disiplin kararını alırken adil prosedürler izlediğine şüphesi yoktur. Buna karşın, 2021 için oyuncu ve koç kadromuzu tamamladığımız ve yeni sezonun başlamak üzere olduğu bir durumda bu kararla aniden karşılaşmamız büyük bir talihsizlik.

Bu karara göre cvMax’in, cezası süresince takımın koç ekibine dahil olma izni yok. Kadroya kaydolması da aynı şekilde imkansız. Yaklaşan KeSPA Kupası’nın kadro kayıt işlemlerini yapmak için bir günümüz kaldı, LCK Bahar Mevsimi için ise yaklaşık on günümüz var.

 

Buna karşılık olarak DRX, Adalet Komitesi’ne eğer yargı beraat kararı alırsa cezanın değişme ihtimali olup olmadığını, takımın itiraz etmek için yapabileceği bir şey olup olmadığını, cezanın düşürülmesinin istenip istenemeyeceğini ve bu cezanın ertelenip ertelenemeyeceğini sordu. Bunun yanında, LCK’e bu cezanın ertelenmesinin mümkün olup olmadığını, ana koçun kadroya kaydı ve diğer konuları da sorduk.

 

Bu cezayla alakalı olaylar cvMax bu takımda değilken yaşandı. Olayın detaylarını bilmiyoruz ve yargılamak da haddimiz değil. Buna rağmen, DRX cvMax’in masumiyetine inandı, takım içinde ana koçu korumak ve oyuna tamamen konsantre olmasına yardımcı olmak için ona hem zihinsel hem de fiziksel olarak destek oldu, avukat tutması ve bundan fazla birçok konuda destek olarak. DRX, daha önce de söylediğimiz gibi Adalet Komitesi’nin ve yargı merciinin adil yargılamasına saygı duymakta ama koçlarımızın ve oyuncularımızın bir adaletsizlik yaşamamasını umuyoruz.

 

DRX olarak zorluklarla karşı karşıya kalsak da pes etmeden yeni mevsime doğru ilerlemeye odaklanacağız. DRX’i her zaman destekleyen taraftarlarımıza teşekkür ederiz.

 

 

Siz konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar kısmından ve Twitter’dan bizimle paylaşın!

İfade İle Yorumla

8
2
3
4
4
0
Daha önce oy kullanıldı.

Yorumlar

  1. Ne olursa olsun mevsim başlangıcına bu kadar az süre varken dava sonucunu beklemeden böyle bir ceza vermek bana biraz art niyet barındıeıyor gibi geldi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir