Damonte: Bu yıl takımın en büyük hedefi Worlds’e gidebilmek ve kişisel hedefim LCS’i kazanmak.

Please log in or register to like posts.
Haberler

Röportaj: Simge Nur Erten

Çeviri: Hasan Ege Karıksız

Düzenleme: Sıla Öz

 

TR

LCS Lock In’e 2-1 ve oldukça dominant bir performansla başlamak nasıl hissettirdi?

Çıkıp Team Liquid’i ve TSM’i yenmek çok iyi bir his çünkü onlar üst seviye takımlar arasında kabul ediliyor. Yine de çok dominant olduğumuzu söyleyemem çünkü CLG’ye karşı bazı zorluklar yaşadık.

Yeni eşyalar oyundaki birçok dinamiği değiştirdi, bunlar oyun tarzınızı ve genel anlamda oyun planınızı nasıl etkiledi? Geçen seneyle kıyaslarsan farklılıklar neler oldu?

Sezon 11’deki bütün yeni eşyalar oyunu oldukça değiştirdi diye düşünüyorum. Şu anda oyunda çok daha fazla hasar var gibi duruyor ama düşüncem birçok oyuncu eski alışkanlıklarına ve eşya setlerine güvenmeye devam ettiği için yeni eşyalar hakkında hâlâ öğrenecek çok fazla şeyin olduğu yönünde.

Bu yıl Kuzey Amerika takımları Perkz, SwordArt ve Alphari gibi büyük isimlerle anlaştılar. Bu transferler hakkında ne düşünüyorsun, gerçekten kağıt üstünde gözüktükleri kadar güçlüler mi?

NA LCS’in her zaman takımlarına çok yüksek seviye yabancı oyuncular getirdiğini, bunun da lige yeni yetenekler ve oyun stilleri kazandırdığını düşünüyorum, bu da harika bir durum. Bu yılki yabancı oyuncular gerçekten sağlam ama asıl şaşırtıcı olan ligde bu kadar Kuzey Amerikalı oyuncunun oynuyor olması.

LCS’in format değişikliği hakkında ne düşünüyorsun, oyuncuların gelişimi konusunda fark yaratabilecek veya uluslararası turnuvalarda Kuzey Amerika’nın başarısını etkileyecek mi?

Bence LCS’in format değişikliği iyi çünkü artık herkes sahnede daha fazla sayıda maçta mücadele edecek ve bu yıl LCS’in üst seviye takımlarının çok güçlü olduğunu düşünüyorum ve umuyorum ki bu üst seviye takımlar uluslararası turnuvalarda da rekabet edebilecekler.

Son olarak, bu yıl için hedeflerin ne? Damonte ve 100T’den 2021 yılı için ne beklemeliyiz?

Bu yıl takımın en büyük hedefi Worlds’e gidebilmek ve kişisel hedefim LCS’i kazanmak. Bu iki başarı için de 2021 yılı karşımıza çıkan en büyük fırsat diye düşünüyorum.

 

EN

How does it feel to start LCS Lock In 2-1 and very dominant? 

It feels very good to have come out and beat team liquid and TSM since they are some of the other teams that are considered top tier. I wouldn’t say it was dominant necessarily since we had some struggles vs CLG.

New items changed many dynamics in the game, how did they affect your game style or your game plan in general, what are the differences if you compare it to past year? 

I think all of the new items in Season 11 have definitely changed up the game a bunch. There seems to be a lot more damage in the game now but I still think there is a lot to be learned about the new items since most players are still just relying on old habits / builds still.

This year NA teams signed big names like Perkz, SwordArt, Alphari. What do you think about these moves, are they really strong like they look on the paper?

I think the NA LCS has always signed very high tier imports to their teams which always brings in new talent and playstyles to the league which is great. I think this year the new imports are pretty solid but the more surprising thing is how many NA players there actually are.

What do you think about the LCS’ format change, can this make a difference on the players improvement or can this affect NA’a success at international tournaments? 

I think the LCS format change is good since now everyone will have more stage matches to compete with and I think the top end of the LCS this year is quite strong and hopefully will be able to compete internationally.

Lastly what are your goals for this year, what should we expect from Damonte and 100T in 2021?  

The biggest goal this year is for the team is to get to worlds and my personal goal is to win the LCS. I think this is the best opportunity any of us have had for both of these. 

 

İfade İle Yorumla

32
10
4
2
4
4
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir